הדיירים מחו, ושמו של טראמפ נמחק מבנייני יוקרה בניו-יורק

600 דיירים חתמו על עצומה שטוענת שהם מתביישים לגור במקום שקשור לנשיא הנבחר ■ החברה שבבעלותה המגדלים הורידה את הכיתוב

מלון של דונלד טראמפ / צילום: יח"צ
מלון של דונלד טראמפ / צילום: יח"צ

בזמן שדונלד טראמפ עדיין מנסה לשכנע מועמדים להצטרף לצוות שלו בבית הלבן, יש מי שכבר לא מעוניין בשום קשר איתו. שמו של טייקון הנדל"ן שזכה במפתיע בבחירות לנשיאות נמחק משלושה בנייני יוקרה בניו-יורק. 600 דיירים חתמו על עצומה בדרישה להסיר את שלט הזהב עם שמו של הנשיא הנבחר בכניסה לבניינים, בטענה שמביך לחיות במקום שמקושר עמו.

החברה שמנהלת את מתחם "טראמפ פלייס", אקוויטי רזידנשל (Equity Residential), אישרה את העצומה, שהחלה את דרכה באינטרנט שבועות ספורים לפני הבחירות עצמן. הייתה זו פרשת הקלטת של טראמפ, שבה הוא מתוודה על תקיפה מינית של נשים.

אתמול (ד') הסירה החברה את הכיתוב והחליפה אותו בכתובת של הבניינים, שכוללים 1,325 דירות להשכרה.

הוא החל להשפיל נשים ולהעיר הערות גזענות", אמרה מרג'ורי ג'ייקובס, אחת הדיירות, "הוא הפך לבושה של ממש. לא הרגשנו בטוחים עם השם שלו על הבניין. זה ייצור קונפליקט בין הדיירים". דיירים אחרים שמחו גם הם לראות את שמו של הנשיא יורד מהבניין. "זה משהו אחד טוב שקורה", אמר דיוויד לינדנר, "זו הקלה. לפחות אפשר לעשות משהו קטן במקום שבו אני גר".

בריאיון בתכנית "60 דקות" לאחר הבחירות אמר טראמפ שלא איכפת לו אם ההצהרות שהשמיע במהלך הבחירות ישפיעו על עסקיו. "למי איכפת?" אמר. "אנחנו עוסקים עכשיו בדברים חשובים יותר. לא אכפת לי מהתפוסה בבתי המלון".

הדוברת של טראמפ לא הגיבה למהלך, אולם באוקטובר מטהו איים שהורדת שמו של טראמפ מהבניין תגרום לו לאבד חלק ניכר משוויו.

המצביעים במנהטן העדיפו באופן ברור את הילארי קלינטון. המועמדת הדמוקרטית קיבלה מעל חצי מיליון קולות באזור, לעומת 60 אלף קולות בלבד לטראמפ.

 

צרו איתנו קשר *5988