ביניש לשופטים: "דאגתכם היא דאגתי, לא נירתע מהאלימות"

(עדכון) - הבוקר הוגש כתב אישום נגד פיני כהן, שהשליך אתמול נעל על נשיאת העליון ■ כתב האישום כולל סעיפים של תקיפה הגורמת חבלה של ממש, היזק בזדון וזילות בית המשפט ■ מעצרו הוארך ב-4 ימים

נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, זימנה הערב (ה') את נשיאי בתי המשפט לפגישה, בה דנו השופטים באירוע זריקת הנעל לעברה ובצעדים שיש לנקוט בעקבותיו.

במהלך הדיון חשפה ביניש מכתב ששגרה לחבריה השופטים, בו כתבה: "דאגתכם היא דאגתי".

במכתב כתבה ביניש: "חבריי השופטים, קיבלתי את מכתבי התמיכה והערכה והעידוד שלכם. מכורח הנסיבות אין בכוחי להשיב לכל אחד ואחד מכם. דאגתכם היא דאגתי. אני שותפה לחשש מפני האווירה הכללית במקומותינו ומתופעות של אלימות כלפי שופטים, כלפי אישים במגזר הציבורי וכלפי כל אדם ואדם.

"לצערי, אוכפי החוק והשופטים במיוחד חשופים היום יותר מתמיד לסיכונים. אולם, כפי שחשה אנוכי, וכעולה גם ממכתביכם, איננו נרתעים מפני חובתנו לעשות מלאכתנו ולתרום לשיפור האווירה והוקעת האלימות".

הבוקר הוגש כתב אישום

טחנות הצדק טוחנות מהר כשמדובר בנשיאת בית המשפט העליון: פחות מיממה אחת לאחר התקיפה, הוגש הבוקר (ה') כתב אישום נגד פיני כהן שהשליך את נעליו על השופטת דורית ביניש.

כתב האישום נגד כהן כולל סעיפים של תקיפה הגורמת חבלה של ממש, היזק בזדון וזילות בית המשפט. מעצרו הוארך ב-4 ימים.

עם כניסתו לאולם בית המשפט אמר כהן: "הצדק ייצא לאור". מאוחר יותר היום יקיימו נשיאי בתי המשפט בישראל דיון חירום בעקבות התקרית האלימה, בה נחבלה ביניש קלות בפניה.

אמש (ד') הביע כהן חרטה על מעשיו וביקש להתנצל בפני ביניש. "אני רוצה לומר סליחה שהיא נפגעה, ואני מאחל לה שהיא תחלים", הדגיש.

"אני מאחל לעצמי שאני אחלים מהפצעים שהיא ופיליפ מרקוס ואלבז גרמו לי עם הקומבינה הגדולה", הוסיף התוקף, "יש את כל החומר בבית המשפט. לכו תוציאו את התיקים".

תקף בעבר את עורך דינו

שעות ספורות לאחר השלכת הנעל על נשיאת בית המשפט העליון, התברר כי כהן תקף בעבר גם את עורך דינו, אריה רוזנברג. עורך הדין התלונן במשטרה, וכהן אף ריצה עונש מאסר בפועל בעקבות התקיפה האלימה.

תקיפת עורך הדין התרחשה על רקע סכסוך על דמי מזונות בין כהן לאשתו. סניגורו לשעבר מספר כי כהן נדרש לשלם לאשתו מזונות מתוקף הסכם משנת 2006, ואף חוייב לשלם לה חובות עבר. הוא החליט לערער על כך, ועו"ד רוזנברג המליץ לו לא לעשות כן. הדבר התפתח לכדי אלימות כלפי פרקליטו לשעבר, והוא אף תקף אותו במשרדו ושבר את ידו.

"כבר אז היה אפשר לראות שהוא רגיש, אך רגזן, כעסן ומתחמם בקלות", סיפר היום עו"ד רוזנברג לכתב חדשות 2 באינטרנט. "הוא יצא טוב בהסכם המזונות, אך עדיין החליט לערער על ההסכם, וכשניסיתי להניא אותו מכך תקף אותי ושבר את ידי. הזמנתי משטרה, והוא ישב 9 חודשים בכלא, אך לא הוצבה עליי שמירה, ועד היום אני חושש שהוא יפגע גם באשתו לשעבר".

התוקף שזרק נעל על נשיאת בית משפט עליון דורית בייניש / צלם: אוריה תדמור

צרו איתנו קשר *5988