משרד האוצר הפיץ תזכיר חוק להפחתת שכר הבכירים במגזר הציבורי

ההפחתה תהיה בשיעור של 10% והיא תחול על נושאי משרה בשכר של ח"כ ומעלה עד לסוף 2021 • ההפחתה צפויה לחול על כ-1,000 איש, והשווי השנתי שלה לשנה מוערך ב-70 מיליון שקל • לפי תזכיר החוק, גם לא יבוצע עדכון של השכר לנושאי המשרה בהתאם לעלייה של השכר הממוצע במשק

שר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת
שר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בהתאם ליוזמת שר האוצר ישראל כ"ץ והחלטת הממשלה, הפיץ היום (ה') משרד האוצר תזכיר חוק להערות הציבור המציע כי תתבצע הפחתה בשיעור של 10% בשכרם של נושאי משרה המנויים בחוק המוצע. שווי ההפחתה לשנה מוערך ב-70 מיליון שקל.

לאור משבר הקורונה והמצב הכלכלי שנוצר בעקבותיו, ועל מנת להשתתף בנטל הכלכלי המוטל על כלל הציבור בישראל, החליט שר האוצר לבצע הפחתה בשיעור של 10% בשכרם של נושאי משרה בשכר של ח"כ ומעלה.

על פי תזכיר החוק, ההפחתה צפויה לחול על נשיא המדינה, ראש הממשלה, ראש הממשלה החלופי, שרים, סגני שרים, שופטים, דיינים, מבקר המדינה, נגיד בנק ישראל ומשנהו, ראשי רשויות וסגניהם ורבני ערים, זאת במסגרת הוראת שעה עד לסוף שנת 2021. ההפחתה צפויה לחול על כ-1,000 נושאי משרה.

כמו כן, בעקבות משבר הקורונה, בשנה זו צפויה עלייה חדה בגובה השכר הממוצע במשק, לכן מוצע בתזכיר החוק כי לא יבוצע עדכון של השכר לנושאי משרה.

תזכיר החוק שהופץ היום להערות הציבור, צפוי להיות מובא לאישור הממשלה בעוד עשרה ימים, זאת על מנת שהכנסת תוכל לאשר את הצעת החוק בהקדם האפשרי.

שר האוצר מסר כי "עם כניסתי לתפקיד החלטתי על קיצוץ 10% משכרי. מתוך דוגמה אישית יזמתי להחיל את הפחתת השכר גם על נושאי משרה נוספים ובהם שרים וסגני שרים, חברי הכנסת, שופטים ודיינים ועוד.

"בנוסף, יזמתי תיקון לפיו לא יבוצע עדכון השכר לנושאי משרה האלה בשנת 2021. אנו נמצאים בתקופה קשה ונדרשים לסולדריות וערבות הדדית. אני מברך את כל מי שהצטרף ליוזמה וקיצץ בשכרו ואת חברי הממשלה שתמכו פה אחד בהחלטת הממשלה. הדוגמה האישית שלנו כנבחרי ציבור חשובה תמיד ובמיוחד בעת הזו".

צרו איתנו קשר *5988