עלות העסקת זבידה בכלכלית ירושלים צפויה לגדול ל-3.8 מ' ש'

את המהלך לשדרוג תנאיו מובילה חברת הייעוץ אנטרופי, על רקע השיפור במצבה הפיננסי של כלכלית ■ ההצבעה בנושא צפויה בשבוע הבא

דוד זבידה / צילום: תמר מצפי
דוד זבידה / צילום: תמר מצפי

כפי הנראה, מנכ"ל כלכלית ירושלים, דודו זבידה, יוכל בקרוב לסכם שנת פעילות מוצלחת גם בזכות שיפור מצבה הפיננסי של החברה וגם בזכות שיפור מצבו הפיננסי האישי. לפני פחות משבועיים ירד מהפרק איום אפשרי על המשך כהונתו של זבידה בראשות חברת הנדל"ן, עם הגדלת חלקו של המשקיע דוד פורר בחברה, שהפכה ללא רלוונטית את ניסיונם של האחים סיידוף להשתלט עליה - במה שהיה עלול להוביל לסיום תפקידו.

כעת זבידה נהנה מרוח גבית מחברת הייעוץ והמחקר אנטרופי, התומכת בשידרוג תנאי העסקתו בחברה, הצפויים לעמוד להצבעת בעלי מניות החברה בשבוע הבא.

במסגרת זו, בכלכלית ירושלים מבקשים לשפר את עלות העסקתו השנתית ביותר מ-20%, ל-3.8 מיליון שקל.

כחלק מכך, כלכלית מעוניינת להעלות את דמי הניהול החודשיים לזבידה ב-10% ל-220 אלף שקל, צמוד למדד ובתוספת מע"מ, ולהכפיל את תקרת המענק השנתי החל מהשנה הבאה מ-6 תשלומי דמי ניהול חודשיים ל-12. עוד מבקשים בכלכלית לזכות את זבידה במענק פרישה בגובה של דמי ניהול ל-6 חודשים ולהקצות לו חבילת אופציות המהוות כ-0.8% מהון החברה.

זבידה גם נהנה בכלכלית מרכב מקבוצה 7, החזר הוצאות ועוד, ועלות העסקתו ב-2014 הצטברה ל-3.1 מיליון שקל.

באנטרופי מסבירים ביחס לעדכון דמי הניהול, כי הוא "יציב את זבידה ברף העליון של קבוצת ההשוואה". יחד עם זאת הוסיפו כי "העדכון השנתי אינו מהותי בראיית הקבוצה בכללותה, בהתחשב במאפייניה הייחודיים של החברה והאתגרים העומדים בפניה, היכרותו רבת השנים של זבידה את הקבוצה, שהינו מנכ"ל שכיר והצורך בשימורו".

בנוגע להעלאת תקרת המענק, כותבים שם כי זו "תהיה כפופה לתיקון מדיניות התגמול, באישור האסיפה הכללית, ובמסגרתו החברה תקבע יעדים מדידים למתן המענק", ולגבי חבילת האופציות כותבים כי "במצבה של החברה, ראוי כי חבילת התגמול של מנכ"ל החברה תכלול רכיב הוני על מנת להגביר את מידת ההלימה בין אינטרס נושאי משרה לבין זה של כלל בעלי המניות".

זבידה החל לכהן כמנכ"ל כלכלית ירושלים במארס 2013, וטרם לכך כיהן כמנכ"ל החברה הבת דרבן.

ללא בעל בית

בשנה האחרונה מנהל זבידה את החברה ומוביל את מהלכיה ללא בעל שליטה מעליו, לאחר שבעל השליטה הקודם, אליעזר פישמן, לא הצליח לעמוד בפירעון חובותיו לבנק לאומי שהחל לקדם את מכירת מניותיו.

עד חודש פברואר האחרון מצבה הפיננסי של כלכלית ירושלים הלך והידרדר, ונראה היה שפניה להסדר חוב, אולם מאז גיוס הון שביצעה בסוף חודש פברואר האחרון, שהפתיע בביקושים הגבוהים לו זכה ובמשתתפים בעלי איתנות פיננסית גבוהה, כלכלית נהנית ממגמה חיובית במצבה הפיננסית ובתוצאות פעילותה.

כלכלית ירושלים מחזיקה, יחד עם החברות הבנות שלה, ובראשן מבני תעשיה, ב-3.2 מיליון מ"ר של נכסים מניבים, מתוכם 1.8 מיליון מ"ר בישראל, והשאר בעיקר בקנדה, בגרמניה, בצרפת וברוסיה.

עוד בענייני שכר, היום התכנסו בעלי מניות חברת המזון שטראוס לאשר תקרה לתגמול המנכ"ל, גדי לסין, כך שסכום התגמול השנתי המירבי לו יהיה זכאי - שכר ונלוות, מענק ותגמול מנייתי מהענקת אופציות ומניות חסומות חדשות, לא יעלה על 8 מיליון שקל, במקום תקרת תגמול של 8.4 מיליון שקל. עלות העסקתו של לסין אשתקד הגיעה ל-5.5 מיליון שקל.

צרו איתנו קשר *5988