גבר חרדי תבע בדיקת רקמות ל-7 ילדיו - ונדחה

השופט: "איני יכול לקבל מצב בו יעז הורה לנסות ולהעלות את ילדיו קורבן על מזבח מחשבות, שלא לומר הזיות שפוקדות אותו"

עו"ד רות דיין וולפנר / צילום: שירן כרמל
עו"ד רות דיין וולפנר / צילום: שירן כרמל

בית המשפט לענייני משפחה דחה לאחרונה בקשה של גבר חרדי לערוך בדיקת רקמות להוכחת אבהותו לשבעת ילדיו, שחמישה מהם נולדו במסגרת הנישואים, ושניים לפני הנישואים.

הגבר, שהתגרש באחרונה מאשתו, ביקש מבית המשפט להורות על בדיקת אבהות לילדיו, תוך העלאת חשד שאשתו לשעבר בגדה בו במשך נישואיהם, ולכן הוא אינו בטוח כלל שהילדים, חלקם או כולם, אכן שלו.

הגבר טען כי בדיקת האבהות נדרשת וצודקת, ויש בה צורך כדי לוודא כי הוא אינו משלם מזונות עבור 7 ילדים שייתכן שאינם שלו.

באמצעות עו"ד רות דיין-וולפנר (בתמונה) טענה האישה כי יש לדחות על הסף את תביעת האב, כיוון שהיא הוגשה כבר לבית הדין הרבני ונדחתה.

עוד טענה האישה כי הגבר נוקט הליכים שונים כדי לדחות ככל יכולתו את תשלומי המזונות לשבעת הילדים הקטינים, עבורם טרם שילם ולו שקל אחד מאז פרידת בני הזוג באפריל 2012.

גם נציגת היועץ המשפטי לממשלה, שנכחה בדיון, ציינה כי משרד הרווחה מתנגד לדרישה בכלל ובפרט על רקע החלטה קודמת של בית הדין הרבני.

בהחלטתו לדחות את דרישת הגבר לבדיקת האבהות, ציין השופט נחשון פישר: "איני יכול לקבל מצב בו יעז הורה לנסות ולהעלות את ילדיו קורבן על מזבח מחשבות, שלא לומר הזיות שפוקדות אותו... מצוקותיו של התובע קיבלו מענה פעם אחר פעם הן בבי דין הרבני והן בבית משפט זה, וכעת יש להתייחס אל מצוקותיהם של 7 ילדים ואימם, אשר בלא כל סיבה או הצדקה לא מהסס התובעלהעמיד בסכנה את שמם הטוב ואת עתידם".

במקביל לדחיית הבקשה הטיל בית המשפט על הגבר הוצאות בסך 25 אלף שקל לטובת האישה ותשלום של 5,000 שקל לאוצר המדינה.

צרו איתנו קשר *5988