שרת הפנים איילת שקד: "אין מכחישי קורונה בממשלה"

בוועידת הקיץ של קבוצת התקשורת "בשבע" אמרה שקד כי המאבק בקורונה והעברת התקציב הן המשימות העיקריות של הממשלה לחודשיים הקרובים: "אנחנו חושבים שלא צריך לשתק את המדינה בגלל מגפת הקורונה אלא ללמוד לחיות איתה"

שרת הפנים איילת שקד / צילום: דרור סיתהכל
שרת הפנים איילת שקד / צילום: דרור סיתהכל

שרת הפנים איילת שקד אומרת כי היא חלוקה על השרה שאשא-ביטון בסוגיית החיסונים לקורונה, אך לדבריה "אין מכחישי קורונה בממשלה".

בוועידת הקיץ של קבוצת התקשורת "בשבע" אמרה שקד כי המאבק בקורונה והעברת התקציב הן המשימות העיקריות של הממשלה לחודשיים הקרובים: "אנחנו חושבים שלא צריך לשתק את המדינה בגלל מגפת הקורונה אלא ללמוד לחיות איתה ולכן החליט ראש הממשלה לחסן חיסון שלישי במדינה הראשונה בעולם".

בתשובה לשאלה מה יקרה ביום שהאינטרסים של מפלגת רע״ם יתנגשו עם הצורך הביטחוני של מדינת ישראל הדגישה השרה שקד כי "האינטרסים הביטחוניים והלאומיים של מדינת ישראל הם מעל הכל, גם במחיר שלא תהיה ממשלה".

לשאלה על חוק האזרחות ענתה השרה שקד כי מפלגת רע"ם מחויבת להסכמים. היא גילתה כי לאחר הפלת החוק היא קיבלה "1,200 בקשות תושבות וזה בגלל הליכוד והלחץ שהפעילו על שיקלי".

בתוך כך, ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת חוק הביומטריה לזרים של שרת הפנים שקד, שלפיה זרים הנמצאים בישראל, יצטרכו לנטול אמצעי זיהוי ביומטריים והפקת נתוני זיהוי ביומטריים. בהסבר להצעה נאמר כי למדינת ישראל אין מידע רב אודות זרים הנכנסים אליה והשוהים בה, בשונה מהמידע המצוי כעניין שבשגרה לגבי אזרחי המדינה ותושביה.

כתוצאה מכך, מתמודדות רשויות המדינה השונות הבאות עמם במגע במסגרת מילוי תפקידיהן (רשות האוכלוסין, משטרת ישראל, רשויות הביטחון וגופים ציבוריים שונים) עם הקושי הפנימי בזיהוי אמין, מדויק ומהיר של זרים בהיבטים חיוניים שונים, ובהם: חוקיות שהייתם בישראל, איתור מסמכים מזויפים, עבודה בלתי חוקית, השתקעות והגירה בלתי חוקית, פעילות עבריינית ופעילות גורמי טרור.

מטרת התיקון המוצע היא לקבוע הסדר אשר יאפשר זיהוי ואימות זהות של זרים באמצעות שימוש באמצעים ביומטריים שיינטלו מהם ובנתונים ביומטריים שיופקו מהאמצעים כאמור, ובכלל זה להסדיר את הפעולות הנלוות לכך: ניהול מאגר מידע, הנפקת תעודות ביומטריות וכד'.

בנוסף, יתאפשר להתחיל בתכנית e-visa - הגשת בקשה לויזה עוד לפני ההגעה לארץ. הבדיקה תיעשה מראש ולא במעבר הגבול, פעולה שתחסוך זמן במעבר ודרכה יהיה ניתן לדעת מראש האם קיים אישור כניסה.

שקד אמרה לאחר האישור: "חוק הביומטריה לזרים הוא חוק חשוב ועם אישורו ישראל תיכנס לרשימה של מדינות מערביות ובראשן ארה"ב אשר דורשות זיהוי ביומטרי מזרים בעת כניסתם למדינה. החוק יאפשר בקרה על זרים שכניסתם שלא למטרות לגיטימיות כגון: שהייה ועבודה בלתי חוקית, השתקעות והגירה בלתי חוקית, פעילות עבריינית, פעילות גורמי טרור אשר מהווים פגיעה בריבונות מדינת ישראל ופגיעה בחוסנה כמדינת חוק דמוקרטית. עבור מדינה כמו ישראל, שבשעריה נכנסים זרים בהיקפים גדולים מדובר בבשורה אדירה".

צרו איתנו קשר *5988