הפרישה הכפויה ממיקרוסופט, קשר בלתי הולם עם עובדת וג׳פרי אפשטיין: ביל גייטס הולך ומסתבך

הוול סטריט ג׳ורנל מדווח כי ברקע פרישתו של גייטס מדירקטוריון החברה שייסד עומדת בדיקה אודות קשר ״בלתי הולם״ שקיים עם עובדת • הניו יורק טיימס מדווח על קשרים נוספים שעומדים ברקע ההודעה האחרונה על גירושיו מאשתו מלינדה, לרבות חברותו עם עבריין המין והפדופיל ג׳פרי אפשטיין

ביל ומלינדה גייטס / צילום: Reuters
ביל ומלינדה גייטס / צילום: Reuters

דירקטורים במיקרוסופט לחצו על ביל גייטס לפרוש מדירקטוריון החברה אותה ייסד לפני כשנה כשברקע נבדק קשר שלו עם עובדת החברה שנחשב ״בלתי הולם״. כך על פי דיווח שפורסם אמש בוול סטריט ג’ורנל.

על פי הדיווח הם אף שכרו משרד עורכי דין לביצוע חקירה בנושא בעקבות מכתב שהתקבל ובו נטען כי הקשר נמשך ״לאורך שנים״. גייטס שהיה מודע לעניין התפטר במרץ 2020 לפני שהבדיקה הסתיימה ולפני שהדירקטוריון קיבל החלטה אופרטיבית בנושא.

דוברו של גייטס מסר כי ההחלטה לעזוב את החברה לא היתה קשורה לנושא, כי מערכת היחסים הסתיימה לפני שני עשורים וכי גייטס פרש מהדירקטוריון על רקע רצונות להשקיע יותר בפעילותו הפילנתרופית.

הפרסום מגיע כשברקע גירושיו המתוקשרים של גייטס ואשתו ב-27 השנים האחרונות מלינדה.

על פי דיווחים שונים, ברקע גירושיו של מייסד מיקרוסופט עומד גם הקשר של גייטס עם עבריין המין וסוחר הקטינות ג׳פרי אפשטיין.

הניו יורק טיימס דיווח אתמול במקביל כי מלינדה גייטס גם הוטרדה מהאופן שבו טיפל בעלה בתביעת הטרדה מינית שלא נחשפה בעבר כנגד מנהל הכספים הוותיק שלו. על פי הדיווח, גייטס ניסה לסגור את העניין בשקט בשעה שמלינדה התעקשה על חקירה חיצונית.

לפי הפרסום, במספר מקרים גייטס עצמו ״רדף״ אחר נשים שעבדו במיקרוסופט ובקרן הצדקה של בני הזוג.

בתחילת החודש הודיעו בני הזוג על פרידה לאחר 27 שנים. גייטס נחשב לאחד מעשירי תבל כאשר הזוג עומד בראש קרן הצדקה הגדולה בעולם.

צרו איתנו קשר *5988