האם זוהי "תעודת הפטירה" של מוחמד דף?

מסמך שהופץ הלילה ברחבי עזה באמצעות הרשתות החברתיות והודעות וואטסאפ, מגביר עוד יותר את התעלומה סביב גורלו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס ■ במסמך, שקיים סימן שאלה סביב האמינות שלו, שמו של דף מופיע בראש הרשימה של ההרוגים במהלך תקיפת צה"ל

מוחמד דף
מוחמד דף

זיוף או הוכחה ראשונה לכך שחמאס מסתיר מידע על מצבו של מוחמד דף? תעודת פטירה שהופצה הלילה (ה') ברחבי עזה באמצעות הרשתות החברתיות והודעות וואטסאפ, מגבירה עוד יותר את התעלומה סביב גורלו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס.

תעודת הפטירה לכאורה של מוחמד דף
 תעודת הפטירה לכאורה של מוחמד דף

במסמך, שקיים סימן שאלה סביב האמינות שלו, מצויינים שמותיהם של שלושה הרוגים במהלך תקיפת צה"ל ברצועה אתמול. בראש הרשימה מופיע שמו של מוחמד דף, יליד חודש אוגוסט 1965, כאשר בצד מצוינת שעת קביעת המוות - אתמול (ד') בשעה 6:30 בבוקר. על המסמך חתום לכאורה אשרף אל קודרה, איש משרד הבריאות בעזה ומי שאחראי על תעודות הפטירה ברצועה.

אלא שבתמונה נוספת שהופצה כמה שעות קודם לכן מופיע רישום לגבי מותם של שני בני אדם בלבד - בנו של דף ורעייתו.

אך כאן לא מסתיים הסיפור. אמש פרסם אל קודרה הודעה בעמוד הפייסבוק שלו, בה הוא כותב: "משרד הבריאות מזהיר מכל זיוף של מסמך חשוד ומזויף שמופץ בכלי התקשורת ובו נכלל שמו של מוחמד דף בשמות ההרוגים. זה מסמך מזויף ולא נכון". עוד נכתב שם: "השניים שהגיעו לבית החולים הם עלי דף (בנו של דף) וידאד דף (אישתו של דף) ועוד שני גברים ואישה ממשפחת דלו, שביתם הופגז". סך הכל מצוין שם כי חמישה בני אדם נהרגו בהפגזה, אלא שבדיווחים מוקדמים יותר נטען כי מספר ההרוגים עומד על שישה.

מוקדם יותר: חמאס הכחיש את הידיעה על מותו של דף

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, טען אמש כי "מוחמד דף הוא המפקד הכללי של הצבא שייכנס למסגד אל אקצה וישחרר אותו". אבו עוביידה אמנם לא אמר מפורשות כי דף שרד, אך טען כי ישראל "נכשלה כשהפציצה את הבית בו חשבה שנמצא דף - מנהיגי ישראל והמודיעין ישבו מול המסכים וחיכו לפתוח בחגיגות אבל נכשלו".

הדובר כינה את מעשי ישראל "בוגדנות ופשעים נפשעים", טען כי הדיווחים של השלטונות הישראלים הם שקר, וחזר על הטענה לפיה ישראל הפרה את הפסקת האש. "היוזמה המצרית נולדה מתה ונקברה היום עם מות בנו של דף", הוסיף הדובר, שטען כי "המשלחת לא תחזור לקהיר" ואמר כי הירי לעבר יישובי עוטף עזה יימשך ו"לא כדאי לתושבים לחזור לשם".

"דף השבית את שמחתכם כבר 25 שנים - הוא החל את דרכו כבר באינתיפאדה הראשונה, עבר מאבנים לרובים ואחר כך לפיגועי התאבדות עד שהביא את הטילים לידי הזרוע הצבאית של חמאס, והטילים הדהימו אתכם והטילו עליכם פחד", הוסיף ואיים הדובר, "אנחנו נטהר את ארצנו מאחרון הכובשים - ארגוני ההתנגדות יוכלו אליכם". לאחר מכן איים על חברות התעופה הזרות שלא להתקרב לנמל התעופה בן גוריון החל מהשעה 06:00 בבוקר היום, והזהיר את אזרחי ישראל מפני התכנסויות כגון הגעה למשחקי כדורגל.

צרו איתנו קשר *5988