קבוצת יודפת ואברהם בורג הגישו הצעה משופרת להסדר נושים למפעל ויטה פרי גליל

עפ"י ההסדר המוצע יוזרמו למפעל 17 מיליון שקל באופן מיידי, ובמקביל יופקד בידי נאמן סכום של 12.2 מיליון שקל שיהווה רשת ביטחון עבור העובדים ; הקבוצה אף מבטיחה לעובדים לא לנקוט בפיטורים

לקראת אסיפות הנושים המתוכננות למפעל ויטה פרי גליל ולקראת הדיון המשפטי האמור להיערך ביום ה' הקרוב בבית המשפט המחוזי בחיפה - הגישה היום (א) קבוצת יודפת - שהוקמה בידי האגודה החקלאית במושב יודפת וחלק מבעלי החברה הנוכחיים של ויטה פרי גליל, ובהם אברום בורג - את הצעתה המשופרת להסדר נושים למפעל ויטה פרי גליל.

על-פי הסדר הנושים שמציעה הקבוצה, יוזרמו למפעל מיד עם אישור הסדר הנושים 17 מיליון שקל, ובמקביל יופקד בידיו של נאמן שייקבע על-ידי העובדים סכום של 12.2 מיליון שקל. סכום זה אמור להוות רשת ביטחון עבור העובדים. הקבוצה אף מבטיחה לעובדים לא לנקוט בפיטורים ולכבד את כל ההסדרים וההסכמים הקיבוציים אותם השיגו בעבר.

לבנקים מציעה הקבוצה החזר של 100% מהחובות בפריסה ל-20 שנה, תוך השארת כל הערבויות והשיעבודים בידי הבנקים. להבטחת הסדר זה מבקשת הקבוצה מהבנקים שנה של grace למטרת התארגנות מחודשת במפעל.

בנוסף מציעה הקבוצה חלון של 6-12 חודשים (כפי שיוסכם בין הצדדים) בתחילת ההסדר, במהלכם יוכלו הבנקים לבקש מהחברה לממש את הנדל"ן של החברה, ותמורתו יוכלו הבנקים לקבל כסף מיידי להפחתת החוב.

על-פי המתווה המוצע, ערבות המדינה בסך 10 מיליון שקל תישאר בידי הבנקים.

למגדלים, המהווים נושים מובטחים של החברה, מציעה קבוצת יודפת שתי חלופות: על-פי החלופה הראשונה יוחזרו להם 80% מסך החוב בפריסה ל-10 שנים.

החלופה השנייה מציעה למגדלים להשקיע בחברה כספים ולקבל בתמורה אחוזים בחברה. אחוזי השותפות ייקבעו כנגזרת מסכום ההשקעה. כך, לדוגמה, אם המגדלים ישקיעו סכום זהה לזה שתשקיע יודפת - הם יקבלו 50% מהחברה. על-פי ההצעה, הכספים שייכנסו לקופת החברה מצד המגדלים ישמשו לפירעון מיידי לחובות למגדלים ולחובות למפעל הקופסאות לגין שבקיבוץ יגור.

לנושים הרגילים (שבחלק מההצעות הקודמות ביקשו למחוק את חובם) מציעה יודפת שני מסלולי החזר: תשלום החוב ב-20 שנה ללא ריבית - או החזר שליש מהחוב תוך 5 שנים.

ל"גלובס" נודע כי למנהלים המיוחדים הוגשו עד לשעה 12:00 (המועד האחרון להגשת ההצעות) כמה הצעות נוספות להסדר נושים - חלקן גם מגורמים שלא הגישו הצעות לפני כן.

צרו איתנו קשר *5988