ליברמן: הפרסומים בתקשורת על החקירה שלי - שקריים

שר החוץ המתפטר מגיב לפרסומים על ההתפתחות בחקירתו, לפיהם עדותו של סגנו דני איילון סיפקה ראיות חדשות נגדו בתיק השגריר

שר החוץ המתפטר אביגדור ליברמן מגיב לפרסום בחדשות 2, לפיו העדות של סגנו דני איילון היא שהביאה בסופו של דבר להסתבכותו בפרשת השגריר.

"ביממה האחרונה הוצפו כלי התקשורת בהדלפות ושמועות שונות ומשונות שבינן לבין המציאות אין שום קשר", מסר הבוקר (ג') ליברמן בהודעה שהופצה לכלי התקשורת.

"ברצוני להדגיש כי כל 'השמועות והציטוטים', שכביכול מטעמי או מטעם 'מקורבים', בדבר טענות שאטען כביכול במשטרה או השמצות על אנשים אחרים, לא היו ולא נבראו, וכל מטרתן היא מניפולציה, לא מתוחכמת במיוחד, לשבש את ההליכים ולזרות חול בעיני הציבור", הדגיש ליברמן. "כל מה שיש לי לומר אגיד בהשלמת החקירה במשטרה ובבית המשפט".

איילון סיפק עדויות חדשות

אמש פרסם הפרשן אמנון אברמוביץ' כי איילון הוא האיש סיפק עדויות חדשות בתיק ליברמן, ואשר בגינן הוא צפוי להיחקר עוד השבוע באזהרה.

חקירתו של ליברמן תיערך בסוף השבוע, ובמהלכה הוא יתבקש לשטוח את גרסתו לעדות שמסר איילון וגרמה להסתבכותו בפרשת השגריר בבלרוס - שבגינה הוא יועמד לדין. לפי ההערכה במשטרה, יטען ליברמן להגנתו כי העדות שמסר איילון היא נקמה על כך שהחליט להדיחו מרשימת הליכוד-ביתנו לכנסת הבאה והביא לקץ דרכו הפוליטית.

ליברמן יציג כראיה לטענתו ריאיון עיתונאי שבו טען איילון כי הוא כלל לא זוכר אם שר החוץ לשעבר שוחח איתו בנושא מינוי של זאב בן-אריה לשגריר בלטביה - מה שלא מנע מחברי ועדת המכרזים של משרד החוץ לבחור בו פה-אחד לתפקיד.

בסביבתו של איילון סירבו תחילה להתייחס לדברים. מאוחר יותר מסרו שם כי הם מכחישים את תוכן הידיעה.

העדויות החדשות: תפקידים תמורת שתיקה, הסתרת דוחות

מהעדויות החדשות בתיק ליברמן עולה תמונת מצב בעייתית באשר לאופן שבו מונה זאב בן-אריה מונה לשגריר בלטביה - הליך שהיה, לכאורה, רצוף אירועים חריגים. בין היתר, צוין כי הכוונה להציבו שם נעשתה בניגוד לנהלים שלפיהם אין למנות אדם לתפקיד בחו"ל לפני שמלאו שנתיים לסיום שליחותו הקודמת. במקרה המדובר, חלפה פחות משנה מאז סיים את כהונתו כשגריר בבלרוס.

נוסף על כך, נמסר באותן עדויות כי בעת הדיונים על המינוי הוסתרו מחברי ועדת המכרזים של משרד החוץ חלק מחוות-הדעת על התנהלותו של בן-אריה בעת שליחותו במינסק, שקבעו כי בעקבות מעשיו שם - הוא אינו ראוי לייצג את ישראל בתפקיד דומה פעם נוספת.

מסמך נוסף שהוסתר לכאורה מחברי הוועדה נוגע לדוח חריף שכתב אחד מבכירי משרד החוץ, שהטיח ביקורת נוקבת בבן-אריה.

צרו איתנו קשר *5988