חוף הים | לפני כולם

רונן מיילי יפעיל מסעדה ומועדון גלישה בחוף הילטון בת"א

אנשי העסקים רונן מיילי והראל בלו זכו בזיכיון להפעלת המתקנים בהיקף המוערך בכ-2-3 מיליון שקל בשנה ■ במסגרת הזיכיון יובטחו מחירים מפוקחים לחלק מהמוצרים הנמכרים במסעדה

חוף הים של תל אביב / צילום:shutterstock
חוף הים של תל אביב / צילום:shutterstock

רונן מיילי, המחזיק יחד עם שותפו הראל בלו במסעדת החוף "מציצים" בתל-אביב, זכה במכרז להפעלת מסעדה ומועדון גלישה בחוף הילטון, אחד החופים היפים של תל-אביב.

מיילי הוא יו"ר איגוד הברים והמועדונים בישראל, והוא חתום על הפקות ענק, האחרונה שבהן היא מסיבת פורים בכיכר המדינה בתל-אביב.

כוונת מיילי, ביחד עם הראל בלו, היא להקים מסעדה ומרכז גלישה לטובת גולשי גלים וסאפ ולהחליף למעשה את הזכיין הפועל בחוף מזה 14 שנים (מדובר במפעיל אמפי (א.ק) בע"מ וחברת מועדוני לב הים). היקף הזכייה מוערך ב-2-3 מיליון שקל לשנה.

בהתאם לתנאי המכרז הזיכיון יוענק לשניים לתקופה של 5 שנים, מה-1 באפריל 2018 ועד 31 לינואר 2023 (עם אופציה ל-5 שנים נוספות). לפי המכרז, דמי השימוש השנתיים יעמדו לפחות על 1.8 מיליון שקל כשההיתר כולל הפעלת מסעדת חוף יחד עם מועדון גלישה. עם זאת, מובהר במכרז כי בסמוך למועדון הגלישה שיוקם בחוף מתכוונת העירייה להקים ולהפעיל מועדון גלישה מתוך המבנה ובמסוך למועדון הגלישה שיקימו מיילי ובלו בחוף בהתאם לזכייה האמורה. לפי המכרז לא תתאפשר הצבת כיסאות נוח, כיסאות מרגוע, מיטות שיזוף ושמשיות לאורך רצועת החוף הצמודה למבנה (כלומר הצבת כיסאות תהיה רק בסמוך למסעדה ובשטח מוגדר) - זכות זו, לרבות השכרת הציוד שמורה לעירייה.

באשר למסעדה קובע המכרז חובת הגשה של ארוחות עסקיות באמצע השבוע (בימים א'-ה') בין השעות 12:00-16:00 כשאין חובה של המשך המדיניות גם לסופי השבוע - הימים החזקים בחופי הים, זאת ועוד תנאי המכרז העניקו נקודות זכות למועמדים שיסכימו למכור שורה של מוצרים במחירים קבועים, עם זאת לא מדובר במחירי חובה. דוגמת רבע אבטיח במחיר של 25 שקל, שליש ליטר בירה ישראלית במחיר של 21 שקל, חצי ליטר בירה ישראלית במחיר של עד 28 שקל, צלחת צ'יפס גדולה ב-25 שקל. רשימת מחירים למוצרים שהוגדרו כמוצרי בסיס, מחייבת את המפעיל להקפיד עליהם בדומה לחופים אחרים בעיר: בקבוק מים מינרלים במחיר של עד 6 שקלים, קרטיב קרח במחיר של עד 3 שקלים, קפה/תה במחרי של 5 שקלים ועוד.

השטח עצמו (עבור המסעדה ומועדון הגלישה) משתרע על שטח של 540 מ"ר (כולל 34 מ"ר שמשמשים את הפיקוח העירוני במקום). חוף הילטון ממוקם בסמוך למלון הילטון בין חוף מציצים למרינה והוא חוף נגיש לנכים. בתקופת מצעד הגאווה הממלא את העיר תל-אביב בתיירות גאה מכל העולם מצטבע החוף בצבעי הקשת והוא מהווה מקור משיכה לתיירים אלה - מה שגם זיכה אותו בהגדרה "אחד החופים הגאים הטובים בעולם". כעת נשאר לראות איזה משב רוח מרענן יביאו מיילי ובלו לחוף תוך מיצוי קונספט של מסעדה וחוף גלישה כיאה לחוף שכזה

תגובת רונן מיילי: "הראל בלו ואני מתרגשים לקראת האתגר של חוף הילטון תל-אביב ומבטיחים להעלות את הסטנדרט לפחות כמו לזה שאנחנו מספקים בחוף מציצים הסמוך".

תגובת חברת אתרים: "המכרז המדובר מתייחס להענקת זכות שימוש לצורך הפעלת בית אוכל ומועדון גלישה במבנה בחוף הילטון בתל-אביב-יפו, כאשר תקופת ההתקשרות הינה 5 שנים + אופציה ל-5 שנים נוספות. מועצת העירייה תדון בישיבתה השבוע בהמלצת ועדת המכרזים של אתרים באשר לזוכה במכרז. עד לאישור המועצה לא ניתן לפרסם את שמו של הזוכה כאמור. באשר לדמי השימוש המוצעים, אתרים איננה מפרסמת נתונים אלה".

צרו איתנו קשר *5988