האישום נגד המעורבים ברצח אריק קרפ: "רצחו בדם קר"

שתי הצעירות היהודיות ישמשו כעדות תביעה ■ ההגנה תטען: קרפ נמלט מהתוקפים וטבע

כשלושה שבועות לאחר הלינץ' האכזרי בתל ברוך, הוגשו הבוקר כתבי אישום נגד שבעת הצעירים, שהיו על פי החשד מעורבים ברצח אריק קרפ. בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש כתב אישום בגין רצח בכוונה תחילה נגד שלושה מהצעירים, ג'מיל עדס (25), עבד אל-רחמן עדס (21) וקטין בן 17, מג'לג'וליה. בבית משפט השלום בתל אביב הוגשו כתבי אישום נגד ארבעה צעירים נוספים, אלו מואשמים בעבירות תקדימיות של חובת הצלה והושטת עזרה על פי חוק.

בפרקליטות דורשים היום את העונש החמור ביותר - רצח בכוונה תחילה, למרות שמדובר בסעיף אישום אותו קשה מאוד להוכיח במשפט. "הם רצחו בדם קר, בלא שקדמה לכך התגרות לפני המעשה", נכתב בכתב האישום.

השלושה מואשמים גם בעבירות נוספות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ותקיפה בנסיבות מחמירות. הפרקליטות תבקש להאריך את מעצרם של השלושה עד תום ההליכים. "הנאשמים המטירו בתקיפתם סדרת אגרופים חזקים בפניו, בחלקי ראשו, בפלג גופו העליון, ובעטו בו בעוצמה, בראשו ובצלעותיו", נכתב בכתב האישום. "גם לאחר שנפל המשיכו הנאשמים בתקיפה ולא שעו לבקשתו לחדול מהמעשים". גם לאחר שקרפ ז"ל הצליח לקום על רגליו, רדפו אחריו השלושה, הפילו אותו בשנית והמשיכו להכותו. קרפ סבל מפגיעה רב מערכתית, וגופתו נמשתה מהמים בבוקר שלמחרת.

נגד שאר המעורבים שנעצרו לאחר הרצח צפויים להיות מוגשים אישומים קלים יותר, בשלב זה קיימת האפשרות כי שתי הצעירות היהודיות שנכחו בזירת האירוע בזמן הרצח, ישמשו עדות תביעה נגד שלושת הנאשמים, בשל שיתוף הפעולה עם חוקרי המשטרה.

החוקרים העלו סברה לפיה קרפ נמלט מהצעירים שהכו אותו ובכוחותיו האחרונים הלך דרומה, ונתקל בגדר. ישנה אפשרות כי ניסה לעקוף את הגדר המוקפת בסלעים ואז התמוטט ונפל למים. פרקליטיהם של הנאשמים עשויים לאמץ הערכה זו ולעשות בה שימוש כקו הגנה במשפט. אפשרות נוספת שהוצגה היא שקרפ הגיע לחוף עצמו, וכשניסה לשטוף את פניו, התמוטט וטבע במי הים. ואולם, לפי ממצאי נתיחת גופתו של קרפ, גולגלתו נשברה כתוצאה מהמכות שנתנו לו ולאחר מכן מת.

צרו איתנו קשר *5988