קבוצת קסטרו מאשרת: נכנסת לתחרות בתחום המוצרים לבית

החברה אישרה את חשיפת גלובס כי היא נכנסת לתחרות בתחום המוצרים לבית • בכוונתה להשקיע בשנה הקרובה 20-30 מיליון שקל ברשת החדשה • בתוך חמש שנים מתכוונת החברה להגיע לפריסה של 50-80 חנויות, שחלקן יוקמו בתוך חניות אופנה קיימות של הרשת

חנות קסטרו / צילום: כדיה לוי, גלובס
חנות קסטרו / צילום: כדיה לוי, גלובס

קבוצת קסטרו מאשרת את חשיפת גלובס כי היא נכנסת לתחרות בתחום המוצרים לבית. קסטרו מעדכנת כי תשקיע בשנה הקרובה 20-30 מיליון שקל בהקמת רשת מוצרים לבית; תפתח במחצית השנייה של 2021 פריסה של 10-20 חנויות, וכי בכוונתה להגיע תוך חמש שנים לפריסה של 50-80 נקודות מכירה. בנוסף היא מגלה כי חלק מהחנויות יוקמו בתוך חנויות אופנה קיימות של קסטרו, וזאת בנוסף לאתר מקוון.

בחמישי האחרון חשפנו בגלובס כי קבוצת האופנה הציבורית קסטרו-הודיס נערכת לפתוח רשת כלי בית. לפי הערכות, השם שצפוי להיבחר לרשת הוא קסטרו הום, וכי בכוונת קסטרו לפתוח בו-זמנית כעשר חנויות תחת המותג החדש.

בצעד הזה, קסטרו תיכנס לתחום רווי מתחרות, ביניהן גם קבוצות בתחום האופנה שמפעילות רשתות בתחום, כמו גולף אנד קו, פוקס הום, זארה הום ו-H&M הום; וגם בשחקניות ריהוט שפועלות בקטגוריה הזו, דוגמת איקאה.

תהיה זו הכניסה הראשונה של הקבוצה בניהולו של רון רוטר, שהתמקדה עד היום באופנה, אביזרים וקוסמטיקה, לתחום חדש לה לחלוטין - כלי בית. הכניסה הזו מתרחשת עתה לאחר שנה שבמהלכה גדל הביקוש לרכישת מוצרים לבית על רקע התארכות השהייה בבתים בשל מגבלות התנועה והסגרים.

קבוצת קסטרו שהתמזגה לפני כשנתיים וחצי עם קבוצת הודיס מפעילה כיום שורה של מותגים ביניהם קסטרו, הודיס, אורבניקה, טופ טן, קרולינה למקה, איב רושה, וקיקו מילאנו. הקבוצה נסחרת בבורסה בת"א לפי שווי של 405 מיליון שקל.

קבוצת קסטרו מונה 381 חנויות ודוכנים בישראל, בנוסף ל-29 חנויות ודוכנים בחו"ל. קסטרו מציינת כי בתקופת הדוח היא פתחה חמש חנויות למותגים קרולינה למקה, קיקו מילאנו וטופ טן, ובמקביל סגרה 31 חנויות של מותגי הקבוצה.

בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה, הציגה קסטרו שחיקה של 26% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד, לסך של 918 מיליון שקל. את התקופה הזו סיכמה קבוצת האופנה עם הפסד נקי של 13 מיליון שקל, קיטון 80% בגובה ההפסד שלה.

צרו איתנו קשר *5988