הרחבת המינויים הפוליטיים – בחזרה לישיבת הממשלה

מחר בבוקר יידון האופן שבו ניתן יהיה להרחיב את סמכויותיהם המקצועיות של מי שיתמנו למשנים למנכ״לים

יריב לוין / צלם: איל יצהר
יריב לוין / צלם: איל יצהר

בישיבת הממשלה בבוקר מחר (א') יימשך הדיון בהרחבת המינויים הפוליטיים בממשלה. לגלובס נודע כי מחר ידונו באופן שבו ניתן יהיה להרחיב את סמכויותיהם המקצועיות של מי שיתמנו למשנים למנכ"לים.

בהצעה המקורית שהונחה על-ידי השרים יריב לוין ואיילת שקד בראשית אוקטובר הוצע שבכל משרד ממשלתי המונה למעלה מ-150 עובדים, כלומר ב-21 משרדים ממשלתיים, יהיה רשאי מנכ"ל המשרד למנות משנה למנכ"ל ללא קיום מכרז, ובלבד שלמועמד יש ניסיון הולם של שש או שבע שנים. המשנה למנכ"ל לא יוכל להנחות את הדרגים המקצועיים של המשרד הממשלתי אלא להתמקד בפרויקטים מיוחדים ותיאומים בין משרדי ממשלה.

בישיבה הקודמת שבה הועלתה ההצעה, דחה נתניהו את תוכנה על הסף וטען שהוא מעוניין בהרחבת המינויים הפוליטיים באופן הרבה יותר משמעותי, תוך שהוא רומז לאפשרויות הקיימות בפני נשיא אמריקאי (להחליף את כל צמרת הממשל). על פי פרטים שהודלפו מאותה הישיבה, נתניהו עשוי להורות ליו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (ליכוד) וליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) לעמוד בראש צוות חדש שיבחן את הנושא. 

ההצעה הקודמת, שעיקרה הוספת מינוי פוליטי של משנה למנכ"ל, שימונה על-ידי מנכ"ל המשרד הממשלתי, הייתה אחד התוצרים של ועדת השרים בראשות לוין ושקד. בוועדה ישבו גם השרים יואב גלנט, אריה דרעי ויובל שטייניץ, ותוכן ההצעה הועלה לדיון והצבעה גם בוועדת המינויים של נציבות שירות המדינה, תוך שממלא מקום נציב שירות המדינה אהוד פרוואר מתנגד לה. מנגד, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קבע שאותה ההצעה עומדת בסטנדרטים חוקיים.

צרו איתנו קשר *5988