מדוע התבקש אדם לשלם 68 אלף דולר בבר בבית מלון

העיתונאי האוסטרלי פיטר ללור נשלח למנצ'סטר כדי לסקר את טורניר הקריקט בעיר • מעוד סיקור רגיל הנסיעה של ללור הפכה לסיפור המרעיש של השנה, והכול בזכות כוס בירה שהזמין בבית המלון, שעליה חויב בעשרות אלפי דולרים - כנראה בטעות • הסכום אגב, נכון ליום ו', טרם הוחזר לללור

צעירים שותים בירה / צילום: Shutterstock
צעירים שותים בירה / צילום: Shutterstock

"לא ייתכן שדברים רעים יקרו לעיתונאי, זה הכול חומר" (הסופר גריסון קלר). למי שתוהה עד כמה המשפט הזה קלישאתי, כדאי שיקרא קודם את הסיפור הבא.

פיטר ללור, עיתונאי ועורך חדשות בעיתון אוסטרלי, נשלח למנצ'סטר על-מנת לסקר את טורניר הקריקט בעיר. בערב, כאשר שהה בבית המלון, הזמין ללור בירה - IPA, למי שמתעניין. 

כשללור קיבל את החשבון, הוא עשה את הטעות שרבים מאיתנו עושים - הוא נתן לברמנית את כרטיס האשראי מבלי להסתכל על הסכום המופיע על החשבון. כשהכרטיס גוהץ והוחזר לו, ללור עשה את הטעות השנייה: הוא חתם על הקבלה מבלי להסתכל על הסכום המופיע בה, כך סיפר ללור ל-"USA Today". הסכום שעליו חויב ללור עמד על יותר מ-68 אלף דולר (כ-100 אלף דולר אוסטרלי).

ללור תירץ את התנהגותו הרשלנית בכך שלא נשא עמו את משקפי הקריאה, אך כן שאל את הברמנית לסכום עליו חויב, וזו ענתה לו תוך כדי צחקוק שהייתה טעות. לאחר מכן מנהל הבר הקיש החזר כספי, דבר שלא קרה בסופו של דבר. 

ללור, שלא הבחין בטעות הנוראית, המשיך בענייניו עד שאשתו טלפנה אליו, אחרי שגילתה כי חשבון הבנק שלהם חויב בסכום המופרז, וזאת לא כולל עמלה של יותר מ-1,700 דולר. 

החדשות הטובות הן שככל הנראה הברמנית לא חייבה מכרטיס האשראי של ללור 12% על השירות. הצד הפחות יפה של הסיפור זה שהסכום טרם הוחזר לללור ואשתו, ולטענתו יעברו עד 10 ימי עסקים עד שהבנק יחזיר לו את הסכום שנגבה.

דובר מטעם בית המלון מסר ל-BBC כי המקרה נמצא כעת בחקירה, וכי הנהלת המלון מצרה על עוגמת-הנפש שנגרמה לזוג.

צרו איתנו קשר *5988