הבורסה בת"א | סיקור שוטף

פתיחת המשק הקפיצה את הבורסה: ת"א 35 עלה ב-1.5%, דלק ב-7%

סקטור הגז והנפט נהנה מהעליות במחירי הנפט • מדד הבנקים זינק ב-2.4%, ומנגד מדד האג"ח הגלובליות נפל ב-2% בעקבות טיוטה שפרסמה רשות ניירות הערך • נלה דיגיטל זינקה בכ-77% על רקע כניסתה של קרן וואליו להשקעה

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף
אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

 סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

16:00

המסחר בבורסה ננעל בעליות שערים נאות שהתחזקו לקראת הסגירה. מדד ת"א 35 עלה ב-1.5%, דלק הובילה את העליות בזינוק של 7%, כאשר העלייה נתמכת בעליית מחיר הנפט בסוף השבוע האחרון. 

מדד הבנקים זינק ב-2.4%, ומנגד מדד האג"ח הגלובליות נפל ב-2% בעקבות טיוטה שפרסמה רשות ניירות הערך ולפיה היא תנחה את קרנות הנאמנות לבחון את אגרות החוב של החברות הזרות לפי דירוג בינלאומי ולא לפי הדירוג המקומי.

נלה דיגיטל זינקה בכ-77% על רקע כניסתה של קרן וואליו להשקעה כשרכשה  600 אלף מניות של החברה ב-1.5 מיליון שקל, ונהפכה לבעלת עניין בה.

14:10

מדד האג"ח של חברות הנדל"ן האמריקאיות תל בונד גלובל צונח בכ-2% בעקבות הטיוטה שפרסמה רשות ניירות ערך, לפיה היא תנחה את קרנות הנאמנות לבחון את אגרות החוב של החברות הזרות לפי דירוג בינלאומי ולא לפי הדירוג המקומי.

מרב פישר-שרוני, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס, מגיבה לפרסום תוצאות סקופ מתכות ל-2020 וכותבת כי "סקופ הנה חברה וותיקה, אשר פועלת בתחום ובסביבה תחרותית מאד, אך מצליחה לצמוח ולשפר רווחיות הודות לניהול איכותי ולמודל עסקי ייחודי. משבר הקורונה לא פסח על החברה ופגע בתוצאותיה לאורך השנה, אך יחד עם זאת, התאוששות כלכלות העולם, על פי ההערכות, כבר ב-2021, צפויה להביא לצמיחה בפעילות, בעיקר בשוק האמריקאי, תוך שיפור ברווחיות הכוללת אותה מציגה החברה. אנו מעדכנים את המלצת ההשקעה במניית החברה ל"קניה", במחיר יעד של 93 שקל למניה".

13:05

נמשכות העליות בבורסה. עליות בולטות רושמות נלה דיגיטל , נאוויטס, אלקטרה צריכה ונייס.

אקסל  דיווחה היום כי קיבלה שתי הזמנות רכש חדשות לרכישת מוצרי Fiber ו-VDSL בסכום מצטבר של כ- 4.75 מיליון דולר לאספקה במהלך שנת 2021 . ההזמנות החדשות התקבלו במסגרת התקשרות בהסכם עם מפעיל תקשורת שנחתם בשנת 2020 לנתבי Fiber ונתבי VDSL. צפי היקף ההסכם לפי הנהלת החברה עשוי להגיע לכ-30 מיליון דולר בשנים 2020-2022.

11:00

מגמה חיובית בבורסה. מדד ת"א 35 מטפס ב-1.2% ומדד ת"א 90 עולה בכ-1%. בשוק האג"ח נרשמות ירידות של כ-0.6% בממשלתיות השקליות הארוכות.

עליות בולטות רושמות מניות פתאל החזקות , דיסקונט , אקסיליון ואנלייבקס. 

חברת הקנאביס פארמוקן  מדווחת כי התקשרה בהסכם לרכישת מלא פעילותה של חברת קנזון  בתחום מוצרי קנאביס מבוססי CBD במדינות שונות באירופה. רכישת רשת ההפצה של קנזון באירופה (עסקה בהיקף של כ-3.5 מיליון שקל במניות ומזומן), תאפשר לפארמוקן לייצר, לשווק ולמכור במהלך המחצית השניה של 2021 את המוצרים שפותחו על ידה וזאת בנוסף למוצרים הנמכרים כבר היום ע"י קבוצת קנזון.

10:00

יום המסחר בבורסה נפתח במגמה חיובית. מדד ת"א 35 מטפס ב-1.1% ומדד ת"א 90 עולה בכ-0.8%. 

עליות בולטות רושמות קבוצת דלק , דלק קידוחים, דוראל ובזן. 

ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של לאומי, ודודי רזניק, אסטרטג הריביות בלאומי שוקי הון, מתייחסים בסקירתם השבועית בין היתר לציפיות האינפלציה: "שוק האג"ח הממשלתי נסחר השבוע במגמה חיובית של ירידת תשואות לאורך העקומים. הביצועים העודפים של צמודי המדד נמשכים וציפיות האינפלציה עלו לשיא של יותר משנתיים. הלחץ על התשואות הארוכות צפוי להימשך עם פתיחת השבוע על רקע עליית התשואות החדה ביום חמישי בערב בארה"ב".

בפמן ורזניק מציינים כי "העלייה החדה בציפיות האינפלציה הנגזרות משקפת חשש מעלייה חדה ופרמננטית בסביבת האינפלציה בישראל . להערכתנו מדובר במידה מוגזמת של סתגלנות של הציפיות, אשר משליכות מן הטווח הקצר-בינוני אל הטווח הארוך. עליית האינפלציה צפויה להיות מוגבלת לשנת 2021 ובחלק משנת 2022 ולקראת 2023 צפויה ירידה חזרה לאינפלציה אפסית". 

09:50

חברת פז  דיווחה הבוקר על השלמת העסקה לרכישת הפעילות של רשת המרכולים העירונית סופר יודה בכ-170 מיליון שקל.

09:10

מיקרונט  מדווחת על קבלת הזמנה סדרתית נוספת מספק טלמטיקה מוביל בצפון אמריקה, בהיקף של כ-2000 יחידות מסוג SmartCam intermediate בסך כולל של כ-3 מיליון שקל. בסה"כ זכתה החברה בשלושת החודשים האחרונים להזמנות מצטברות של מוצרי המצלמה החכמה בהיקף של כ-9 מיליון שקל.

חברת דוראל אנרגיה  דיווחה הבוקר כי חתמה על הסכמים, באמצעות חברה בת,  להקמת מתקני אנרגיה סולארית באילינוי ובפנסילבניה בהיקף מצרפי של כ-800 מגוואט ובהשקעה מוערכת של כ-650 מיליון דולר. 

08:00

5 דברים שכדאי לדעת לקראת פתיחת המסחר בבורסה בת"א

1. צפי לעליות בבורסה

שבוע המסחר בבורסה צפוי להיפתח במגמה חיובית, לאחר עליות חדות שנרשמו בוול סטריט ביום שישי האחרון. העליות נרשמו למרות עלייה חדה בתשואה על אג"ח ממשל אמריקאי ל-10 שנים לרמה של כ-1.58% בעקבות נתונים טובים על שוק העבודה האמריקאי שפורסמו לפני פתיחת המסחר.

2. פערים מעורבים במניות הדואליות

המניות הדואליות שבות מניו יורק עם פערים מעורבים. עם פער ארביטראז' שלילי שבות טאואר (1.5%), אלוט (3.2%), לייבפרסון (1%) ופריון נטוורק  כ-10% . מנגד, נייס  חזרה עם פער חיובי של 2.3% ואודיוקודס 2.8% והן צפויות לעלות הבוקר. 

3. המשק נפתח

הממשלה אישרה אתמול (מוצ"ש) שלב נוסף בפתיחת המשק הכולל את הרחבת ההתקהלות המותרת: 20 במבנה סגור ו-50 בשטח פתוח. התלמידים בכיתות ז'-י' יחזרו ללמוד בחלק מהערים וגם המסעדות צפויות להיפתח הבוקר ותותר ישיבה בפנים לבעלי תו ירוק (דרכון ירוק), בתפוסה של עד 75% ולא יותר ממאה איש במקום. עוד תותר ישיבה בחוץ גם ללא תו ירוק, עד 100 איש ושמירת מרחק של שני מטרים בין השולחנות. בנוסף במלונות - תותר פעילות חדרי האוכל עם מגבלת כמות: תפוסה של עד 50% ולא יותר מ-300 איש.

כפי שפורסם במהלך השבוע האחרון, החל מהיום יחזור לפעול עולם התרבות במתכונת מורחבת יחסית. אירועי תרבות וספורט, בתי תפילה וכנסים - עד 500 איש במבנה סגור ועד 750 איש בשטח פתוח. באולם או אצטדיון עם מעל 10,000 מושבים - תותר כניסת עד 1,000 איש במבנה סגור ועד 1,500 איש בשטח פתוח. עוד נקבע כי במקום הפועל בתו ירוק ניתן יהיה להכניס תינוק מתחת לגיל שנה וכן תבוטל הגבלת הנוסעים ברכב פרטי והחובה לבצע תשאול או מדידת חום בכניסה למקום ציבורי ועסקי. כמו כן התו הירוק יחול גם על משתתפי ניסוי החיסון של המכון הביולוגי.

4. עונת הדוחות: תדיראן, אמות, פועלים ולאומי

שבוע עמוס בדוחות צפוי למשקיעים: מחר צפויות לפרסם תוצאות אמות, מג'יק, ותדיראן ובהמשך יפרסמו, בין השאר, הבנקים פועלים  ולאומי  וחברת מליסרון, 

5. הנפט ממשיך לטפס

הנפט המשיך בעלייה גם ביום שישי האחרון וחוזה מסוג ברנט טיפס ל-69.36 דולר לחבית. עליית מחירי הנפט צפויה לתמוך בסקטור הגז והנפט בתל אביב היום.

הביטקוין נסחר כעת בעלייה של 1.7% לרמה של 49,350 דולר.

צרו איתנו קשר *5988