חודש שני ברציפות: קרן הפנסיה של אלטשולר שחם בתחתית טבלת התשואות

הירידות בשוקי המניות בארה"ב ובאירופה עשו את שלהן: המסלול לבני 50 ומטה של אלטשולר שחם השיג תשואה שלילית של 2.14% בספטמבר • שש קרנות הפנסיה האחרות רשמו תשואה שלילית ממוצעת של 0.42% "בלבד", כשרק הפניקס אקסלנס רשמה תשואה חיובית בספטמבר • גם במסלול לחוסכים המבוגרים יותר אלטשולר הרחק מאחור

הפער בין אלטשולר שחם לשאר הקרנות הולך וגדל / צילום: Shutterstock, Monster Ztudio
הפער בין אלטשולר שחם לשאר הקרנות הולך וגדל / צילום: Shutterstock, Monster Ztudio

הירידה בתשואות החיסכון ארוך-הטווח של אלטשולר שחם נמשכה גם בחודש ספטמבר. קרן הפנסיה של בית ההשקעות סיימה את חודש ספטמבר בתחתית הדירוג. זהו החודש השני ברציפות שקרן הפנסיה של אלטשולר שחם אחרונה בדירוג התשואות, והפערים מתחילת השנה בינה ובין המתחרות הולכים ומתרחבים.

חודש ספטמבר היה חודש רע לכל קרנות הפנסיה, כאשר רק הפניקס אקסלנס סיימה אותו עם תשואה חיובית. התשואה השלילית ברוב הקרנות הושגה בגלל הירידות בשוקי המניות בארה"ב ובאירופה, אשר מותנו על ידי עליות שערים בבורסה בתל אביב וכן באג"ח הקונצרניות בישראל.

 
  

עם זאת, המסלול לבני 50 ומטה אצל אלטשולר שחם (המסלול המנייתי ביותר מבין שלושת המסלולים מבוססי הגיל) השיג בחודש שעבר תשואה שלילית של 2.14%. זאת בעוד שש קרנות הפנסיה האחרות, ללא אלטשולר שחם, רשמו תשואה שלילית ממוצעת של 0.42% "בלבד". מי שהובילה את חודש ספטמבר היא הפניקס עם תשואה חיובית של 0.17%, כאמור היחידה שלא השיגה תשואה שלילית בנובמבר.

מכיוון שזהו חודש שני שבו אלטשולר שחם מדורגת אחרונה בפנסיה, הפערים בינה ובין המתחרות מתחילת השנה מתרחבים ועומדים כבר על יותר מ-4%. מחודש ינואר עד ספטמבר השיג מסלול החוסכים הצעירים של אלטשולר שחם תשואה מצטברת של 7.19%, בעוד שזה של הפניקס אקסלנס השיג בפרק זמן זה תשואה של 11.64% ומסלול הצעירים של מנורה מבטחים ואיילון-מיטב דש צמודים אליו עם תשואה מצטברת של 11.36% ו-11.35% בהתאמה.

גם במסלול המיועד לחוסכים בגילי 50 עד 60 אלטשולר שחם נמצא מאחור, הרחק אחרי המתחרים. במסלול זה השיגה הקרן תשואה שלילית של 1.7% בספטמבר. התשואה של אלטשולר שחם נמוכה מזו הממוצעת של יתר קרנות הפנסיה במסלול זה, אשר הסתכמה בספטמבר ב-0.25%.

גם כאן היחידה שרשמה תשואה חיובית הייתה הפניקס אקסלנס, עם תשואה של 0.11% במסלול בני 50 עד 60%. במבט על התשואה המצטברת מתחילת השנה, איילון מיטב דש מוביל עם תשואה של 11.4%, בדיוק פי שניים מהתשואה המצטברת של אלטשולר שחם, שהסתכמה ב-5.7% מאז חודש ינואר ועד ספטמבר.

צרו איתנו קשר *5988