אם יזכה להקים ממשלה, גדעון סער ימנה שר אוצר מקצועי

יו"ר מפלגת "התקווה החדשה" גדעון סער אמר במפגש עם חברי מועצת איגוד לשכות המסחר כי בכוונתו למנות שר אוצר מקצועי, לא פוליטי, שיוכל להתרכז בשיקום המשק

גדעון סער, יו"ר "התקווה החדשה" / צילום: עאטה עוויסאת
גדעון סער, יו"ר "התקווה החדשה" / צילום: עאטה עוויסאת

יו"ר התקווה החדשה גדעון סער אמר הערב (ד') כי בכוונתו למנות שר אוצר מקצועי בממשלה שיקים. במפגש מרחוק עם חברי מועצת איגוד לשכות המסחר בראשות עו"ד אוריאל לין, אמר סער כי ימנה שר אוצר מקצועי, לא פוליטי, שיהיה לו קרדיט מלא מהציבור, שלא יהיה חשד שהשיקולים שלו פוליטיים, ויוכל להתרכז בשיקום המשק ויקבל את המטריה מכל השותפים הפוליטיים שיכירו בצורך להוציא את התפקיד הזה בתקופה הזו מהסחר-מכר הקואליציוני הרגיל.

לדברי סער: "שוב ישראל מבזבזת זמן יקר ונכנסת למערכת בחירות נוספת, שבה גם האנרגיות וגם סכומים אדירים כסף לא מושקעים בפרויקטים ובאינטרסים לאומיים, אלא במערכת בחירות נוספת שרק מעמיקה את השסעים בעם. לכן נדרש קודם כל להבטיח שאחרי הבחירות הללו תקום ממשלה יציבה ומתפקדת שתעביר מיד תקציב למדינה עם חוק הסדרים שבו המרכיבים החיוניים לשיקום הכלכלה וחידוש הצמיחה".

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, התייחס לדבריו של סער ואמר כי "יש לציין בסיפוק כי במסגרת קווי המדיניות, הביא מר סער לידי ביטוי צמצום מאסיבי של הרגולציה, מאבק בביורוקרטיה בשירות הציבורי, יצירת שוויון בהטבות מס ליצואנים, צמצום מספר משרדי הממשלה ועלויות הממשל, בניית כלכלה שתהיה מבוססת תחרות חופשית ומעבר לשיטת מתן סובסידיות לחקלאים והקלות נוספות, בדומה לנעשה באירופה, במקביל לביטול מכסי המגן בייבוא מזון וגידולים חקלאיים".

צרו איתנו קשר *5988