בורסות עולם | סיקור שוטף

נעילה מעורבת בוול סטריט; וויוורק קפצה ב-12.6% ביום המסחר הראשון

התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב עמדו בשבוע שעבר על כ-290 אלף לעומת צפי לכ-300 אלף תביעות • הביטקוין צונח ביותר מ-5% לרמה של 62,900 דולר • עונת הדוחות: טסלה הכתה את התחזיות, אינטל תפרסם תוצאות היום לאחר סיום המסחר

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:00

יום המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת. מדד הדאו ג'ונס שמר על יציבות ואילו הנאסד"ק טיפס בכ-0.6%. מדד S&P 500 טיפס ב-0.3% לשיא חדש של 4,549 נק'. 

מניות טסלה, דידי גלובל , וויוורק וסנטינל וואן בלטו בעליות חדות. מנגד, IBM רשמה ירידה חדה. 

21:15

מניית חברת ה-SPAC ששמה Digital World Acquisition Corp (סימול: DWAC) מזנקת ביותר מ-300% בהיקף מסחר גבוה. 

מניית IBM  צונחת ביותר מ-8% על רקע אכזבה מתוצאות החברה ברבעון האחרון. מנגד, HP מזנקת לאחר שפרסמה דוחות טובים והעלתה תחזית קדימה.

מניית וויוורק (סימול: WE) עולה ב-11% ביום המסחר הראשון שלה.  

19:10

מניית חברת ה-SPAC ששמה Digital World Acquisition Corp (סימול: DWAC) מזנקת ביותר מ-100% בהיקף מסחר גבוה בעקבות דיווח כי נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ מתכנן להשתמש בחברה כפלטפורמה לרשת חברתית חדשה. הרשת החברתית החדשה שמתכנן טראמפ תיקרא "TRUTH social" ולדבריו "היא תעמוד בפני העריצות של חברות הביג-טק".

18:45

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות קלות. הביטקוין צונח ביותר מ-5% לרמה של 62,900 דולר.

כלכלני בבלקרוק מציינים בסקירה שפרסמו כי "אנו מזהים בעת הנוכחית כוחות אינפלציוניים שממשיכים להתחזק, אך אנו מאמינים שלחצי המחירים הנובעים מהריסטארט הכלכלי יאזנו את עצמם, ושהבנקים המרכזיים יסתכלו אל מעבר לעליית מחירים זו. המצב הנוכחי בשוק, בו הריסטארט הכלכלי התרחב וכלכלות גדולות מדביקות את ארה"ב, מוביל לציפייתנו לאינפלציה גבוה יותר בטווח הבינוני, ובהתאם לכך אנו מאמינים שהפד ינרמל את מדיניות הריבית שלו רק ב-2023, והבנק המרכזי האירופי יעשה זאת אפילו לאחר מכן".

"מצב זה שומר אותנו בעמדה חיובית לנכסים בסיכון ברמה הטקטית, בזמן שאנו מכירים בעובדה שפוטנציאל הרווחים במסלול השקעה זה הצטמצם. עליית האינפלציה יכולה להוביל גם לעלייה בציפיות האינפלציה, ולהידוק מדיניות מוקדם מדי של הבנקים המרכזיים, והשוק עלול לתמחר שני תרחישים אלה עוד לפני שקרו. בהסתכלות אסטרטגית, אנו עדיין צופים משטר אינפלציה מעט גבוה יותר בעקבות לחצי מחירים מבניים ושינויי מדיניות תכופים המשתקפים בחוסר תיאום בין המדיניות המוניטרית לפיסקלית, מה שמוביל אותנו להעדיף ניירות ערך מוגני אינפלציה על פני אג"ח נומינליות". 

16:55

מגמה מעורבת בוול סטריט. מניית טסלה עברה לעלייה חדה. עוד בולטות בעליות מניות היולט פקארד, פורד , נטפליקס  , סנטינל וואן  ויונייטד איירליינס.

מניית  WeWork החלה להיסחר בעלייה לאחר המיזוג עם חברת BowX Acquisition לפי שווי של כ-9 מיליארד דולר, שווי הנמוך מזה שלפיו גייסה החברה עד כה באופן פרטי. 

16:31

יום המסחר בבורסות של ארה"ב נפתח בירידות של 0.1%-0.2% במדדי המניות המובילים.

טסלה  מאבדת גובה לאחר פרסום הדוחות אתמול. אינטל  נסחרת ביציבות לקראת פרסום תוצאותיה היום לאחר סיום המסחר. 

15:33

התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב עמדו בשבוע שעבר על כ-290 אלף לעומת צפי לכ-300 אלף תביעות.

14:35

הלירה הטורקית ירדה לשפל שיא לאחר שהבנק המרכזי הוריד את הריבית בפעם השנייה ברציפות למרות הדרדרות התחזית לאינפלציה. הלירה נסוגה ביותר מ-2% ל-9.48 לירות לדולר אמריקאי. הבנק המרכזי הטורקי הוריד את הריבית שלו ב-200 נקודות בסיס ל-16%. האינפלציה בטורקיה הואצה בקרוב ל-20% בספטמבר - פי ארבעה מהיעד הרשמי.

13:50

המסכים באירופה עדיין אדומים כאשר מרבית השווקים רושמים ירידות קלות, אם כי הבורסה באמסטרדם מתחזקת ב-0.3% בניגוד למגמה.

המדד באמסטרדם נתמך בין השאר ביוניליוור , שמתחזקת בכ-2.5% במחזור מסחר גבוה יחסית. החברה, יצרנית הגלידה של בן אנד ג'רי הבינלאומית שעלתה לכותרות בחודשים האחרונים, מסרה כי המכירות עלו ב-2.5% ברבעון השלישי, מעל לתחזית האנליסטים לצמיחה של 2.2%. העלייה של המניה לא מספיק חזקה כדי לתמוך גם במדד פוטסי בלונדון, שבו היא נסחרת גם , והמדד נסוג ב-0.5%. בין השאר, מניית לוידס  גוררת את פוטסי הבריטי מטה עם ירידה של 2.2% במחזור המסחר הגבוה במדד.

12:30

הביטקוין שב לעליות שערים ומחירו עומד כעת על 66.3 אלף דולר, כ-2,000 דולר יותר משערו הבוקר. האת'ר גם נוסק ועובר את רף ה-4,200 דולר ליחידה.

הנפט יורד בכ-1%, ונפט גולמי מסוג ברנט יורד מתחת ל-85 דולר לחבית.

קולמקס שוקי הון פרסמו המלצת קנייה למניית גולדמן סאקס . לדברי האנליסט הראשי ד"ר רון אייכל, גולדמן סאקס "הביס את מדד ה-S&P 500 בשנה האחרונה עם תשואה פנומנלית של 98%. הדוחות ניפצו את תחזיות וול סטריט, הן ברווח למניה והן בהכנסות הרבעון השלישי של השנה. כניסת החברה לתחום הפינטק באופן מהיר, תאפשר גמישות ויעילות ותקנה לבנק יכולות שטרם ראינו. טכנית, לשבוע הקרוב המניה נסחרת במגמה חיובית ובעלת דירוג Buy".

עוד ציין אייכל כי השווקים הגלובליים הניבו לגולדמן הכנסות נטו רבעוניות של 5.61 מיליארד דולר, בעיקר בזכות ביצועים חזקים במניות, אג"חים, סחורות ומטבעות. "החברה נשארה במקום הראשון בעולם במיזוגים ורכישות שהוכרזו והושלמו, ובהון עולמי שגויס בהנפקות ראשוניות והרחבות של הון רשום ויהיה מעניין לראות אם גם ברבעון הבא תצליח לשמור על התואר", סיכם.

11:15

בעוד שבבורסות אירופה נמשכות ירידות השערים, המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת. לאחר נעילה שלילית של מדד ניקיי מוקדם יותר, שנגחאי עולה ב-0.2% ומדד סין 50 קפץ ב-1%. מדד האנג סנג איבד קרוב ל-0.5%, כאשר שיאומי איבדה 1.5%, יצרנית הרכב החשמלי ג'ילי ירדה ב-1.7% ו-CSPC פארמה השילה מעל 3%. מניית פינג זינקה ביותר מ-7% במחזור מסחר גבוה.

10:20

המסחר באירופה נפתח במגמה שלילית, עם ירידות של כ-0.5% ברוב המדדים בגוש. ירידות בולטות נרשמות בקרב הבנקים ובתי ההשקעות, בהם לוידס  וברקליס בלונדון, דויטשה בנק  בפרנקפורט וסוסייטה ג'נרל  בפריז.

ברקליס  דיווח הבוקר על רווח מיוחס לבעלי המניות של 1.45 מיליארד פאונד ברבעון השלישי, הרבה מעל תחזיות האנליסטים שצפו שהוא יעמוד על 931 מיליון פאונד. בתקופה המקבילה אשתקד הרווח עמד על 611 מיליון פאונד.

9:20

המסחר בטוקיו הסתיים במסכים אדומים: מדד ניקיי השיל כ-1.8%, עם ירידות בולטות לחברות הרכב והבנקים. קבוצת סופטבנק ירדה ב-2%, מיצובישי מוטורס ב-2.6%, יצרנית הסיליקון SUMCO איבדה 3.5%.

בשוק הקריפטו הביטקוין ממשיך לסגת מהשיא שרשם אתמול, ונסחר כעת סביב 64.7 אלף דולר.

בזירת המסחר באג"ח של הממשל האמריקאי נרשמות עליות קלות. התשואה על האיגרת ל-10 שנים עולה ל-1.65%.

8:10

המסחר באסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת. בעוד שבשנגחאי נרשמות עליות קלות, מדד האנג סנג יורד ב-0.4% ומדד ניקיי מאבד 1.5%.

בטוקיו חברות הרכב מיצובישי, טויוטה, הונדה וסוזוקי מאבדות כ-2%, איסוזו יורדת ב-3.9%. בנק מיצובישי מאבד 1.2% במחזור המסחר הגבוה במדד, קבוצת סופטבנק יורדת ב-1.5%.

במסחר על החוזים בוול סטריט נרשמות ירידות של 0.2%-0.3%. אתמול ננעל היום במגמה מעורבת, כאשר ירידות גבוהות של ענקית התשלומים פייפאל ושל יצרנית השבבים ההולנדית ASML גררו את מדד נאסד"ק מטה. S&P 500 ודאו ג'ונס עלו בכ-0.3%.

עונת הדוחות: חברת הקוסמטיקה לוריאל  וחברת האופנה והבישום הרמס  יפרסמו תוצאות בצרפת, באנגליה צפויות תוצאות יוניליוור  וברקליס . בארה"ב יפרסמו ענקית הטכנולוגיה אינטל  (לאחר סיום המסחר), פייפאל, חברת התקשורת AT&T, רשת הפאסט פוד המקסיקני צ'יפטולה, אמריקן איירליינס  ועוד.

פייפאל  איבדה אתמול קרוב ל-5% בעקבות דיווח בבלומברג על מגעים לרכישת פינטרסט (שמצדה זינקה ביותר מ-12%) תמורת 39 מיליארד דולר.

אמש פירסמה טסלה  את דוחות הרבעון השלישי והכתה את התחזיות, אך בעוד שהציגה רווח נקי שיא של 1.6 מיליארד דולר, ההכנסות צמחו רק במעט מעל חלק מהתחזיות בשוק ואף פספסו תחזיות אחרות. המניה איבדה 1.6% במסחר המאוחר.

הביטקוין נסחר כעת סביב 65 אלף דולר, לאחר שאתמול נסק לשיא כל הזמנים וכמעט חצה את רף ה-67 אלף דולר למטבע. גם האת'ר הצטרף למסיבה וחצה את קו ה-4,100 דולר. הראלי בשוק הקריפטו נבע בעיקר מתחילת המסחר בקרן הסל שעוקבת אחר חוזי הביטקוין (תחת סימול BITO), שעלתה אמש בכ-3%. 

צרו איתנו קשר *5988