מחזקת את ניהול ההשקעות: eToro מינתה את גיל שפירא ל-CIO

פלטפורמת המסחר במניות ובמטבעות דיגיטליים שמובילים האחים יוני ורונן אסיא, הכריזה על הוספת תפקיד ניהולי חדש • שפירא, לשעבר מנכ"ל חברת תעודות הסל של פסגות, יהיה אחראי על ניהול ההשקעות במניות ועל פעילות האנליסטים בחברה

גיל שפירא, מנהל השקעות ראשי (CIO) של חברת eToro / צילום: גיא חמוי, יח"צ
גיל שפירא, מנהל השקעות ראשי (CIO) של חברת eToro / צילום: גיא חמוי, יח"צ

חברת eToro, שמפעילה פלטפורמה בינלאומית למסחר במניות ובמטבעות דיגיטליים, הכריזה בתחילת השבוע על הוספת תפקיד ניהולי חדש בחברה - מנהל השקעות ראשי (CIO). לתפקיד החדש מונה גיל שפירא, שכיהן ב-13 השנים האחרונות בשורה של תפקידים בכירים בבית ההשקעות פסגות.

eToro, שנוסדה על ידי האחים יוני ורונן אסיא ב-2007 והקימה רשת חברתית למשקיעים, מפעילה כיום זירת מסחר ביותר מ-100 מדינות בעולם, ומתבצעות דרכה השקעות בהיקף של מיליארדי דולרים. החברה מעסיקה כיום כ-800 עובדים בעולם, מתוכם כ-500 בישראל.

במסגרת תפקידו החדש יהיה שפירא אחראי, בין השאר, על הגדלת פעילות ההשקעות במניות של eToro, וכן על מנגנון CopyTrader של החברה, המאפשר למשקיעים ברשת שלה להעתיק תיק מניות של משקיעים מובילים אחרים. נוסף על כך, שפירא יוביל את פעילות האנליסטים של החברה ברחבי העולם, וזאת לדברי eToro, "כדי לחדד את פעילותם ולספק תובנות יעילות בתחום ההשקעות".

עד לפני כמה חודשים שימש שפירא מנכ"ל משותף של פסגות מדדים - חברת תעודות הסל של פסגות. הוא סיים את תפקידו בפסגות ביולי, לאחר שבית ההשקעות, בראשותו של ברק סורני, השלים את מיזוגה של פסגות מדדים עם פסגות קרנות נאמנות לחברה אחת, תחת ניהולו של אייל גורן. מדצמבר 2012 ועד לאוקטובר 2018 כיהן שפירא כמנכ"ל חברת תעודות הסל של פסגות, ולאחר מכן שימש מנכ"ל משותף בחברה.

עם מינויו לתפקיד מסר שפירא: "עקבתי בעניין ובהערצה אחר הצמיחה של eToro ב-12 השנים שחלפו מאז הקמתה. אני נרגש מאוד להצטרף לחברה". יוני אסיא, מנכ"ל ומייסד שותף של איטורו, מסר: "אנחנו שמחים מאוד לצרף לשורותינו את גיל לתפקיד משמעותי בהעצמת יכולות ניהול ההשקעות הפנימיות שלנו. הוא יסייע לנו להמשיך להנגיש את המוצר לשווקים נוספים, בין אם השקעה במניות ובין אם השקעה בתיקי השקעות נושאיים, כמו קנאביס, 5G ואחרים".

השנה, כפי שפורסם ב"גלובס", הרחיבה איטורו את פעילותה בתחום המטבעות הדיגיטליים, ובמסגרת זאת הקימה את בורסת הקריפטו eToroX, השיקה זירת מסחר בארה"ב וגם רכשה שני סטארט-אפים בתחום: דלתא (Delta) מבלגיה ופירמו (Firmo) מדנמרק.

בראיון ל"גלובס" בתחילת השנה סיפר יוני אסיא כי ב-eToro רואים בכניסה לפעילות בארה"ב מנוע צמיחה פוטנציאלי, ובעתיד בכוונת החברה להרחיב את הפלטפורמה שם גם למסחר במניות. לדבריו, "רבים מהלקוחות שהגיעו לאיטורו כדי לסחור במטבעות דיגיטליים, עברו לסחור במניות. אלה אנשים שקנו אצלנו בהתחלה ביטקוין או את'ר, ובסוף מצאו את עצמם עם תיק מגוון יותר, כשהם משקיעים גם במניות. התפיסה שלנו באיטורו היא שמצד אחד אנחנו מסתכלים על טכנולוגיית הבלוקצ'יין כעל חדשנות משבשת לשוקי ההון בעולם, שתיצור תשתית פיננסית גלובלית חדשה; ומצד שני, אנחנו רוצים לאפשר ללקוחות לגוון את ההשקעות בכל העולם הפיננסי הקיים, בין אם זה קרנות סל (ETF), מניות, אג"ח או סחורות".

רוצים להתעדכן בענייני בלוקצ'יין ומטבעות דיגיטליים? הצטרפו לערוץ הטלגרם קריפטו גלובס.

צרו איתנו קשר *5988