הוט | לפני כולם

דוד אמסלם: "הופתעתי מהיקף האפליה בשירותי התקשורת ביהודה ושומרון"

שר התקשורת דוד אמסלם ערך היום דיון בנושא שירותי התקשורת ביהודה ושומרון, והבטיח לדאוג להשלמת הפריסה הסלולרית היכן שנדרש ולהביא את בשורת התחרות לכל בית

שר התקשורת דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר
שר התקשורת דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

שר התקשורת דוד אמסלם קיים היום (ד') ישיבה, שנקבעה מראש עם כניסתו לתפקיד, בנושא מצב תשתיות התקשורת ביהודה ושומרון. בדיון נכחו יו"ר ומנכ"ל מועצת יהודה ושומרון, יועץ שר הביטחון לענייני התיישבות ונציגים נוספים. מצד משרד התקשורת נכחו מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן ובכירי המשרד.

השר הגדיר את מטרת הדיון לוודא שאיכות תשתיות התקשורת ביהודה ושומרון שווה לאיכות אותה מקבלים כלל משקי-הבית במדינת ישראל. השר ציין את החשיבות הגוברת בראייתו, עקב המורכבות הביטחונית ביהודה ושומרון, לתשתיות תקשורת איכותיות, בדגש על תשתיות התקשורת הסלולרית באזור זה.

אמסלם אמר כי הוא הופתע מאד מהאפליה כלפי התושבים ביהודה ושומרון בכל הקשור לשירותי התקשורת שהם מקבלים. השר אמר בדיון כי הוא מתכוון להביא לידיעת ראש הממשלה את הסוגיה.

נזכיר כי רק לאחרונה החליט אמסלם להשית את חובת הפריסה של שירותי הוט גם ביהודה ושומרון, וזאת לאחר שמשרד התקשורת סיכם על השלמת חובת הפריסה שלה בשטחי הקו הירוק. הפריסה של הוט באותם מקומות שבהם לא פרסה תשתיות תהיה באמצעות טכנולוגיות סלולריות, אך המשרד הבהיר כי הוא מתכוון לחייב את הוט לספק שירותים נייחים באמצעות טכנולוגיות חדשות בדור החמישי בסלולר, שיאפשרו קצבים של מאות מגה לכל בית. השר קיבל סקירה מקיפה מקצין מטה תקשורת במינהל האזרחי, דודו כהן.

לדברי אמסלם, "חשוב לנו שהאזרח בכל מקום בארץ, ובפרט ביהודה ושומרון, יקבל תחושה שיש לו אלטרנטיבה. ההחלטה בעניין הוט מהשבוע שעבר נועדה בין היתר לאפשר לחברה לנתב השקעות בתשתיות עתידיות כמו פרישת הסיבים האופטיים ודור חמישי בסלולר". כמו כן השר הנחה את אנשי משרדו להאיץ את הטיפול בסוגיית שיפור כיסוי הסלולר. 

יו"ר מועצת יהודה ושומרון, חננאל דורני, אמר בתום הדיון: "אנו מודים על הפגישה החשובה. לנושא פיתוח התשתיות ביהודה ושומרון בכלל הרבדים ובהם תשתיות תקשורת יש חשיבות עליונה, והיא תורמת בהמון היבטים לכלל התושבים במרחב. נושא הסלולר הוא קריטי, ויש לו משמעות אדירה בהיבטים ביטחוניים והצלת חיי אדם".

צרו איתנו קשר *5988