בלי עוף בשקל: צפי למחסור בעופות טריים ברשתות השיווק

לפי משרד החקלאות, הסיבה לכך נעוצה בהיעדרותו של כוח-אדם מקצועי מהמשחטות במהלך חג הקורבן, שנמשך כ-5 ימים • בעופות קפואים לא צפוי מחסור לאור חיי המדף הארוכים של המוצר

עופות בסופרמרקט / צילום: תמר מצפי
עופות בסופרמרקט / צילום: תמר מצפי

לא רק שהעופות הטריים מתייקרים, בשבוע הבא גם צפוי מחסות ברשתות. משרד החקלאות מדווח היום (ה') כי בשל חג הקורבן, עיד אל אדחא, צפוי להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק במהלך השבוע הבא.

לפי המשרד, הסיבה לכך נעוצה בהיעדרותו של כוח-אדם מקצועי מהמשחטות במהלך החג, שנמשך כ-5 ימים, כפי שקורה מדי שנה. בימים אלה המשחטות לא יעבדו או יעבדו בהיקף מצומצם בגלל המחסור בעובדים. הפעילות צפויה להתחדש בהדרגה ביום ראשון הבא (26.8.18), כך שכבר בתחילתו של השבוע שמתחיל ב-26.8.18 תשוב אספקת העופות הטריים באופן מלא וסדיר.

במשרד החקלאות מציינים כי בעופות קפואים לא צפוי מחסור לאור חיי המדף הארוכים של המוצר, לעומת עופות טריים שחיי המדף שלהם עומדים על כ-5 ימים.

ואולם עוד לפני המחסור הצפוי, קטגוריית העופות הטריים התייקרה בשיעור של 4.5% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, כך עולה מנתוני סטורנקסט לחודש יולי.

ולא רק העופות הטריים מתייקרים: השבוע הודיעה לקמעונאים קבוצת עוף טוב על ייקור מחירון מוצריה בשיעור של כ-4.5%. החברה הודיעה לקמעונאים על ההתייקרות שמתייחסת למוצרי עוף טוב המצופים, כשהמחירון החדש מיועד להיכנס לתוקף מיד אחרי החגים. 

צרו איתנו קשר *5988