אנגלה מרקל: "המוניטין של התעשייה הגרמנית לא נפגע"

מרקל בראיון לתחנת רדיו גרמנית: "אני חושבת שהפרשה המצערת הזאת לא תפגע בגרמניה כמקום שטוב לעשות בו עסקים. הביקוש לעסקים בגרמניה ולמוצרים תוצרת גרמניה ימשיך להיות גבוה"

אנגלה מרקל / צלם: רויטרס
אנגלה מרקל / צלם: רויטרס

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מנסה להגן על המוניטין של התעשייה הגרמנית בעקבות פרשת "דיזלגייט" בפולקסוואגן, אחת מחברות הדגל של גרמניה.

בראיון לתחנת רדיו גרמנית אמרה היום מרקל כי הסקנדל סביב פרשת הזיופים בפולקסוואגן הוא "דרסטי" אבל הוא לא רחב ועמוק עד כדי כך שיכתים ויפגע במוניטין הטוב של התעשייה הגרמנית ככלל.

"אני חושבת שהפרשה המצערת הזאת לא תפגע בגרמניה כמקום שטוב לעשות בו עסקים. הביקוש לעסקים בגרמניה ולמוצרים תוצרת גרמניה ימשיך להיות גבוה", אמרה מרקל.

עוד אמרה הקנצלרית כי היא מקווה שאנשי פולקסוואגן יפתרו את המשבר מהר וימסדו בחברה אווירה של שקיפות וטוהר מידות. 

 

בשבוע שעבר הודיעה הפרקליטות בסקסוניה התחתונה בגרמניה כי היא פתחה בחקירה פלילית נגד מנכ"ל פולקסוואגן לשעבר, מרטין וינטרקורן, בנוגע לפרשת הזיהום בכלי הרכב של החברה.

11 מיליון כלי רכב ברחבי העולם "נגועים" בתוכנה שמוסרת מידע שגוי בנוגע לזיהום - והם פולטים מזהמים מזיקים בשיעור של עד פי 40 מהתקן האמריקאי.

וינטרקורן הוחלף לפני 9 ימים על ידי מתיאס מילר, שעמד בראש חטיבת פורשה של פולקסוואגן.

אאודי, מותג היוקרה של פולקסוואגן, הודיעה בשבוע שעבר כי 2.1 מיליון כלי רכב שלה "נגועים" גם כן בתוכנה המדוברת, ועלולים לעבור על תקנות הזיהום.

התקשורת בגרמניה דיווחה בשבוע שעבר כי מהנדס בחברה הזהיר בנוגע לזיוף התוצאות כבר ב-2011.

צרו איתנו קשר *5988