יו"ר הכנסת בחר שוב בעו"ד שגית אפיק ליועצת המשפטית של הכנסת

ח"כ יריב לוין פנה במכתב ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ איתן גינזבורג בבקשה לכנס את ועדת הכנסת על מנת לאשר את החלטתו לבחור בעו"ד שגית אפיק לתפקיד היועצת המשפטית של הכנסת

שגית אפיק, יועמ"ש הכנסת / צילום: דוברות הכנסת
שגית אפיק, יועמ"ש הכנסת / צילום: דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין הודיע כי החליט לבחור בעו"ד שגית אפיק לתפקיד היועצת המשפטית של הכנסת. ח"כ לוין פנה במכתב ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ איתן גינזבורג בבקשה לכנס את ועדת הכנסת על מנת לאשר את החלטתו לבחור בעו"ד שגית אפיק לתפקיד היועצת המשפטית של הכנסת.

בפנייתו מציין יו"ר הכנסת לוין כי: "מאחר שאנו נמצאים במעבר של הכנסת לפגרת בחירות, סברתי שנכון יהיה להשלים את הליך הבחירה באופן שלכנסת יהיה יועץ משפטי קבוע בתקופה רגישה זו של בחירות".

כמו כן הדגיש לוין כי: "בד בבד, סברתי שראוי כי השלמת הליך המינוי תעשה בהסכמה רחבה. לפיכך, פניתי לחבר הכנסת מיקי זוהר, יו"ר הקואליציה ולחבר הכנסת מאיר כהן, מרכז האופוזיציה, אשר אישרו בפניי את הסכמתם לעניין השלמת ההליך כעת וללא דיחוי".

לדברי לוין, הסכמתם זו ניתנה לעניין עצם השלמת הליך המינוי להבדיל מאישור מועמד כזה או אחר, בשים לב לכך שזהות המועמדת שנבחרה לא הייתה בפניהם.

ח"כ לוין אשר שוחח הערב עם עו"ד שגית אפיק והודיע לה על בחירתו, אמר לה כי הוא סמוך ובטוח ביכולתה למלא את תפקיד היועצת המשפטית ולהוביל את המחלקה המשפטית של הכנסת באופן מקצועי, תוך שמירה על מעמד הכנסת ומתן שירות מקצועי לכלל חברי הכנסת.

ועדת האיתור לתפקיד היועץ המשפטי לכנסת המליצה בפני יו" ר הכנסת לוין על 4 מועמדים, מתוך רשאי לוין לבחור את המועמד הרצוי מבחינתו. כעת החלטתו צריכה לקבל את אישור ועדת הכנסת.

צרו איתנו קשר *5988