בליץ הראיונות של נתניהו: לחץ, או חימום לקראת "אפקט פתיחת המשק"?

לקראת הבחירות, גלובס כינס פאנל של יועצות ויועצים אסטרטגיים שינתחו את התנהלות המועמדים בתקשורת • והפעם: מה עומד מאחורי הראיונות של נתניהו לתקשורת? • המומחים מנתחים, מדור חדש

ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון / צילום: צילום מסך, חדשות 12
ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון / צילום: צילום מסך, חדשות 12

לקראת בחירות 2021, כינסנו פאנל של יועצות ויועצים אסטרטגיים שינתחו את הקמפיינים השונים בשיחת וואטסאפ ידידותית. למען ההוגנות, דאגנו שיהיה איזון פוליטי בין חברות וחברי הפאנל, ווידאנו שאף אחד מהם לא מייעץ היום לאף מועמד. המדור יעלה מדי שבוע עד יום הבחירות, ומתי שיהיה עניין וצורך. מוזמנים להצטרף.

צילומים: חגי שכטר, מושיק שמע, אוהד רומנו, ענבל מרמרי, תמונה פרטית
 צילומים: חגי שכטר, מושיק שמע, אוהד רומנו, ענבל מרמרי, תמונה פרטית

21:30 איתן זליגר: נתניהו התחיל הפעם מוקדם עם הראיונות, כי אין שטח ואי אפשר לעשות קמפיין רק ברשתות החברתיות. הנה-נה-נה היה גימיק טוב אבל כמו כל גימיק אם משתמשים בו יותר מפעם אחת, אתה מתחיל להיות משעמם.

21:30 נסים דואק: הבלעדיות והעיתוי המוקדם היו נמהרים. בליץ הימים האחרונים בסכנה.

21:30 מוסא חסדייה: ביבי בלחץ ובפניקה. הסקרים הפנימיים וגם של ערוצי התקשורת לא מטיבים איתו בלשון המעטה. זאת קטסטרופה. הוא מזגזג באסטרטגיה. הוא בנה על החיסונים וזה לא עובד לו.

21:31 טל אלכסנדרוביץ'-שגב: נתניהו ציפה בשלב הזה להיות במקום יותר טוב אחרי בליץ החיסונים והיציאה מהסגר, לכן התראיין בטיימינג שבחר. זה לא עשה את העבודה, ולכן הוא מגביר מאמץ.

21:31 נסים דואק: ועדיין, לא הייתי ממהר להספידו.

21:31 איתן זליגר: ביבי בלחץ אז הבייס הימני בלחץ - מתכון מצויין להוציא בוחרים. לחץ זה קמפיין.

21:31 מורן עג'מי: אני דווקא חושבת שהוא בבליץ ראיונות כי הוא בלחץ. היו לו תוכניות גדולות לגבי החיסונים ופתיחת המשק והם כשלו. המוטציה של הקורונה פגעה הכי הרבה בנתניהו.

21:32 נסים דואק: ועדיין, שלושה שבועות לבחירות, ואופוריית פתיחת המשק תשחק לטובתו.

21:32 איתן זליגר: בואו נדבר קצת על המראיינים שלו? מראיין משווה ראש ממשלה למוסוליני והארץ שוקטת. נראה לכם נורמלי?

21:32 נסים דואק: כן.

21:32 איתן זליגר: סבבה. אז כשבערוץ 20 ישוו את יאיר לפיד לצורר היהודים אתה בטח תגיד בכיף.

21:32 טל אלכסנדרוביץ'-שגב: להערכתי, הוא יפנה לקמפיין של ראשות ממשלה. מי יכול להיות, וינסה לכוון לאו ביבי או לפיד. שיחה על מי יכול להיות ראש הממשלה טובה עבורו. העובדה שאין כרגע ראש חץ של מפלגה שנצמדת אליו, מורידה את השיח הזה.

21:33 מוסא חסדייה: זה נכון. הוא משתמש בנשק הראיונות. הפעם זה לא מצליח לו, והפקה פקה שאשה שאשה, נתפסות מזלזלות וגזעניות.

21:33 מורן עג'מי: בעלי העסקים כועסים עליו, עשירונים רביעי-שביעי (הבייס שלו) שמאוד נפגעו מהקורונה כועסים עליו, על החרדים, על ההתנהלות שלו.

21:34 נסים דואק: ברגע שנתניהו לא מפסיק לטווח את התקשורת, אז המראיינים לא עושים לו יותר הנחות, ובצדק.

21:34 טל אלכסנדרוביץ'-שגב: ראש מפלגה במרכז שמאל שהיה אומר שאשה שאשה היה חוטף כאפה כאפה. זה מטורף שככה זה עובר לו. זה מנדטים על הרצפה ואף אחד לא מרים.

21:34 מורן עג'מי: מדוייק ולכן אנחנו לא רואים את לפיד נגרר לזה, גם על חשבון איבוד מנדטים שלו עצמו.

21:35 נסים דואק: הציפיות מנתניהו בכל הקשור להיגיינה של השיחה מאוד נמוכות, לכן הדברים לא מכים גלים. הציפיות מאחרים גבוהות יותר.

21:35 מוסא חסדייה: מסכים איתך שהוא משנה כיוון. להעמיד את הבחירות זה או אני או לפיד. לפיד לא יפול בפח זה, שומר על שתיקה וזה משתלם לו.

 21:36 נסים דואק: אני חושב שהשטיק הזה פחות שימושי מבעבר, ובעיקר, הוא איבד את אלמנט ההפתעה שהיה שמור לראיונות של הימים האחרונים.

21:37 טל אלכסנדרוביץ'-שגב: הקמפיין מתחיל להתקרב לרגעים המעניינים של ההכרעות. נתניהו ינסה לייצר ארג'נסי על ראשות הממשלה כדי לשאוב מנדטים. האיפוק של לפיד מוכיח את עצמו, אבל ביבי ינסה לשאוב אותו לשיח.

21:38 איתן זליגר: עכשיו הוא ינסה לצאת לשטח. זה ייתן לו רווח כפול גם מגע עם הבוחרים וגם לספר להם שבזכותו החיים נפתחו. ברגע שנפתח נתב"ג ינסה לתאם ביקור באמירויות ובבחרין.

21:39 נסים דואק: אני מאוד אוהב לצפות בראיונות עם נתניהו - זה ווינר או לוזר. וכאמור, אני לא ממהר להספידו. אפקט פתיחת המשק עדיין לא בא לידי ביטוי.

21:39 מורן עג'מי: אני לא שותפה לבשורת הישורת האחרונה שלכם. הקמפיין רק החל. עד עכשיו זה כמעט ולא היה רלוונטי לעשות קמפיין. הוא עוד ישתה את השישה מנדטים שחונים אצל השניים.

 21:39 טל אלכסנדרוביץ'-שגב: נתניהו מייצר המון סדר יום - הארכת שנת הלימודים, הניסיון לדבר על זה שצריך עוד עשרות מיליוני חיסונים, עוד לא ראינו מיצוי הסכמי השלום, הפעולות בסוריה, איראן וכו. הוא מומחה ביצירת סדר יום.

21:39 מוסא חסדייה: חוסר האימון של הציבור בממשלת ביבי, המצב הכלכלי והבריאותי הקשה עם קרוב ל-6,000 מתים בקרונה, מקשה עליו מאוד. השטיקים והטריקים לא עובדים.

צרו איתנו קשר *5988