יו"ר הכנסת למשפחות השכולות: "מעמדכם מעל לכל מחלוקת"

אדלשטיין התייחס בטקס יום הזיכרון בבית "יד לבנים" בירושלים לדיון הסוער בכנסת שאירע לאחרונה ■ נתניהו: "נמשיך להגן על ארצנו, זוהי מורשתם האמתית של הנופלים"

יולי אדלשטיין / צילום: יוסי כהן
יולי אדלשטיין / צילום: יוסי כהן

טקס פתיחת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה נערך היום (א') בבית "יד לבנים" בירושלים במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אודי אדם והרבנים הראשיים לישראל.

בתחילת הטקס אמר ראש הממשלה כי "היום אנחנו מציינים את הערבות ההדדית ושותפות הגורל שקושרת את כל חלקי העם עם משפחת השכול. כולנו יחד מרכינים ראש לזכרם של 23,544 חללי מערכות האומה ואלפים אחרים שנפלו ביד מרצחי הטרור". הוא הזכיר את חניכת היכל הזיכרון החדש ואמר כי הוא "רואה בו סמל חשוב, שמבליט את יסודות הקיום שלנו בארצנו. אני רואה בו סמל חשוב לביטוי אחדות השכול".

לדבריו, "אנחנו ניצבים כחומה בצורה מול אויבינו, איננו שולפים את הנשק מידינו, כי אנחנו יודעים שרק כך נהדוף חורשי רעה. רק כך נשיג שלום עם אלה משכנינו שרוצים בשלום. בד בבד, במהלך המערכה הארוכה הזו, אנחנו שומרים על צלם אנוש". לבסוף חתם: "יחד נמשיך להגן על ארצנו, לבנות אותה, זוהי מורשתם האמתית של הנופלים".

יו"ר הכנסת אדלשטיין אמר בנאומו בטקס כי "העליונות של מדינת ישראל מושגת בזכות הבנים והבנות, הלוחמים והלוחמות, גיבורי שדה הקרב וזירות הטרור". לדבריו, "הגם שפנינו כל העת לשלום עם שכנינו, אנו יודעים היטב כי לעת עתה עלינו לפקוח שבע עיניים כדי לשמור על ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. לשם כך, עלינו לשמור על צה"ל חזק ומתקדם, ערכי ומוסרי, בשגרה ובלחימה".

יו"ר הכנסת הדגיש כי "צה"ל היה ויישאר צבא העם, כל עוד ישאב את כוחו ועוצמתו - מהעם. לכן, נוסיף לתת גיבוי מלא לחייליו ולקציניו, המתמודדים בכל רגע עם אתגרים מורכבים ורגישים מאין כמותם". בסיום דבריו, בעקבות האירועים בכנסת, פנה אדלשטיין למשפחות השכולות ואמר: "השנה, אנו מחבקים אתכם יותר מתמיד ומתחייבים שמעמדכם יישאר מעל לכל מחלוקת ומחוץ לכל ויכוח".

צרו איתנו קשר *5988