רעידת אדמה בעולם הרכב: פרארי תפרוש מהפורמולה 1?

בזמן שחוזה ההשתתפות של יצרנית רכבי-העל האיטלקית בתחרות פורמולה 1 עומד לפקוע בשנת 2020, המשתתפת הוותיקה והמזוהה ביותר עם התחרות היוקרתית, חברת פרארי, מאיימת בפרישה ■ האם הילת מירוץ המכוניות המפורסם בעולם בסכנה?

פרארי 335 / צילום: מהוידאו
פרארי 335 / צילום: מהוידאו

פרארי מאיימת לעזוב את ליגת מירוצי הפורמולה 1 משנת 2021, אם בעלת הליגה החדשה, ליברטי מדיה, תמשיך בקידום תקנות חדשות למנועים. היצרנית האיטלקית זועמת על הכוונה לדרוש מהמשתתפות ב-F1 לפתח מנועים חדשים לחלוטין בתקן שונה.

מנכ"ל פרארי, סרג'יו מרקיונה, אמר כי היצרנית "לא תשתתף (בפורמולה 1) אלא אם יתקיימו שורה של תנאים, שיאפשרו לפרארי לשמר את המותג שלה בשוק ולחזק את מעמדה". גם מרצדס ורנו הביעו ספקות בנוגע לתכנון המנוע החדש שהוצע על-ידי ליברטי מדיה. בחברת הניהול רוצים מערכת כלאיים פשוטה וזולה יותר, שתכניס שחקניות נוספות לליגה. בנוסף, המנוע החדש אמור להיות רועש יותר, כמענה לביקורת אוהדי הליגה שהיחידה הקיימת שקטה מדי ופחות מרגשת.

יש לציין שהאיום של פרארי אינו מקרי - יצרניות הרכב המשתתפות בפורמולה 1 כיום חתומות על חוזה השתתפות בתחרות עד לשנת 2020. פרישה לאחר מכן לא תגבה מהן מחיר כלשהו. על-פי אנליסטים, פרארי גם מחזיקה בקלף מיקוח טוב יותר - שכן מדובר ביצרנית היחידה בהיסטוריית ה-F1 שהשתתפה בכל המירוצים מאז הקמת הליגה. עזיבתה תגרום לנזק תדמיתי גדול יותר ל-F1, מאשר הנזק שייגרם לפרארי.

צרו איתנו קשר *5988