טסים ללונדון? איזיג'ט מצמצמת זמנית את הטיסות הישירות מתל אביב

מה-30 במרץ יופסקו הטיסות הישירות מתל אביב לנמלי התעופה סטנטד וגטוויק, בזמן שהטיסות הישירות ללוטון ימשיכו כסדרן • בחברה אמרו ל"גלובס", כי הטיסות לנמלי התעופה גטוויק וסטנסטד היו חלק מלו"ז החורף, שמסתיים בסוף מרץ. בחברה ציינו כי בחורף הבא הקווים האמורים ישובו לפעול

מטוס איזי ג'ט / צילום: יח"צ
מטוס איזי ג'ט / צילום: יח"צ

איזי ג'ט מצמצמת את הטיסות הישירות מתל אביב. חברת הלואו קוסט הבריטית מפעילה כיום טיסות ישירות מתל אביב לשלושה נמלי תעופה בלונדון: סטנסטד, לוטון וגטוויק. לפי לוח הטיסות המופיע באתר של החברה, מה-30 במרץ יופסקו הטיסות הישירות לנמלי התעופה סטנטד וגטוויק, בזמן שהטיסות הישירות ללוטון ימשיכו כסדרן.

גטוויק הוא נמל התעופה השני העמוס בבריטניה - אחרי הית'רו שנחשב לאחד מנמלי התעופה העמוסים והיקרים בעולם, ולכן חברות הלואו קוסט ברובן לא טסות אליו. גטוויק ממוקם במרחק של 45 קילומטר דרומית ללונדון.

לוטון, נמל הבית של איזיג'ט, הוא נמל תעופה שמשמש בעיקר חברות לואו קוסט וכמה חברות לגאסי (וגם את אל על בחלק מטיסותיה) והוא ממוקם במרחק של 56 ק"מ ממרכז לונדון (וכ-3 ק"מ מזרחית למרכז העיר לוטון).

איזיג'ט היא חברת הלואו קוסט הראשונה שהחלה להפעיל טיסות מתל אביב ליעדים שונים באירופה. כיום מפעילה החברה טיסות ל-17 יעדים בהם ללונדון, בזל, ברלין, פריז, אמסטרדם, מילאנו, נאפולי ועוד.

את שנת 2018 סיכמה איזיג'ט עם תנועת נוסעים (הלוך ושוב) של 1.014 מיליון בקווים מנתב"ג, מספר ששיקף לה עלייה של 30% לעומת השנה הקודמת, ואשר מיקם אותה כחברה הרביעית בהיקף הפעילות, זאת עם נתח של 4.53% מכלל הנוסעים בטיסות הבינלאומיות נתב"ג.

בחודשים ינואר-פברואר 2019 הטיסה איזיג'ט כ-200 אלף נוסעים - מספר שמשקף גידול של 28% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ואשר מיקם אותה כחברת התעופה הזרה החזקה ביותר בקווים מנתב"ג עם נתח של 7.11% מכלל תנועת הנוסעים.

בחברה אמרו ל"גלובס", כי הטיסות לנמלי התעופה גטוויק וסטנסטד היו חלק מלו"ז החורף, שמסתיים בסוף מרץ. בחברה ציינו כי בחורף הבא הקווים האמורים ישובו לפעול.

צרו איתנו קשר *5988