חברת הקרוזים הנורבגית מגיעה לחיפה ומשיקה קולקציית NFT

נורוויג'ן קרוז ליין תגיע לנמל חיפה בנובמבר הקרוב • וגם: בפברואר האחרון נרשמה ירידה של כ-50% ברכישת כלים חד-פעמיים • אירועים ומינויים

נורוויג'יאון אפיק / צילום: NCL
נורוויג'יאון אפיק / צילום: NCL

נוכחות ספינות הנופש בנמל חיפה תקבל חיזוק בנובמבר הקרוב, כשנורוויגי'אן אפיק (Norwegian Epic) תגיע כספינה הראשונה בצי של חברת NCL (נורוויג'ן קרוז ליין) - שתהפוך את נמל חיפה לאחד מנמלי הבית בלו"ז ההפלגות שלה. ההפלגות שתציע החברה יהיו במסלולים מעגליים של 11/12 ימים, וקרוזים מתוכננים גם בנובמבר 2023.

NCL תצטרף לאניות אחרות שכבר שיבצו בלוח ההפלגות שלהן את נמל חיפה, גם הודות לכך שהשוק הסיני העצום עדיין סגור לתיירות. כך, בחודש מאי תפליג מחיפה אנייה של חברת MSC שתבצע עשרות סבבים, ורויאל קריביאן, שהכריזה כי חיפה תהפוך לאחד מנמלי הבית שלה, תשיק קרוזים באוגוסט.

בחברת הקרוזים הנורווגית גם מצטרפים לטרנד ה-NFT, ומשיקים קולקציה ראשונה בענף השייט. נזכיר כי מדובר בזכות וירטואלית לרכוש יצירה באמצעות מטבעות דיגיטליים בארנק קריפטו, המחובר לפלטפורמות למכירת NFT. מכירות אלה כוללות קטעי וידאו, תמונות ומוזיקה, והיצירות נמכרות גם במיליוני דולרים.

מי שעיצב עבור NCL את יצירות האמנות שיימכרו בזירה הווירטואלית הוא האמן האיטלקי מנואל די ריטה (המכונה פיטה), והוא מציע שש יצירות למכירה פומבית שתתקיים השבוע לרגל השקת סדרת האניות נורוויג'יאן פרימה של החברה. התעריף ההתחלתי ליצירה הראשונה שתימכר יעמוד על 2,500 דולר, והיא מדמה חלק מהעיצוב האמנותי של אניית הפרימה. כך, למעשה, הקונה יוכל 'להחזיק' בחלק מהאנייה. חמשת חלקי ה-NFT הנוספים, שמחירם יתחיל ב-250 דולר, מציגים עיצובים תלת-ממדיים המתוארים בחלק מעבודותיו של פיטה ויוצגו על סיפון האנייה.

אוסף NFT 'פרימה נורוויג'יאן' - חלק 3- סקיצה 1 של פרימה Hull Art / צילום: מנואל די ריטה  פיטה
 אוסף NFT 'פרימה נורוויג'יאן' - חלק 3- סקיצה 1 של פרימה Hull Art / צילום: מנואל די ריטה פיטה

הזוכה במכירה הפומבית יזכה גם בחדר עם מרפסת באחד ממסעות הבכורה של נורוויג'יאן פרימה בארה"ב. כל ההכנסות מהמכירה הפומבית ייתרמו לארגון Teach For America, הפועל להעצמת המנהיגות בקרב תלמידים.

המגמה: מוותרים על החד-פעמיים

המס כנראה עובד: בפברואר האחרון נרשמה ירידה של כ-50% ברכישת כלים חד-פעמיים בהשוואה לנתוני הרכישה ביולי 2021, עוד לפני שהוכרז על הטלת המס. כך, אם ביולי נמכרו כ-486 אלף יחידות באריזה, בפברואר עמד מספרן על 232 אלף. לפי סטורנקסט, שסיפקה את הנתונים, המגמה נשמרת גם בחודשיים האחרונים. את המידע מפרסם המשרד להגנת הסביבה לקראת ימי חול המועד, שבהם צריכת הכלים החד פעמיים מזנקת ככל שהציבור מבלה בטבע .

מס הקנייה, שהוביל להתייקרות מחירי הכלים החד פעמיים, נכנס לתוקף בנובמבר 2021, ונועד להפחית את היקפי הצריכה של הכלים שהופכים לפסולת המזהמת את הטבע והסביבה. מדובר במס של 11 שקל לק"ג כלים, ומס מופחת של 3.3 שקל לכלי נייר בעלי שכבת פלסטיק. המס הוביל להכפלת מחירי הכלים, ואף ליותר מזה.

הטלת המס שעוררה אמוציות בקרב צרכני הכלים החד פעמיים, ובכללם הציבור הדתי-חרדי, הובילה גם לתמיכה של 45 מיליון שקל שמעניק המשרד להגנת הסביבה לרכישת מדיחי כלים לגני ילדים, שבהם צריכת הכלים החד פעמיים נחשבת גבוהה.

מצנח הזהב

שני בן דוד, 39, מונתה היום לתפקיד רב-חובלת בצים והפכה לאישה הראשונה שמונתה לתפקיד זה בצי הסוחר הישראלי.

מיכאל רבינוביץ, 49, מונה למנכ"ל חברת ארכה למוצרי חשמל ותאורה.

אלי רטה, 44, מונה לארכיטקט הראשי של פלטפורמת ההשקעות OurCrowd.

אור ויינשטיין מונה לסמנכ"ל מוצר בחברת לומיגו התומכת במפתחי אפליקציות ענן.

קובי מזרחי, 55, מונה לסמנכ"ל המכירות של חברת פתרונות אבטחת הסייבר 10Secure.

חדשות טובות

בנק הפועלים יסייע למורי הדרך שנפגעו ממשבר הקורונה, ויציע במהלך הפסח 60 סיורי יום וערב עם מורי דרך מוסמכים בחינם ברחבי הארץ, בשיתוף עם עמותת 'אשכולות' פורום מרכזי סיור ותודעה ישראלית, לצד כניסה בחינם למגוון עסקי תיירות קטנים מהדרום.

צרו איתנו קשר *5988