עומר אדם הגיע להרים למיטב דש שחגג יום הולדת ארבעים

וגם: ביהמ"ש דחה בקשה להורות לפנטזי נטוורק לא להשיב לעבודה את המנכ"ל שתקף, מפגש בוטיק לבעלי עסקים משפחתיים ומי הגיעו לכנס הקנאביס של Cann10?

אילן רביב (מימין) וצבי סטפק / צילום: יוסי מסה
אילן רביב (מימין) וצבי סטפק / צילום: יוסי מסה

בית ההשקעות מיטב דש ציין השבוע 40 שנים לפעילותו, וכ-1,500 העובדים ובני ובנות זוגם הגיעו לחוות רונית כדי לחגוג. אחרי שאכלו ונהנו ממופע חימום של להקת פירומניה, עלה לבמה הזמר עומר אדם למופע משמח, שתורגם לכל אורכו לשפת הסימנים לטובת 17 עובדי החברה שהם לקויי שמיעה. בחידון שנערך לעובדים התברר, כי בצירוף מקרים 40 מעובדי החברה חוגגים גם הם השנה את יום הולדתם ה-40.

צבי סטפק, ממייסדי מיטב דש (שכותב טור ב"גלובס"), אמר כי "לפני 40 שנה לא היה לנו מחשב כמובן, לא מכשירים סלולריים, לא היו גוגל, אמזון ופייסבוק. מה שהיה לנו זה משרד של חדר, מחשבון ופקס וערכים של מקצועיות ואמינות. האמנו בדרך שלנו, נאבקנו, התמדנו, והגענו לאן שהגענו".

אילן רביב , מנכ"ל בית ההשקעות, אמר כי "40 הוא גיל מופלא. זהו גיל עם ניסיון וידע, ועדיין אנחנו צעירים, רעננים, מעזים, מלאים בתשוקה. אתם יודעים מה אומרים על גיל 40?! אנחנו בשיא בשלותנו. והדרך רק בתחילתה".

מדיווח שפרסם בשבוע שעבר בית ההשקעות, שנסחר כיום לפי שווי של 835 מיליון שקל, עולה כי סטפק, שמחזיק ב-28% מהחברה, העביר לאחרונה את כל מניותיו בבית ההשקעות שייסד לילדיו אבנר סטפק (60%), אמיר סטפק (20%) ורחל סטפק (20%).

ביהמ"ש דחה בקשה להורות לפנטזי נטוורק לא להשיב לעבודה את המנכ"ל שתקף

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ח'אלד כבוב דחה אתמול בקשה של בעל מניות בחברת פנטזי נטוורק להוציא צו, המורה לחברה ולחברי הדירקטוריון לא לאפשר למנכ"ל המשותף דני צדוק לשוב לעבודתו ולהורות לחברה לקיים לו שימוע לפני פיטורין. את הבקשה הגיש עו"ד זיו עירוני בעקבות פרסום האירוע שבו תקף צדוק את חבר הדירקטוריון שמעון כהן.  

עירוני טען כי החברה וחברי הדירקטוריון לא ביררו את "השפעת התנהגותו הדורסנית והאלימה של המנכ"ל על יכולות של הדירקטוריון לנהל את ישיבותיו ולקבל החלטות באופן עצמאי" וכן כי אי קיום שימוע למנכ"ל הוא "הפרה בוטה של חובת הזהירות והמיומנות של הדירקטורים".

בנימוקיו כתב השופט כאבוב כי "מאזן הנוחות נוטה באופן ברור ואף מוחלט לאי קבלת העתירה שמשמעה העברת מנכ"ל חברה ציבורית מתפקידו עוד טרם בירור כל העובדות הרלוונטיות כאשר ידוע לבית המשפט כי העניין נדון בדירקטוריון החברה וזה אישר את החזרתו לעבודה סדירה". השופט כאבוב ציין כי עילת הבקשה, פגיעה בכללי ממשל תאגידי תקין, אינה מצדיקה מתן צו במעמד צד אחד והעניק לחברה 14 יום להגיש תגובה.

לפני כשבועיים דיווחה החברה לבורסה כי צדוק מבקש לצאת לחופשה למשך 14 ימים, בעקבות אירוע אלים אשר התרחש במהלך הפסקה בישיבת דירקטוריון שבוע קודם לכן, ובמהלכה תקף את כהן. לדברי החברה, "האירוע טופל ברמת החברה בהתאם להנחיות היועצים המשפטיים, ומר צדוק התחייב בפני הנהלת החברה וחברי הדירקטוריון כי אירוע שכזה לא יישנה בעתיד". כהן מסר בתגובה כי "מדובר באירוע נקודתי בלבד. מר צדוק התנצל על האירוע וקיבלתי את התנצלותו".

פנטזי נטוורק היא חברה דלת פעילות הנסחרת בבורסה לפי שווי של 17.5 מיליון שקל. רואי החשבון של החברה מפנים את תשומת הלב באשר לקיום ספקות משמעותיים בדבר יכולתה של החברה להמשיך ולהתקיים כ"עסק חי". מדוחותיה האחרונים עולה כי החברה מבצעת השקעות בחברות מתחומים שונים, כגון תחום הפעלת תחנות הדלק ותחום הקנאביס. בנוסף, החברה מחזיקה בחברה הפועלת בתחום משחקי הפנטזי אשר פעילותה הופסקה והיא נמצאת בתהליכי סגירה. בששת החודשים האחרונים איבדה פנטזי נטוורק כ-30% מערכה.

דיני משפחה: מפגש בוטיק לבעלי עסקים משפחתיים 

מהם האתגרים וההזדמנויות בעסקים משפחתיים, ואיך מנפיקים חברה משפחתית בבורסה? אלה היו בין הנושאים עליהם הגיעו ללמוד בעלי עסקים משפחתיים ישראלים שהשתתפו השבוע במפגש בכירים בוטיקי בנושא "עסקים ומשפחה - המירוץ להצלחה", שערכו משרד KPMG סומך חייקין ומשרד עורכי הדין ש. פרידמן.

את הרצאת הפתיחה העביר ליאור נבון, מנהל יחידת פיתוח שווקים בבורסה לניירות ערך, בה דיבר על הנפקת חברות משפחתיות בבורסה. בהמשך המפגש הרצתה ד"ר נאוה מיכאל צברי, מנהלת מרכז רעיה שטראוס לחקר עסקים משפחתיים בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, שגילתה למשתתפים בתחילת ההרצאה שהיא דור שלישי למשפחת שטראוס, ובתה של רעיה שטראוס, וסיפרה על ההזדמנויות והאתגרים בעסקים משפחתיים. לקינוח שמעו המשתתפים מראם סמואל, מייסד אליפות ישראל במכוניות מירוץ, כיצד עזב את העסק המשפחתי לטובת הגשמת חלומו.

את המפגש יזם והוביל יעקב גמליאל, שותף, ראש מערך Enterprise- עסקים בצמיחה, KPMG סומך חייקין. בין המשתתפים שהגיעו היו עו"ד שרית מולכו, ראש מחלקת תאגידים במשרד ש. פרידמן; שלמה אביטן, בעלי גז יגל; עו"ד אפרת שוסטר, שותפה במחלקה המסחרית במשרד ש. פרידמן; צליל שמחון, Global executive KPMG Enterprise; ויואב לביא, ראש מערך ליווי עסקאות, KPMG סומך חייקין.

יעקב גמליאל עו"ד שרית מולכו, ליאור נבון וד"ר נאוה מיכאל צברי / צילום אייל פרידמן
 יעקב גמליאל עו"ד שרית מולכו, ליאור נבון וד"ר נאוה מיכאל צברי / צילום אייל פרידמן

מי הגיעו לכנס הקנאביס של Cann10?

כנס הקנאביס הבינלאומי Cannx מיסודה של חברת Cann10 מקבוצת שיזים, נערך השבוע בגני התערוכה בתל אביב בהשתתפות כ-1,000 איש מרחבי העולם. זוהי השנה הרביעית שבה נערך הכנס. יו"ר הכנס הוא הפרופ' רפאל משולם מן האוניברסיטה העברית, אשר נחשב לאבי מחקר הקנאביס העולמי.

את הכנס פתח שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, שאמר: "ישראל היא מעצמת קנאביס רפואי, מובילה במחקר ובפיתוח ומשמשת אור לגוים. כמי שפעל לקידום החוק ולהכרזה על קנאביס כגידול חקלאי, אני רואה חשיבות רבה בייצוא הקנאביס הרפואי משום שיקל על חולים, יספק פרנסה לחקלאים ויביא לשגשוג הכלכלה בישראל".

בפאנל הפוליטי של הכנס אמר אהוד ברק, יו"ר חברת הקנאביס אינטרקיור ומתמודד בבחירות מטעם רשימת המחנה הדמוקרטי, כי: "אנחנו מחכים לפרישתו של נתניהו מן הפוליטיקה וממתינים לו בתעשיית הקנאביס", בדיחה עצמית של ברק על ריבוי הפוליטיקאים לשעבר אשר מונו בחודשים האחרונים לתפקידים בתעשייה זו (ואחרים אשר כבר משריינים תפקידים עתידיים פוטנציאליים למקרה שלא יצליחו בבחירות).

עוד אמר ברק כי הוא מאמין כי לגליזציה לקנאביס תתרחש בעוד חמש-שש שנים. לגבי ההסכם בין הליכוד לזהות בעניין "לגליזציה לקנאביס רפואי", אמר כי "ליגליזציה לא נעשית לקנאביס רפואי אלא למטרות פנאי. זהו רק צעד פוליטי חסר משמעות. לנתניהו יש רקורד עשיר לפיו הוא לא עומד בהבטחותיו".

בינתיים, לדבריו, "ישראל ככל הנראה איבדה בין שליש לרבע מהפוטנציאל הכלכלי של תעשיית הקנאביס העולמית, בעקבות העיכוב הרגולטורי לייצוא קנאביס. עם זאת ישראל עדיין לא הפסידה במירוץ העולמי".

מייסד שיזים, קבוצת החזקות רב תחומית בתחום הביומד, יוסי בורנשטיין, אמר בכנס כי "בעוד עשור יעמוד ערך שוק הקנאביס על 56.7 מיליארד שקל, ויפחת משמעותית השימוש במשככי כאבים אופיאטיים. היום, הקנאביס מאושר לשימוש לרפואה או לפנאי ב-44 מדינות ברחבי העולם, כאשר השווקים הגדולים ביותר באירופה לקנאביס רפואי הם איטליה, הולנד, וגרמניה".

עוד נצפו בכנס  ירון ברגר, מנכ"ל החנות המקוונת לקאנביס רפואי GreenPharma ויובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי (היק"ר) במשרד הבריאות. 

ירון ברגר , יובל לנדשפט ויוסי בורנשטיין / צילום: ניר עצמון
 ירון ברגר , יובל לנדשפט ויוסי בורנשטיין / צילום: ניר עצמון

צרו איתנו קשר *5988