גייטס: "טרור ביולוגי עלול להרוג מאות מיליונים. להכין את הצבא"

מייסד מיקרוסופט אמר בכנס ביטחון שנערך במינכן כי מגפה עולמית, שעלולה להתפרץ באופן טבעי או כתוצאה מווירוסים מהונדסים, עלולה להיות מסוכנת יותר מההשלכות של פצצה גרעינית או שינויי האקלים

ביל גייטס. האיש העשיר בעולם / צילום: רויטרס
ביל גייטס. האיש העשיר בעולם / צילום: רויטרס

מפלס הטרור העולמי עלה בשנים האחרונות וגבה את חייהם של מאות אלפי אנשים. מייסד מיקרוסופט ביל גייטס מספק תרחיש אימים לפיו גורמי טרור עלולים לעשות שימוש בנשק ביולוגי שעלול לגרום למותם של מאות מיליוני אנשים. "הצבא צריך להתכונן למלחמה בטרור ביולוגי", אמר גייטס בכנס שנערך במינכן, גרמניה.

לדברי גייטס, שמוביל קרן שמתמקדת בנושא בריאות, אמר כי מגפה עולמית, שעלולה להתפרץ בשל גורמים טבעיים או וירוסים מהונדסים, עלולה להיות מסוכנת יותר מההשלכות של פצצה גרעינית או שינויי האקלים. הוא טען כי מדינות המערב דואגות שחומרים שמשמשים לייצור נשק גרעיני לא יגיעו ליידי גורמי טרור, אך וירוס שהונדס על-ידי טרוריסטים עלול להיות גרוע בהרבה. "הוא עלול לגרום למותם של עד מיליארד אנשים", הוא הזהיר.

גייטס אמר עוד כי המאמצים לפקח על התפרצויות של מחלות, לצד חדשנות טכנולוגית, עשויים לגרום לפיתוח מהיר יותר של חיסונים חדשים ולהפצתם. עם זאת, לדברי גייטס, לא מושקעים מספיק משאבים בכלים המתאימים שדרושים להתכונן, לאתר ולפקח על התפרצות מגפות.

צרו איתנו קשר *5988