אחרי 3 ימים: רעייתו של אולמרט ביקרה אותו בכלא

רה"מ לשעבר זכה לביקור ראשון בבית הסוהר, 3 ימים בלבד לאחר שהחל לרצות את עונשו ■ רעייתו עליזה הגיעה לבקרו באגף 10 בו הוא כלוא, יחד עם קרובי משפחה נוספים של מורשעי הולילנד המרצים אף הם את עונשם באגף

אהוד אולמרט / צילום: נועם מושקוביץ
אהוד אולמרט / צילום: נועם מושקוביץ

ביקור ראשון בכלא: 3 ימים בלבד לאחר שהחל לרצות את עונשו בכלא מעשיהו, זכה האסיר וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לביקור ראשון של רעייתו, עליזה אולמרט. רעייתו הגיעה לביקור ביום חמישי האחרון באגף 10 במקום בו הוא מרצה את עונשו, לביקור שנמשך פחות משעה.

הביקור התקיים במסגרת מדיניות הביקורים של שב"ס, לפיה כל אסיר רשאי לקבל ביקורי משפחה פעם בשבועיים. עקב שיקולי אבטחה, הפרידו את הביקור של עליזה אולמרט מיתר הביקורים שנערכו באותו היום.

בנוסף לאולמרט, כמה אסירים נוספים באגף 10 שהחלו לרצות עונשם באותו היום עם אולמרט, זכו במהלך סוף השבוע לביקורי משפחות ראשונים בחדר הביקורים באגף המשותף. ‎בשב"ס סירבו להתייחס לנושא וציינו כי הכללים החלים על כלל האסירים חלים גם על אסירי אגף 10. 

ביום שני האחרון נכנס אולמרט בשערי כלא מעשיהו לריצוי 19 חודשי המאסר שנגזרו עליו על-ידי בית המשפט בגין הרשעתו בפרשת הולילנד. בעקבות דרישת גופי הביטחון, הוחלט כי אולמרט יוכנס לכלא בדרך צדדית, ולא בכביש הראשי המוביל לכלא. כשעה לאחר מכן נכנס אולמרט בשערי מתקן הכליאה, אז נפרד מחירותו והחל בתהליך קליטתו כאסיר באגף מספר 10 שנועד למורשעים בכירים.

בהצהרה מוקלטת ששיגר לכלי התקשורת רגע לפני שהחל לרצות את עונשו, נפרד אולמרט מקרוביו ומחבריו. "הבוקר אכנס לכלא לרצות את עונשי. בהיותי ראש ממשלה הופקדה בידיי האחריות העליונה לשמירת ביטחונם של אזרחי ישראל - היום אני הוא זה שעומד להיסגר מאחורי סורג ובריח", אמר מול המצלמה. "אתם ודאי משערים בנפשכם עד כמה השינוי הזה כואב ומוזר עבורי, עבור משפחתי ועבור יקיריי ואוהדיי".

"החיים מזמנים לי מבחן לא פשוט", סיכם ראש הממשלה לשעבר. "אני הולך לקראתו בעצב גדול, אבל האהבה התמיכה וההזדהות שאני זוכה להן בימים אלה מחזקות אותי לקראת הבאות". 

 

 

צרו איתנו קשר *5988