דיווח: הספינה הצרפתית שברה את המצור ויצאה לכיוון עזה

כך מדווחים כלי התקשורת של חמאס ■ אם אכן הדיווחים נכונים - מדובר בספינה הראשונה שמצליחה לצאת לכיוון הרצועה

בדרך לעזה? ספינה צרפתית שתכננה להשתתף במשט לכיוון הרצועה הצליחה בשעות הצהריים לעזוב את נמל יוון ולצאת מהמים הטריטוריאליים של המדינה - בדרכה לעזה, כך מדווחים כלי התקשורת של חמאס. הדיווח מבוסס על דברים שאמרו הפעילים על הספינה לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

על פי הדיווח, שמונה פעילים נמצאים על סיפון הספינה "הכבוד", הנושאת את השלט "למען עזה", ואשר אורכה כ-19 מטרים. אם אכן הדיווחים נכונים - הרי שמדובר בספינה הראשונה שמצליחה לצאת לכיוון הרצועה. גם אתמול ניסתה הספינה לצאת, אך נבלמה.

בנוסף, כוחות הביטחון היוונים עצרו אתמול את הספינה הקנדית "תחריר" שהפליגה בשעות אחר הצהריים מנמל אגיוס ניקולאוס במדינה, זמן קצר לאחר שיצאה. לפני ניסיון ההפלגה הכושל, אמרו הפעילים על הסיפון כי הם דוחים את ההצעה היוונית להעביר את ציוד הסיוע לעזה דרך נמל אשדוד וטענו כי מדובר במשט שמטרתו לשבור את המצור על הרצועה ולא להעביר סיוע.

בריאיון לסוכנות "רויטרס" אמרו פעילים שהיו ב"תחריר" כי על הסיפון היו כ-50 פעילים, רובם מקנדה, והם הוחזרו לחוף.

בליל שבת השתלטו כוחות הקומנדו היווני על הספינה האמריקנית "תעוזת התקווה". כלי תקשורת פלסטיניים פרסמו תמונות מרגעי ההשתלטות על הספינה. בתמונות נראים הכוחות החמושים על סיפון הספינה - ברגעי ההתקרבות לספינה עם הדגל האמריקני, וכן בדקות שלאחר ההשתלטות עליה.

אחת מנוסעות הספינה האמריקנית תיארה את רגעי ההשתלטות, "נורא פחדנו. אלו היו לוחמי קומנדו שפניהם היו מכוסות", צוטטה בכלי תקשורת פלסטיניים.

צרו איתנו קשר *5988