נתי סיידוף תמך בהחלטת שיכון ובינוי שלא למכור את פעילות התשתיות הבינלאומית של SBI

למרות החקירות בחשד לתשלומי שוחד לאנשי ממשל אפריקאים, תשאיר חברת ההחזקות את פעילותה שעיקרה באפריקה, המהווה חלק מרכזי מפעילותה • נכון לסוף יוני SBI החזיקה בצבר הזמנות של 8 מיליארד שקל • סיידוף אינו נושא בתפקיד רשמי בשיכון ובינוי, ומיוצג על ידי תמיר כהן, שמונה ליו"ר החברה לאחר שסיידוף רכש את מניות השליטה מידי שרי אריסון

שרי אריסון ונתי סיידוף / צילום: יחצ
שרי אריסון ונתי סיידוף / צילום: יחצ

חברת שיכון ובינוי החליטה להמשיך ולהחזיק בפעילות התשתיות הבינלאומית שלה, שמרוכזת בחברה הבת, SBI International, כפי שפורסם אתמול באתר "גלובס". אתמול דיווחה שיכון ובינוי כי לאחר שבחנה את הנושא מאז מאי האחרון, החליט הדירקטוריון שלה שלא למכור את SBI.

SBI מרכזת את פעילות קבלנות התשתיות והבניה של שיכון ובינוי בחו"ל. עיקר פעילותה של SBI הוא במדינות אפריקה ואמריקה הלטינית, ונכון לסוף יוני היא החזיקה באמתחתה בצבר הזמנות של כ-8 מיליארד שקל.

לפני כשנה נקלעו SBI ושיכון ובינוי  לעין הסערה, בעקבות פתיחתה של חקירה משטרתית על רקע חשדות לתשלומי שוחד שהעבירו בכירים ב-SBI לאנשי ממשל באפריקה תמורת זכייה בפרויקטים גדולים. החקירה טרם הסתיימה, אולם בעקבותיה הודיעה שיכון ובינוי בסוף חודש מאי כי החליטה לפעול לבחינת החזקותיה ב-SBI, לרבות מכירת החברה הבת, וכי בכוונתה לפנות לקבלת הצעות מתאימות.

כעת, שישה חודשים לאחר מכן, החליט כאמור דירקטוריון שיכון ובינוי להפסיק את בחינת אפשרויות המכירה. זאת, מאחר ש-SBI מהווה כיום חלק מרכזי מפעילותה של שיכון ובינוי ובחברה רוצים להמשיך ולהחזיק בה.

גם סיידוף תמך בהשארת SBI

יש לציין כי מאז ההודעה הראשונה על בחינת אפשרויות המכירה, רכש איש העסקים נתי סיידוף את מניות השליטה (47.7%) בשיכון ובינוי מידיה של שרי אריסון בתמורה ל-1.1 מיליארד שקל. סיידוף, המתגורר בארה"ב, אינו נושא בתפקיד רשמי בשיכון ובינוי, ומיוצג בדירקטוריון בידי מנהל עסקיו תמיר כהן, שמונה לאחר הרכישה ליו"ר שיכון ובינוי. עם זאת, לפי מקורות בשוק צידד סיידוף בהחלטה שלא למכור את SBI.

שיכון ובינוי נסחרת בבורסה לפי שווי של 2.85 מיליארד שקל, לאחר שמנייתה טיפסה בכ-17% בחצי השנה האחרונה. עם זאת, בשלוש השנים האחרונות רשמה המנייה תשואה מתואמת של כ-22% בלבד, בשעה שמדד הייחוס ת"א-נדל"ן רשם באותה התקופה זינוק של כ-38%. ביום שני הקרוב תפרסם שיכון ובינוי את דוחות הכספיים לרבעון השלישי, ובהם גם את תוצאותיה הכספיות המעודכנות של SBI. 

צרו איתנו קשר *5988