ראש הממשלה פיטר את סגן שר הביטחון דני דנון

דנון ביקר היום בחריפות את הממשלה וקרא לא להיענות ליוזמת הפסקת האש ■ נתניהו: "לא ייתכן שסגן שר הביטחון יתקוף בחריפות את הנהגת המדינה שמובילה את המערכה" ■ דנון: "לא אתיישר עם הרפיסות השמאלנית של הממשלה"

דני דנון / צלם: איל יצהר
דני דנון / צלם: איל יצהר

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לפטר הערב (ג') את סגן שר הביטחון דני דנון: מזכירות הממשלה מעדכנת בשעה זו את שרי הממשלה על החלטתו של ראש הממשלה להעביר את סגן שר הביטחון מתפקידו.

בנימוקי ההחלטה כתב ראש הממשלה כי "בזמן שממשלת ישראל וצה"ל נמצאים בעיצומה של מערכה צבאית נגד ארגוני טרור, ופועלים בנחישות לשמור על ביטחונם של אזרחי המדינה לא ייתכן שסגן שר הביטחון יתקוף בחריפות את הנהגת המדינה שמובילה את המערכה".

ראש הממשלה המשיך והסביר כי "התבטאויות חמורות אלו מצד סגן שר הביטחון מבטאות חוסר אחריות רבתי, וזאת בפרט נוכח התפקיד בו הוא נושא. הן אף משמשות את ארגון הטרור חמאס ככלי ניגוח נגד ממשלת ישראל כפי שעולה מרשתות התקשורת של החמאס עצמו. לאור הצהרותיו אלה המביעות חוסר אמון בממשלה ובעומד בראשה באופן אישי, היה מצופה מסגן שר הביטחון שייטול אחריות על מעשיו ויתפטר. משלא עשה כן ביוזמתו, החלטתי להעבירו מתפקידו בהתאם לסמכות הנתונה בידיי לפי סעיף 26(3) לחוק יסוד: הממשלה".

דנון אמר בתגובה כי "לא אתיישר עם הרפיסות השמאלנית של הממשלה. ראש הממשלה לא מקבל שיש דעות אחרות בתנועתו, נתניהו התרפס בעבר בפני אבו-מאזן ושחרר 78 מחבלים רק למען ישיבה משותפת סביב שולחן המשא ומתן, לא הגיב על רצח שלושת הנערים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד, והבוקר הסכים להסכם הפסקת אש רעה מאד לישראל. על אילו ערכים הוא יוותר בפעם הבאה?! אני לא התיישרתי ולא אתיישר עם רוח הרפיסות השמאלנית של ראש הממשלה ולא אמכור את האידיאולוגיה שלי למען לשכה ונהג".

עוד הוסיף דנון ואמר כי: "ההססנות ביציאה לפעולה נתפסה כרפיסות וכחולשה. תנאי הפסקת האש שאושרו הבוקר בתמיכת ראש הממשלה השאירה מיליוני אזרחים בטווח של אלפי טילים מעזה". עוד אמר דנון: "אמשיך לפעול על פי ערכי המוסר שלי, ברוח ערכי הליכוד ולייצג מיליוני יהודים שלא מוכנים למצוא את עצמם בעוד 20 שנה ללא מדינת לאום בטוחה לעם היהודי. אמשיך להבטיח כי הליכוד לא יהפוך לסניף מרצ".

צרו איתנו קשר *5988