שרי אריסון עושה שופינג לחג, אנג'ל ואריאלי מוכרים גלידה

וגם: כיסאות מוזיקליים בתעשייה הקיבוצית, ומי חגגו עם בירה משנת 1883?

יאיר סרוסי, אפרת פלד, אריק פינטו /  צילום: סיון פרג'
יאיר סרוסי, אפרת פלד, אריק פינטו / צילום: סיון פרג'

כיסאות מוזיקליים בתעשייה הקיבוצית

אריק דיין עובר מעמיעד לכרומגן

חילופי ניהול בתעשייה הקיבוצית: אריק דיין, מנכ"ל עמיעד מערכות מים עושה צעדים ראשונים בתפקידו החדש, הפעם עם מים חמים קצת יותר, כמנכ"ל כרומגן.

דיין הודיע על סיום תפקידו בעמיעד, שבבעלות קיבוץ עמיעד שבצפון, כבר לפני כשלושה חודשים - לאחר 16 שנות עבודה בחברה, מהן 7 שנים בתפקיד המנכ"ל.

בכרומגן, העוסקת בייצור דודי שמש ומערכות סולאריות, דיין מחליף את המנכ"ל הקודם - אדר אזנקוט, שהודיע על פרישתו לפני כחודשיים - ובתום 8 שנים בתפקיד. מנכ"ל חברת דודי השמש פרש כשברקע כישלון מכירת החברה לחברת גרופ אטלנטיק הצרפתית.

כרומגן נמצאת בשליטת קיבוץ שער העמקים (68%) ושותפה בה גם קרן טנא (32%). קרן טנא. ב-2015 ניסתה טנא, בראשות אריאל הלפרין, להוביל את הנפקת כרומגן בבורסה, אך השווי, כ-150 מיליון שקל לפני הכסף, נתפס אז כגבוה מדי אצל הגופים המוסדיים, והמהלך הופסק עוד בשלביו המוקדמים.

אריק דיין / צילום: אביהו שפירא
 אריק דיין / צילום: אביהו שפירא

שפכו לאגר

מי חגגו עם בירה משנת 1883?

פסטיבל Beers שנחתם בשבוע שעבר במתחם התחנה בתל-אביב והוקדש, כפי שמרמז השם לבירות בוטיק ייחודיות כמו גם למותגים מוכרים, היווה סיבה לחגיגה נוספת, של מותג קרלסברג הדני.

מתברר שבזמן שנערכו שיפוצים במבשלת קרלסברג הישנה שבקופנהגן, נמצאו בה 3 בקבוקים עתיקים. בקרלסברג מסבירים כי בדיקה העלתה שאלה הבקבוקים המקוריים שיוצרו על-ידי ד"ר אמיל הנסן בשנת 1883. הם הצליחו לבודד את שמרי הבירה ולשחזר את הלאגר המקורי, וגרסה שלו אף הגיעה באחרונה לישראל, והושקה בפסטיבל.

הרימו כוסית: רונן אבישר, מנכ"ל קרלסברג IBBL; וספר יאהר, שגריר דנמרק בישראל ורעייתו אן; רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו; אריק לונד, הברומאסטר הראשי של מעבדות קרלסברג בדמנרק; רוני קוברובסקי, נשיא החברה המרכזית; יואב נחשון, סגן הנשיא לכספים ופיתוח עסקי בחברה המרכזית; רינת רוטקובסקי, סמנכ"לית שיווק קרלסברג IBBL ודנה ברן, מנהלת שיווק קרלסברג.

רונן אבישר, בני הזוג יאהר, רון חולדאי,  רוני קוברובסקי / צילום: גלעד ארצי
 רונן אבישר, בני הזוג יאהר, רון חולדאי, רוני קוברובסקי / צילום: גלעד ארצי

בנימה נשית

מה המליצה סמנכ"לית קופיקס לנשים?

בשבוע שעבר נערך באולם הכנסים בבורסה לניירות ערך בתל-אביב אירוע נוסף במסגרת סדרת אירועי "השיק של השוק" של הבורסה לניירות ערך, אי.בי.אי בית ההשקעות וארגון סופרסונאס לנוכחות נשית. מפגשים אלה מבקשים להעניק זווית נשית יותר לשווקים הפיננסיים.

חגית כץ-שינובר, ממקימי ובעלי רשת קופיקס, בתו של אבי כץ וסמנכ"לית הסחר והרכש בקבוצה, קראה לנשים באולם שלא לחשוש מתפקידים שנתפסים גבריים, לכאורה. "כאשר מנהלים מו"מ עם ספקים כמעט תמיד אני האשה היחידה בחדר. אבל מהניסיון שלי - אין מה לחשוש. פשוט צריך להעיז", היא הודתה והסבירה.

גל לנדאו-יערי - הממלאת היום את מקום מנכ"ל הבורסה לניירות ערך, עם פרישתו של יוסי ביינארט מפאת מחלתו - הסבירה את הקשר שבין קפה לכסף וסיפרה שקפה הוא הסחורה הבורסאית הפופולרית ביותר בעולם אחרי הנפט.

עוד העניקו טיפים: אלה אלקלעי, שותפה וסמנכ"ל פיתוח עסקי באי.בי.אי ויו"רית שדולת הנשים הנכנסת; הטרנדולוגית עדי יופה; ואחרות.

אלה  אלקלעי, גל לנדאו-יערי, חגית כץ-שינובר, עדי יופה / צילום: קובי קנטור
 אלה אלקלעי, גל לנדאו-יערי, חגית כץ-שינובר, עדי יופה / צילום: קובי קנטור

ההפתעה של כוכי

כוכי וייסמן מפיקה אירועים

עכשיו כבר מותר לגלות: כוכי וייסמן (מרדכי, לשעבר), הקדישה בשבועות האחרונים את זמנה לתכנון מסיבת הפתעה לבעלה, שרון וייסמן, מבעלי קבוצת ש.אל לציוד טכני.

וייסמן חגג 50, ובחמישי בערב הוזמנו האורחים (חברים קרובים ומשפחה) למתחם "חדרפרטי" בתל-אביב.

חגגו יובל עם חתן השמחה וצפו בסרט (שעיקרו ביידיש) שהפיקה בת הזוג: איש העסקים, האלוף במיל' עמוס מלכא ורעייתו נוני; הרב יעקב גלויברמן, ממפעלי החסד "יד ביד"; יובל מרדכי, הבן של כוכי; טל ודפנה ברק מבעלי דנשר; מירב כהן מבעלי ללין; היזם רוני קז; הפרסומאי אילון זרמון והילה פרידמן; עו"ד לורי ושמוליק גייזלר ואחרים.

יובל מרדכי וכוכי וייסמן / צילום: מירי שמעונוביץ
 יובל מרדכי וכוכי וייסמן / צילום: מירי שמעונוביץ

שרי אריסון עושה שופינג לחג

וגם: אודי אנג'ל וריקי אריאלי מוכרים גלידה

כבר התארגנתם על מתנות לחגים? בבוקר יום שישי, אירח בנק הפועלים בפעם ה-11, את יריד המתנות "בית פתוח לעמותות", בו נמכרו יצירות של ילדים ומבוגרים החברים ב-30 עמותות. בבניין הנהלת בנק הפועלים בתל-אביב, הוצבו כ-30 דוכנים, והציבור הרחב, כמו גם אנשי ונשות עסקים, הגיע בכדי להתרשם ולהצטייד.

המארחים: יאיר סרוסי, יו"ר הבנק ואריק פינטו, המנכ"ל, קיבלו את הבאים, בהם הייתה גם שרי אריסון, מבעלי קבוצת אריסון ובעלת השליטה בבנק הפועלים.

היו עסוקים בהגשה בדוכן הגלידה של וראייטי: אודי אנג'ל, נשיא וראייטי; וריקי אריאלי, המנכ"לית. במתרשמים מההיצע: אפרת פלד, יו"רית ומנכ"לית אריסון השקעות; ידין ענתבי, משנה למנכ"ל והממונה על החטיבה הפיננסית בבנק; עו"ד אורי סלונים, יו"ר ורייאטי ורעייתו תמי; סמי סגול ורעייתו טובה; צביקה בארינבוים והבן דניאל; בני וענת פדני, בעלי רשת פדני; גיא ברעם, בעלי ברעם פרסום מקורי ורעייתו מיכל; נאווה ברק, נשיאת עמותת עלם; משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי ובתו הגר; עו"ד יהודה רווה; מנור גינדי, אורי לוי וכפיר גינדי, מנכ"לים משותפים בגינדי השקעות; יעל רבהון, מנכ"לית אבוט ישראל, חברות הכנסת נורית קורן ואיילת נחמיאס-ורבין ובעלה עברי ורבין ואחרים.

יאיר סרוסי, אפרת פלד, אריק פינטו /  צילום: סיון פרג'
 יאיר סרוסי, אפרת פלד, אריק פינטו / צילום: סיון פרג'

לאו לא יבוא אל כוזהינוף/ אלפי אליהו שאולי 

הרב ישראל לאו: "מעדיף שלא להיכנס לבלאגן"

הרב הראשי לשעבר, ישראל מאיר לאו, ביטל את הגעתו היום (א') לטקס קביעת המזוזה אותו ארגנה משפחת כוזהינוף, לכבוד פתיחת משרד המכירות בפרויקט "מגדל בראשית".

הרקע לביטול: מחלוקת כספית בין היזמים למשפחות שפונו מהקרקע לפני כשנה, כאשר בסביבתו של הרב מסרו כי "מבלי לנקוט עמדה הוא מעדיף שלא להיכנס לבלאגן".

המגדל מתוכנן לקום מול מגדלי יו, בחלק ממתחם גבעת עמל ב', וצפוי להיות יוקרתי במיוחד. לפני כשנה, נחתם הסכם בין כוזהינוף למשפחות המפונות לפיו אלו יקבלו פיצוי של 15 מיליון ועוד 5 מיליון נוספים לאחר מספר חודשים (ממוצע של 1.5 מיליון שקל למשפחה). נכון לשלב זה, בכוזהינוף טרם העבירו את התוספת למפונים.

ממשפחת כוזהינוף נמסר כי "ביום ראשון נרים כוס לשנה החדשה ונקבע את המזוזה במשרד המכירות החדש של הפרויקט היוקרתי ביותר בישראל, באירוע מהודר ובנוכחת מאות חברים, אנשי עסקים, אמנים ושותפים לדרך. אנו מאחלים שנה טובה וגמר חתימה טובה לכלל עם ישראל".

מוטי כוזהינוף, הרב לאו / צימילום: איל יצהר , רפי דלויה
 מוטי כוזהינוף, הרב לאו / צימילום: איל יצהר , רפי דלויה

צרו איתנו קשר *5988