איפה אפשר לעשות בדיקת קורונה לפני נסיעה לחו"ל, וכמה זה עולה?

יותר ויותר חברות מבינות את הפוטנציאל הכלכלי של בדיקות קורונה לטסים לחו"ל, ואחרי סופר-פארם ושופרסל גם חברת סונול הצטרפה לתחום • כמה יעלה לכם לעשות בדיקה בבית חולים, כמה יעלה בנתב"ג, ואיפה הכי זול?

בדיקת קורונה / צילום: Shutterstock, Horth Rasur
בדיקת קורונה / צילום: Shutterstock, Horth Rasur

רשתות הפארם כבר בפנים וכעת מגיע תורן של חברות הדלק: חברת הגנטיקה AID GENOMICS תבצע בדיקות קורונה בתחנות סונול. מדובר בבדיקות שמיועדות גם ליוצאים לחו"ל שתוצאותיהן יתקבלו עד 24 שעות ממועד הבדיקה. המחיר: 99 שקל.

בשלב ראשון הבדיקות מוצעות ב-10 תחנות בלבד, אולם על פי הודעת החברות הפריסה צפויה להתרחב ולגדול מדי שבוע (סונול פרוסה בכ-240 תחנות ברחבי הארץ).

את הבדיקות ניתן לבצע בין השעות 10:00 ל-22:00 בפריסה הכוללת תחנות סונול בירושלים, ברמת גן, בכפר סבא, בחדרה, בנהריה, באשדוד, בנתניה, בראשון לציון ועוד.

איפה עוד ניתן לבצע בדיקה

אחרי ש-Be של שופרסל נכנסה לתחום בדיקות הקורונה גם סופר-פארם נכנסה לתחום ומציעה בדיקות משלה: מדובר בבדיקות PCR שיבוצעו בעמדות ייעודיות בסמוך לסניפי הרשת. הפריסה כוללת בשלב זה 14 סניפים, ושעות הפעילות הן בימי ראשון-חמישי בין השעות 9:00-20:00 ובימי שישי בין השעות 9:00-14:00. הבדיקות מוצעות בסניפים בטבריה, בחיפה, בנתניה, בהרצליה, בת"א, באשקלון, בפ"ת, בכפר סבא, בירושלים ועוד. המחיר לבדיקה עומד על 119 שקל, ולמחזיקי כרטיס לייף סטייל - 89 שקל. תוצאות יתקבלו תוך 24 שעות.

נזכיר כי החובה לבצע בדיקה לפני הטיסה לחו"ל היא בהתאם לדרישות של כל מדינה מהתיירים הנכנסים אליה, כשמדינות רבות פוטרות מחוסנים מביצוע של בדיקה, כך, למשל, גרמניה, הולנד, ספרד ויוון. לא מחוסנים או מחוסנים שנדרשים להציג בדיקות (למשל בארה"ב) יידרשו לבדיקת PCR. למחוסנים נזכיר כי יש תעודת מתחסן תקפה. את התעודה מומלץ להוריד לנייד (ואף להדפיס עותק פיזי) מאתר משרד הבריאות.

את המחיר הזול ביותר לבדיקת קורונה לפני הטיסה לחו"ל מציעה כיום חברת אומגה שמספקת את השירות בנתב"ג. המחיר עומד על 45 שקל לבדיקה רגילה ועל 135 שקל לבדיקה מהירה שתוצאותיה מתקבלות תוך 4 שעות.

בסניפי ביקורופא ניתן לבצע בדיקה ב-99 שקל, אותה מבצעת חברת AID. השירות מוצע ב-22 סניפים. תוצאות מתקבלות עד 24 שעות ממועד הבדיקה שיש לתאם מראש.

שופרסל מציעה ב-11 סניפי Be בפריסה ארצית ביצוע של בדיקות קורונה לפני הנסיעה לחו"ל. עלות הבדיקה: 139 שקל. מחזיקי כרטיס אשראי שופרסל ישלמו 99 שקל. חברי מועדון הנוסע המתמיד של אל על ישלמו 119 שקל תמורת 80 נקודות והטבות ניתנות גם דרך גודיז למחזיקי כרטיס אשראי של בנק לאומי - המחיר לבדיקה הוא 119 שקל תמורת עשרה גודיז. את הבדיקות בסניפי Be מבצע המערך של המרכז הרפואי שיבא תל השומר עם חברת טרגט מרקט. תוצאות מתקבלות עד 24 שעות ממועד הבדיקה ואין צורך לתאם מראש.

בדיקות ניתן גם לבצע בסניפי מד"א ביחד עם חברת איכילוב Well. את הבדיקה ניתן לבצע ב-17 תחנות ברחבי הארץ. המחיר: 135 שקל. הנחות ניתנות למבוטחים של חברות ביטוח שונות. כך, למשל, מבוטחי חברת הראל ישלמו 119 שקל. הנחות אפשר  להשיג גם דרך מועדוני צרכנות או דרך סוכנויות הנסיעות, דוגמת איסתא (שלקוחותיה ישלמו 119 שקל). הרשמה נעשית דרך אתר איכילוב לרבות תשלום מראש, תוצאות יתקבלו עד 24 שעות ממועד ביצוע הבדיקה.

יותר יקר להיבדק בבתי החולים

מנעד המחירים קופץ מדרגה כשהבדיקה מבוצעת בבית חולים: ברמב"ם למשל ניתן לבצע בדיקה מהירה (עד 9 שעות לתוצאה) במחיר של 500 שקל. בדיקה רגילה (תוצאה תוך 24 שעות) תעלה כ-300 שקל, ובדיקה עד הבית תעלה 550 שקל. לטסים בלופטהנזה יש הנחה על בדיקות ברמב"ם: 200 שקל לבדיקה רגילה ו-400 שקל לבדיקה מהירה.

בדיקה רגילה באסף הרופא תעלה 200 שקל, באיכילוב עלות הבדיקה הרגילה היא 300 שקל - ולטסים עם קבוצת לופטהנזה המחיר הוא 140 שקל לבדיקת PCR. בדיקה סרולוגית, אגב, תעלה מחיר דומה.

באסותא המחירים נעים בין 300 שקל לבדיקה רגילה ביום חול ל-400 שקל בסופי שבוע, ולבדיקה מהירה שתוצאותיה מתקבלות תוך 3 שעות - המחיר באמצע השבוע הוא 550 שקל, ובסופי שבוע המחיר מגיע ל-750 שקל.

בדיקות PCR לטסים לחו"ל מציעה חברת איכילוב Well באזור המרכז גם בבית הנוסעים: בדיקה אחת 400 שקל, 2 בדיקות 650 שקל, 3 בדיקות 900 שקל, וניתן לבצע בדיקות בבית בכל הארץ. התשלום משתנה לפני האזור.

מה עם קופות החולים?

מאז ה-1ביוני נאסר על קופות החולים לבצע בדיקות קורונה לנוסעים לחו"ל. קופות החולים ביקשו לקבל אישור לגבות 149 שקל לבדיקה עבור הנוסעים לחו"ל, מחיר יקר יותר ממה שאפשר להשיג בשוק, ועל כן בקשתן סורבה בוועדת הכספים, שדרשה שיגבו מחיר של עד 99 שקל לבדיקה. לא מסתמן כי הקופות יציעו בדיקות בתשלום בקרוב.

לא לשכוח - בדיקה גם לפני החזרה לישראל

כלל החוזרים לישראל, לרבות מחוסנים/מחלימים, נדרשים לבצע בדיקות קורונה PCR (אין מה להתחכם עם בדיקות אנטיגן אם ברצונכם לעלות על הטיסה). את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה. ההמלצה היא לוודא מראש מקום לביצוע הבדיקה ביעד שבו אתם שוהים ובמידת הצורך אם נדרש להזמין תור מראש.

בדיקה נוספת מבצעים כל הנוסעים לאחר הנחיתה בנתב"ג, בדיקה זו כרוכה בתשלום: 100 שקל בתשלום במקום או 80 שקל בהזמנה מראש. הנוחתים כולם מחויבים לשהות בבידוד 24 שעות לאחר הנחיתה או עד לקבלת תשובה לבדיקה שנערכה בנתב"ג (המוקדם מבינהם). לא מחוסנים שחוזרים מכלל המדינות ימשיכו לבידוד אותו ניתן לקצר ל-7 ימים (בכפוף לביצוע של בדיקת קורונה נוספת), ומחוסנים/מחלימים ששבים ממדינות שמוגדרות בסיכון על ידי משרד הבריאות (אזהרת מסע מרבית ואזהרת מסע חמורה) יידרשו גם הם לשהות בבידוד לאחר שובם לישראל. רשימת המדינות מעודכנת באתר משרד הבריאות.

צרו איתנו קשר *5988