וול סטריט לא עוצרת: מדד הנאסד"ק זינק ב-1%, מניית ביונד מיט ב-20%

המדדים עלו על רקע האופטימיות סביב הסכם הסחר שצפוי להיחתם ברביעי • ארה"ב צפויה להסיר את סין מהרשימה השחורה של המדינות שמבצעות מניפולציה מטבעית • ביונד מיט זינקה בכ-20%; טסלה קפצה בעוד כ-10% • נעילה מעורבת בבורסות אירופה

פסל השור המפורסם בוול סטריט/ צילום: רויטרס, CARLO ALLEGRI
פסל השור המפורסם בוול סטריט/ צילום: רויטרס, CARLO ALLEGRI

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

החגיגה בוול סטריט נמשכת. המדדים רשמו היום (ב') יום נוסף של עליות נאות, בציפייה לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר בין סין וארה"ב, ועל רקע הדיווח לפיו זו האחרונה תסיר את סין מהרשימה השחורה של המדינות המבצעות מניפולציה על המטבע.

מדד הנאסד"ק הוביל את העליות וטיפס בכ-1%, הדאו ג'ונס עלה ב-0.28%, ומדד S&P 500 הוסיף 0.7% לערכו ורשם שיא היסטורי.

ביונד מיט  זינקה ביותר מ-20%. אפל עלתה ביותר מ-2%. נטפליקס  טיפסה ב-2.7%.

22:20

מנייתה של יצרנית הרכבים החשמליים טסלה  ממריאה ב-8.4% לשיא כל הזמנים, כאשר טסלה היא חברת הרכב האמריקאית בעלת השווי הגבוה מעולם - 94.5 מיליארד דולר, מעל לשווי של פורד מוטורס  ב-1999, שהיה 80.91 מיליארד דולר.

21:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות בהובלת מדד הנאסד"ק שעולה ב-0.8%. מדד S&P 500 מטפס לשיא כל הזמנים. 

אלפאבית  (החברה האם של גוגל) עלתה במהלך המסחר מוקדם יותר הערב לשווי חברה שנושק לטריליון דולר.

מניית אפל  עולה ב-1%,אמג'ן  מאבדת 1.3%, אינטל  עולה ב-1.3% ומיקרוסופט  ב-0.9%.

19:10

יומיים לפני החתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר, ארה"ב צפויה לבצע צעד בונה אמון ותסיר את סין מהרשימה השחורה של המדינות שמבצעות מניפולציה במטבע, כך לפי גורם שצוטט ב-CNBC. המהלך מגיע חמישה חודשים לאחר שסין הוכנסה לרשימה השחורה נוכח הפיחות שבוצע במטבע מתחת ל-7 יואן לדולר על מנת לבלוע את המכסים שהטילה בזמנו ארה"ב.

18:38

המסחר בניו יורק מתנהל בעליות בהובלת מדד הנאסד"ק שמטפס ב-0.55%. הדאו ג'ונס עולה ב-0.2%, ומדד S&P 500 מוסיף 0.4% לערכו. 

ביונד מיט  מזנקת ב-10% ומשלימה מהלך עליות של 40% בחמשת ימי המסחר האחרונים

טסלה  חוצה את השווי של 500 דולר למניה.

באירופה המסחר ננעל במגמה מעורבת. מדד הדאקס הגרמני איבד 0.26%, הקאק ללא שינוי והפוטסי הוסיף 0.4% לערכו.

16:35

יום המסחר הראשון לשבוע זה בבורסות וול סטריט נפתח בטריטוריה הירוקה. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.14%, הנאסד"ק מטפס ב-0.3%, ומדד S&P 500 עולה ב-0.2%. 

מנייתה של ביונד מיט  מטפסת מעל לרמה של 100 דולר למניה, ובכך ממשיכה את המומנטום החיובי שנרשם בימים האחרונים. 

מנייתה של טסלה  ממשיכה צפונה וקופצת ב-4.5% ל-500 דולר למניה - שיא כל הזמנים. בבית ההשקעות אופנהיימר העלו את מחיר היעד למניה באגרסיביות, מ-385 דולר ל-612 דולר למניה.

15:36

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על פתיחה חיובית לשבוע המסחר, כאשר אלו מטפסים בעד 0.5%, ומנגד מדד הפחד (VIX) נופל ב-15%, מה שחותם לעת עתה את סבב ההסלמה במזה"ת בעוד איראן נאלצת להתמודד עם סנקציות נוספות והפגנות כנגד המשטר בגין הפלת המטוס האוקראיני.

אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, סין וארה"ב צפויות לחתום השבוע על השלב הראשון של הסכם הסחר ב-15 בינואר.

קרדיט סוויס העלה את תחזית ההכנסות שהוא צופה לחברת מיקרוסופט  לכ-100 מיליארד דולר תוך חמש שנים.

טסלה צפויה לרכז עניין לאחר שעלתה לשיא בשבוע שעבר וחצתה את השווי שוק של פורד ו-GM גם יחד. בכך טסלה הפכה לחברת הרכב האמריקאית בעלת שווי השוק הגדול ביותר מאז ומעולם.

12:30

המסחר באירופה מתנהל בעליות שערים קלות של פחות מ-0.2% במדד סטוקס אירופה 600 . בורסת לונדון  מתחזקת ב-0.6%, עליות של 0.2% ו-0.3% נרשמות בפרנקפורט  ובפריז , ומילאנו רושמת ירידה קלה של פחות מ-0.1%, נגד המגמה.

בבריטניה נרשמה האטה בצמיחה. בשלושת החודשים שמסתיימים בנובמבר צמח התמ"ג ב-0.1% בלבד, נמוך מהנתון המתוקן לשלושת החודשים שהסתיימו באוקטובר, שעמד על 0.2%. בנובמבר בלבד הצטמק התמ"ג ב-0.3%. 

כמו כן התפרסם נתון הייצור התעשייתי בבריטניה, שהצביע בנובמבר על צניחה שנתית של 1.6%, לעומת צפי לירידה של 1.4% ולעומת ירידה של 0.6% באוקטובר. במונחים חודשיים חלה ירידה של 1.2% בנובמבר, לעומת צפי לירידה של 0.1% בלבד, ולעומת עלייה של 0.4% באוקטובר. 

נתון התפוקה התעשייתית בנובמבר ירד ב-1.7% לעומת צפי לירידה של 0.3% ולעומת עלייה של 0.5% באוקטובר, ובמונחים שנתיים הצביע הנתון על ירידה של 2% בנובמבר, לעומת צפי לירידה של 1.7% ולעומת ירידה של 0.3% באוקטובר.

10:15

בורסות אירופה פתחו הבוקר את שבוע המסחר ביציבות, ללא שינויים מהותיים במדדים, לקראת הפגישה שבה צפויות ארה"ב וסין לחתום על שלב 1 של הסכם הסחר ביניהן השבוע. באיראן נמשכות המחאות נגד הממשל לאחר הפלת המטוס האוקראיני האזרחי. נשיא ארה"ב הביע אתמול תמיכה במוחים.

מדד סטוקס אירופה 600  משייט סביב רמת הפתיחה, כשמגזר הטכנולוגיה מוסיף 0.3% מגזר המשאבים הבסיסיים מאבד כ-0.4%.

הציפיות לחתימת ההסכם שלחו את השווקים באסיה לעליות. בורסת שנחאי ננעלה בעלייה של 0.75% ובהונג קונג נרשמו עליות של 0.94%. בסיאול נרשמה עלייה של יותר מ-1% ובסידני ירד המדד בכ-0.3%.

 

07:00

שבוע המסחר בבורסות אסיה נפתח היום בעליות שערים, על רקע ציפיית המשקיעים לחתימת הסכם סחר שלב 1 בין ארה"ב לסין. בשנחאי  נרשמת עלייה קלה מאוד של פחות מ-0.1%, ובשנזן מטפס המדד בכ-0.8%.

עלייה של כ-0.8% נרשמת גם בהונג קונג , בהובלת מניות הטכנולוגיה, שבהן בולטות Sunny Optical ולנובו. מניית חברת הגיימינג רייזר מזנקת בכ-10%. החברה הודיעה מוקדם יותר החודש כי הגישה בקשה לרשיון בנקאות דיגיטלית בסינגפור.

בקוריאה הדרומית מטפס מדד קוספי בקרוב ל-0.8%, בהובלת מניות הקוסמטיקה. בורסת טוקיו סגורה היום לרגל חג.

באוסטרליה נסחר מדד S&P/ASX 200 נגד המגמה ומאבד כ-0.5% בהובלת ירידות במניות הנפט והכרייה הגדולות. מניות הזהב רושמות עליות ומוחקות את הירידות משבוע שעבר.

בבורסת טאייואן נרשמות עליות של 0.5%. נשיאת המדינה, צאי אין-ונג, נבחרה שוב ברוב מוחץ בבחירות בסוף השבוע. בפיליפינים הושעה המבחר בגלל התפרצות הר געש ליד מנילה שהביאה לביטול טיסות ולימודים בבתי ספר.

ביום רביעי השבוע צפויים בכירים בממשל הסיני והנשיא טראמפ לחתום על שלב 1 בהסכם סחר בין המדינות. סגן נשיא סין, ליו הי, שמוביל את צוות המשא ומתן הסיני, צפפוי לנחות בוושינגטון היום.

העסקה כוללת הסרת חלק מהמכסים, הגברת רכישות סחורות חקלאיות מארה"ב בידי הסינים ושינויים בכללי הקניין הרוחני והטכנולוגיה. בינתיים, וושינגטון ובייג'ין הסכימו לקיים שיחות כל חצי שנה כדי לפתור מחלוקות ולהביא לרפורמות, כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל.

היואן הסיני זינק לשיא של חמישה חודשים בשבוע שעבר בציפייה להסכם, והוא ממשיך להתחזק היום.

צרו איתנו קשר *5988