ועידת העבודה אישרה את האיחוד עם מרצ: "אזעקת אמת תישמע ברחוב בלפור"

ח"כ עמיר פרץ, שיוביל את הרשימה המשותפת, אמר: "היום, בחיבור שלנו למרצ, אנו מקימים את המצפן המדיני לישראל, והחל ממחר נוכל להניף בגאווה את שני הדגלים – דגל הצדק החברתי ודגל השלום"

ח"כ עמיר פרץ / צילום: דוברות העבודה-גשר, יח"צ
ח"כ עמיר פרץ / צילום: דוברות העבודה-גשר, יח"צ

ועידת מפלגת העבודה אישרה הערב (ג') את האיחוד עם מרצ. אחרי החלטת הוועידה המפלגות העבודה-גשר-מרצ ירוצו ברשימה אחת. ח"כ עמיר פרץ, שיוביל את הרשימה המשותפת, אמר הערב: "עם אישור רשימתנו, אזעקת אמת תישמע ברחוב בלפור. תמו החלומות על עוד ממשלת ימין ימין מלא מלא. בחיבור עם גשר הקמנו את המצפון החברתי לישראל. והיום, בחיבור שלנו למרצ, אנו מקימים את המצפן המדיני לישראל, והחל ממחר נוכל להניף בגאווה את שני הדגלים - דגל הצדק החברתי ודגל השלום".

פרץ הוסיף: "יש לי כמה דברים לומר על חבריי מכחול לבן. זו מפלגת ימין. ימין מתון, ממלכתי, הגון - אבל ימין. המסגרת ושמה כחול לבן הצליחה מאוד באפריל ובספטמבר, אבל זו מסגרת - זו חומרה, חומרה טובה. אבל התוכנה לא ברורה כלל וכלל. זו מערכת ללא ליבת הפעלה ואנחנו צריכים להיות הליבה. בכחול לבן יש אנשים טובים, אבל אנחנו, העבודה-גשר-מרצ נבטיח את השינוי הנדרש - מצפון חברתי ומצפן מדיני. אנחנו נוביל, ואנחנו ננווט".

ועידת מרץ אישרה ברוב גדול את האיחוד עם מפלגת העבודה ובהצבעה נפרדת גם את החיבור לח"כ יאיר גולן שדחק לאחור את חבר הכנסת לשעבר עיסאווי פריג' המוצב במקום ה11 ברשימה המשותפת עם העבודה-גשר.

פריג' אמר ל"גלובס" לאחר ההצבעה: "רציתי להיות שותף ולא עלה תאנה, אבל לצערי נותרתי בעמדת מיעוט. צר לי על ההחלטה היום, גם מכיוון שמשמעה שלקחו מאיתנו את הכלים לפנות לחברה הערבית. לא התייאשתי, אמשיך לפעול למען השותפות היהודית ערבית שגם אם תתעכב בוא תבוא".

צרו איתנו קשר *5988