אישום: תושב בני-ברק זייף חתימות שכנים כדי להרחיב את דירתו

לפי כתב האישום, הנאשם הגיש לעיריית בני-ברק טופס שנסמך כביכול על חתימות הדיירים, חלקם לא בין החיים וחלקם אינם יודעים קרוא וכתוב

הבניין ברחוב הפלמ"ח בבני ברק / צילום: תמר מצפי
הבניין ברחוב הפלמ"ח בבני ברק / צילום: תמר מצפי

פרקליטות מחוז תל-אביב (פלילי) הגישה כתב אישום לבית משפט השלום בעיר נגד מאיר יזדי, בן 32 מבני-ברק, בגין זיוף, שבועת שקר, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במירמה. מכתב האישום עולה כי יזדי זייף את חתימותיהם של בעלי דירות בבניין בו הוא מתגורר ברחוב הפלמ"ח בבני-ברק, שחלקם כבר לא בין החיים, וחלקם אינם יודעים קרוא וכתוב, על-מנת לקבל אישור לבצע תוספות בנייה בבניין.

על-פי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד ליטל קורן, החל מחודש מארס 2015 הייתה בבעלות יזדי דירה בבניין מגורים בבני-ברק. באותה עת הוא ביקש להרחיב את הדירה באמצעות תוספת בנייה, ממ"ד, סוכה ובנייה על גג הבניין.

לצורך קבלת היתר לתוספת הבנייה, נדרש יזדי להגיש לעיריית בני-ברק טופס בקשה הכולל, בין היתר, פירוט של תוספות הבנייה המבוקשות וכן טבלה בה יש למלא את שמותיהם, מספרי תעודות הזהות וחתימותיהם של שאר בעלי הדירות בבניין, המביעים בחתימתם את הסכמתם לביצוע הבנייה המבוקשת.

מכתב האישום עולה כי במהלך התקופה פעל יזדי במירמה על-מנת להחתים את שאר בעלי הדירות בבניין, כאמור. באחד המקרים, נטען, הוא פנה לזוג שבבעלותו דירה בבניין והציג בפניהם מצג-שווא כי הוא מעוניין לבצע תוספת בנייה בגג הבניין בלבד, ואף אמר להם בכזב כי קיבל את הסכמת יתר הדיירים. על בסיס מצג-שווא זה, נטען, חתמו בני הזוג את שמם בטבלה.

במקרה אחר על-פי כתב האישום, פנה יזדי לדיירת, קשישה בת 84 שאינה יודעת קרוא וכתוב, בנוכחות בנה. הוא הציג בפניהם מצג-שווא כי הוא מעוניין לבנות חדר על גג הבניין, וציין בכזב פעם נוספת כי קיבל את הסכמת שאר הדיירים. לאור זאת חתם הבן. בעלה של הדיירת נפטר בשנת 1999, והנאשם, כך נטען, הוסיף את שמו לטבלה וזייף את חתימתו.

דייר נוסף בבניין, קשיש בן 84, אשר בתקופה הרלוונטית לכתב האישום סבל ממחלת האלצהיימר וכן מנכות בשיעור של 100%, היה בעל דירה בבניין. בכתב האישום צוין כי יזדי מעולם לא קיבל את הסכמתו המודעת של הקשיש לביצוע תוספות הבנייה, ולמרות זאת הנאשם הוסיף את שמו, מספר תעודת הזהות שלו ואת חתימתו לטבלה.

במקרה אחר המצוין בכתב האישום פנה יזדי לדיירת נוספת, קשישה בת 84, נכה בשיעור של 100% שאינה יודעת קרוא וכתוב. הוא פנה אליה וביקש את הסכמתה לתוספות הבנייה. הדיירת סירבה. לאחר מכן הוסיף את שמה וחתימתה של הדיירת.

בחודש מאי 2015 הגיש יזדי את הטופס לעיריית בני-ברק, ובין היתר על סמך חתימות הדיירים המופיעות בטבלה, התירה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה את ביצוע תוספות הבנייה, ושנה לאחר מכן, במאי 2016, החלו עבודות הבנייה בבניין.

"במעשיו זייף הנאשם חתימות דיירי הבניין על גבי הבקשה להיתר בנייה, קיבל במירמה את חתימות שלושה מדיריי הבניין על גבי הבקשה, מסר ביודעין על גבי הבקשה תצהיר שקר, הגיש את הבקשה לעיריית בני-ברק וקיבל במירמה ושלא כדין מעיריית בני-ברק היתר לביצוע תוספות בנייה", צוין בכתב האישום.

צרו איתנו קשר *5988