הזדמנות אחרונה: היום תופסק חלוקת ערכות המגן לציבור

בפיקוד העורף היו רוצים להמשיך את החלוקה בינתיים, אך הקבינט הורה להפסיק את החלוקה ■ היום יפעלו שלוש תחנות בלבד ברחבי הארץ - חיפה, פתח תקווה וטלמון

היום (ה') בערב ייסגרו התחנות לריענון מסיכות המגן וחלוקת הערכות תופסק, בהתאם להחלטת הקבינט. היום יפעלו שלוש תחנות בלבד ברחבי הארץ - חיפה, פתח תקווה וטלמון.

החלוקה נפסקת תוך כדי התפרקותה של סוריה מהנשק הכימי, אך גורם בכיר במטה הכללי אמר השבוע בשיחות סגורות כי ההתפרקות מתקיימת בקצב איטי ולא רואים את סופה. בפיקוד העורף היו רוצים להמשיך את החלוקה בינתיים, אך הקבינט הורה אחרת.

תוקף המסכות, שנמצאות רק אצל כ-60% מהציבור, יפוג בתוך חודשים ספורים. עם זאת, הייצור של ערכות המגן יימשך עד סוף השנה מכיוון שמערכת הביטחון קשורה בחוזים עם שני מפעלים.

על פי פיקוד העורף, ההחלטה התקבלה כי חלה ירידה משמעותית באיום של ירי נשק כימי על מדינת ישראל. עם זאת, בסוף השנה תבוצע הערכת מצב מחודשת עד אז הערכות הקיימות יישארו בידי האזרחים ולא יבוצע איסוף.

ח"כ נחמן שי (העבודה), שהגיש בג"ץ כנגד הפסקת החלוקה, מחה על ההחלטה: "מוזר שמקבלים החלטות תוך כדי ההליכים המשפטיים.
אין לי ספק שההחלטה לא בשלה ולא מוצדקת, ונובעת רק מסיבות תקציביות".

"הרי לא יכול להיות שרק 60% מהישראלים צריכים ערכות מגן - או שלא יהיה לאיש כי אין צורך או שיהיה לכולם", הוסיף שי,"זה קיפוח וחוסר אחריות - סוריה לא חיסלה עדיין את המאגרים של הנשק הכימי, וגם במדינות אחרות יש נשק מסוכן".

התחנות שיהיו פתוחות היום:

חיפה- סניף הנביאים, בין השעות 8:00-16:00
פתח תקווה - קניון סירקין, רחוב אלעזר פרידמן 9 (קומה עליונה- סמוך לדואר), בין השעות 10:00-18:00
טלמון - ספרייה ישנה, ישי בין השעות 9:30-15:30.

צרו איתנו קשר *5988