אבנר יהודאי: השופטת אלשיך לא שלטה בנתונים של רשת ילדותי

יהודאי, הרוכש המיועד של רשת ילדותי, אומר את הדברים בעקבות החלטות ביהמ"ש בנוגע למכירת הרשת ■ "הנטייה שלי היא להסיר את ההצעה" ■ דוברות בתיהמ"ש: "כל מה שיש לשופטת לומר נאמר במסגרת ההחלטה"

איש העסקים ובעל השליטה בקבוצת יהודאי, אבנר יהודאי, יוצא היום (ה') במתקפה חריפה על השופטת ורדה אלשיך בכל הקשור להחלטותיה בנוגע למכירת רשת ילדותי.

בשיחה עם "גלובס" אומר יהודאי: "ההתנהלות והחלטות השופטת מעוררות תמיהה. אני לא מבין איזה מסר היא מנסה להעביר לנושים, לעובדים, ליזמים ולאנשי עסקים. מאתמול מתקשרים אלינו עשרות נושים ושואלים מה קורה. אני איש עסקים, וטבעי שארצה לעשות עסקה כלכלית. ערכה של הרשת יורד מיום ליום. אני לא מצפה למחיאות כפיים ולמחמאות על כך שאני הולך לשקם עסק, כי אני איש עסקים. מצד שני, לא ציפיתי להתייחסות עוינת".

לדברי יהודאי, "הנטייה שלי כרגע היא להסיר את ההצעה. אני מניח שהרשת תיכנס אז לפירוק, ואז אני מניח שאוכל לקנות את המותג והנכסים הרבה יותר בזול".

כזכור, אלשיך דחתה תחילה את הסדר הנושים של ילדותי, ואתמול (ד') היא גם מתחה ביקורת על הסדר הנושים המתוקן לרשת שהוגש על-ידי קבוצת יהודאי. אלשיך החליטה להעביר את ההצעה לתגובת כונס הנכסים הרשמי והנושים.

קבוצת יהודאי הציעה לשלם לקופת הנושים בתמורה למלוא המניות בחברה סכום של 1.2 מיליון שקל - מחציתו במזומן והיתרה במשך שנה. כן הציעה לשלם תגמולים ממכירות הרשת בסכום שלא יפחת מ-2.6 מיליון שקל ועד מקסימום 3.8 מיליון שקל.

יהודאי טוען כי "השופטת דיברה על כך שהדירה נשארת בידי בני-הזוג צאיג. נקבע כי אחרי החזר החוב לבנק לאומי מעריכים את שווי הדירה, וההפרש בין החוב לבנק לבין ערך הדירה הולך לקופת הנושים. אז מה הדמגוגיה הזאת שהם נשארים עם דירת פאר?"

עוד אומר יהודאי: "השופטת עמדה על הדוכן ופשוט אמרה דברים לא נכונים. היא לא שלטה בנתונים. היא חשבה שבידי הזוג צאיג נשאר 49% - בעוד שנשאר להם 27%. היא טענה כי לא הגשנו ערבות בנקאית - וכן הגשנו ערבות בנקאית. היא הלינה שהזרמנו 200 אלף שקל כדי לזכות ביתרון - בעוד שהזרמנו את הכסף כדי לשלם משכורות לעובדים ולהשאיר את העסק כעסק חי, וחשוב יותר - הזרמנו את הכסף באישורה".

יהודאי אומר כי הוא אף שקל לצאת מהאולם באמצע הדיון. "כשנכנסנו לדיון הרגשנו שהשופטת באה עם החלטה מגובשת מראש. היא גם לא איפשרה לנו לדבר. ביקשנו את רשות הדיבור, היא אפילו לא אישרה לנו לדבר".

מדוברות בתי המשפט נמסר בתגובה: "למציעים או למשקיעים פוטנציאליים - אין להם ולא לפרקליטים מטעמם מעמד לטיעון בבקשה לאישור הסדר נושים. מעבר לכך, כל מה שיש לשופטת לומר נאמר במסגרת ההחלטה, והיא אינה מתכוונת להיכנס לוויכוח מעל דפי העיתון".

צרו איתנו קשר *5988