כמעט כפול מטבע: חברת המכשור הרפואי נובוקיור הפכה לישראלית בעלת השווי הגבוה ביותר

בעקבות הודעתה על הצלחה בניסוי בתחום סרטן הריאות, זינקה נובוקיור לשווי של כמעט 20 מיליארד דולר • החברה כבר מוכרת מכשיר לטיפול בסרטן המוח באמצעות שדות חשמליים

פרופ' יורם פלטי, יזם חברת נובוקיור / צילום: ערן גילווארג
פרופ' יורם פלטי, יזם חברת נובוקיור / צילום: ערן גילווארג

מניית חברת הטיפול בסרטן נובוקיור  עלתה ב-50% כמעט מיום שני שעבר, בעקבות דיווח חיובי מניסוי יעילות בטיפול בסרטן ריאות, והיא נסחרת כעת לפי שווי של 19.7 מיליארד דולר - מה שהופך אותה לחברה הישראלית בעלת השווי הגבוה ביותר - מעל Wix (16.6 מיליארד דולר), צ'ק פוינט (16.1 מיליארד דולר) ונייס (14.9 מיליארד דולר). טבע, חברת התרופות הגדולה בישראל, נסחרת כיום בשווי של 11.9 מיליארד דולר "בלבד". בשנה האחרונה הניבה המניה תשואה של 150%.

נובוקיור פיתחה טיפול על בסיס שדות חשמליים, גישה חדשה לחלוטין לטיפול בסרטן, שאף חברה אינה נוקטת מלבדה. החברה כבר משווקת מוצריה לתחומים של טיפול בסרטן המוח מסוג גליובלסטומה ולסוג סרטן ריאות לא מאוד נפוץ מסוג מזותליומה פלאוראלית, הקשור להשפעת אסבסט. בנוסף, החברה בוחנת את יעילות המכשיר בסוגי סרטן נוספים, בהם סרטן השחלות, הכבד, הקיבה והלבלב.

כעת החברה ניגשת לטיפול באחד הסרטנים הנפוצים והקטלניים ביותר בעולם, סרטן מסוג NSCLC ("סרטן ריאות של תאים לא קטנים") המהווה כ-85% מכלל סוגי סרטן הריאות, ואחרי שהוא מתקדם מעבר לשלב המתאים לניתוח, הוא הופך קטלני, ומעט מאוד טיפולים באמת משפיעים עליו. הצלחה בטיפול בסוג הסרטן הזה יכולה להקפיץ את החברה לליגה אחרת.

לא יהיה צורך בגיוס חולים נוספים 

והעלייה אכן כבר הגיעה, לפחות למחיר המניה של נובוקיור, על רקע הודעה של החברה על התפתחות חיובית בניסוי בטיפול בסרטן ריאות מסוג זה. לפי נובוקיור, ועדת ניטור הנתונים העצמאית לניסוי (Data monitoring committee - DMC) ערכה את ניתוח הביניים המתוכנן של נתוני המחקר, בעקבותיה המליצה על הפחתת המדגם וקיצור משך הניסוי.

זוהי המלצה אשר מתקבלת כאשר התוצאות בשלב הביניים מאוד ברורות לחיוב, ונראה כי לא יהיה צורך לגייס חולים נוספים מעבר לכך כדי להדגים את יעילות המוצר. בשלב זה מומלץ לקצר את הניסוי, כדי להביא את המוצר כמה שיותר מהר לשוק, ומשום שכבר אין זה אתי למנוע אותו מקבוצת הביקורת.

עד כה השתתפו בניסוי 210 מטופלים, וכעת הומלץ על גיוס מספר כולל של 276 נבדקים בלבד, ולא 534 כפי שתוכנן בהתחלה. עוד הומלץ לקצר את תקופת המעקב אחר הנבדקים מ-18 ל-12 חודשים. בנוסף ציינה הוועדה כי לא נרשמו תופעות לוואי חריגות תחת הטיפול במכשיר.

הניסוי נערך בסרטן שהמשיך להחמיר גם לאחר טיפול בכימותרפיה. בניסוי נבחן הטיפול במכשיר של נובוקיור יחד עם תרופות אחרות -דוסטקסל או אימונותרפיה, מול הטיפול באותן תרופות בלבד (זו הייתה קבוצת הביקורת). החברה אינה חשופה לתוצאות הניסוי אותן ניתחה הוועדה העצמאית, אלא רק את השורה התחתונה, המעידה על הצלחה.

"השלמת ניתוח הביניים של המחקר מהווה אבן-דרך חשובה עבור נובוקיור, ואנו אסירי-תודה לחברי הוועדה החיצונית המייעצת על חריצותם, הכוונתם ותמיכתם. אנו מצפים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ה- FDA על התאמות של פרוטוקול הניסוי בהתאם להמלצות שהתקבלו״ אמר אסף דנציגר, מנכ"ל נובוקיור.

"התאמות הפרוטוקול המומלצות עשויות להאיץ את השלמת הניסוי ולקצר את ההמתנה לאישור הרגולטורי ביותר משנה. אנו מקווים לחלוק את נתוני המחקר הסופיים במהירות האפשרית".

נובוקיור מסרה כי כ-193 אלף חולים מאובחנים ב- NSCLC בכל השנה בארה"ב, מהם 46 אלף חולים מקבלים טיפול קו שני - זהו השלב בו אמור להשתלב המוצר של נובוקיור, יחד עם טיפולים אחרים כאמור.

 
  

טכנולוגיה חדשה

נובוקיור, שנוסדה בשנת 2000, מפתחת טכנולוגיה חדשה וייחודית לתחום הסרטן. ה הטכנולוגיה האמורה, Tumor Treating Fields (TTFields) , מבוססת על שדות חשמליים אשר מונעים חלוקה של תאים באזור אליו הם מופנים. כך אפשר ליצור טיפול מקומי, לא פולשני, אשר פוגע ספציפית בתאים מתחלקים, כלומר הוא מותאם לפגיעה בתאים סרטניים.

הטכנולוגיה פותחה ע"י יזם החברה פרופ' יורם פלטי, על בסיס הדוקטורט שלו, אך הפכה לחברה רק לאחר שיצא לפנסיה מהטכניון. המנכ"ל שלה משנותיה הראשונות הוא אסף דנציגר הישראלי, והיו"ר הוא ביל דויל האמריקאי. מטה החברה נמצא בחיפה, והיא מעסיקה 1,000עובדים.

ההתפתחות של נובוקיור הייתה במסלול האידאלי מבחינת חברות מסוגה: היא פיתחה את המוצר, גייסה הון ממשקיעים אסטרטגיים כמו ג'ונסון אנד ג'ונסון ופייזר והנפיקה בנאסד"ק בשנת 2015 (מאז הניבה המניה תשואה של 770%).

הכנסות החברה ב-2020 עמדו על 494 מיליון דולר, גידול של 40% לעומת התקופה המקבילה. היא הרוויחה בשנה 19.8 מיליון דולר (רווח ה- EBITDA עמד על 115 מיליון דולר, לעומת הפסד של 7.2 מיליון דולר בשנה שעברה ( EBITDA של 60 מיליון דולר).

לו הייתה נובוקיור חברת תרופות או חברת מכשור רפואי, סביר כי כבר הייתה נמכרת לפני שהייתה מצליחה להגיע לשוויים אלה, אך הטכנולוגיה שלה אינה מתאימה לפורטפוליו לא של חברות התרופות ולא של חברות המכשור הרפואי, ולכן לא נרכשה עד שהמחיר שלה נסק. כעת היא כבר מתומחרת במחיר גבוה שיכול להוות חסם מפני רכישה.

צרו איתנו קשר *5988