מקורבו של ליברמן שנחקר ושוחרר למעצר-בית: משה ליאון

(עדכון) - ליאון נחקר ביחידת להב 433 במשטרה, בחשד למעורבות בפרשת השחיתות סביב ישראל ביתנו, והוא חשוד בתיווך לשוחד ■ שוחרר למעצר-בית של 5 ימים ■ בקרוב צפויים מעצרים נוספים בפרשה

משה ליאון / צילום: יחצ
משה ליאון / צילום: יחצ

הבכיר המקורב לשר החוץ ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שנעצר היום ונחקר בפרשת השחיתות הגדולה, הוא משה ליאון, חבר מועצת העיר ירושלים. ליאון, שהתמודד בבחירות האחרונות לראשות העיר ירושלים, שוחרר למעצר-בית של 5 ימים. ראש מועצה, החשוד גם הוא בפרשה, שוחרר לביתו ללא תנאים מגבילים שוחרר הערב (א') למעצר-בית של 5 ימים.

מטעמו של ליאון נמסר כי הוא "נחקר במהלך היום, ושיתף פעולה באופן מלא לכל אורך החקירה. החוקרים נהגו בו בצורה עניינית והוגנת, ובסוף החקירה הסכים ליאון לבקשת החוקרים למעצר-בית של 4 ימים".

בית משפט השלום בראשון-לציון האריך היום פעם נוספת את מעצרם של איש העסקים ציון זוארץ ושל יו"ר איגוד התאגידים העירוניים יצחק בורבא עד יום חמישי. מעצרו של אלכסנדר גולדשטיין, מנכ"ל של חברת תוכן אינטרנטית בשפה הרוסית, שהייתה אחראית על תכני הפרסום של ישראל ביתנו באינטרנט, הוארך ב-3 ימים.

על-פי החשד, גולדשטיין קיבל כספים מהמפלגה עבור שטח פרסום אינטרנטי וכן כתבות אוהדות, במסווה של התקשרויות עסקיות. גם מעצרו של אפי פלס גזבר מועצת בנימין הוארך עד יום שלישי. בית המשפט שחרר למעצר-בית גם את מנכ"ל מדרשת גולן גבי חמו ואת יו"ר עמותת "מעל הסם" מיכאל צ'צ'בה. מעבר לכך, 18 חשודים עדיין נמצאים במעצר, ושמונה נוספים במעצר-בית.

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס הבוקר לחשדות הכבדים סביב אנשי מפלגתו, ובראשם סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום.

"מדובר במהלך מתוכנן, מתוזמן היטב, חקירה שמתואמת לחלוטין ללוח הזמנים של מערכת הבחירות", אמר ליברמן בפתח ישיבת הממשלה. "בתקשורת כתוב שאנחנו צפויים לגל מעצרים נוסף, וישנן הדלפות מגמתיות ומכוונות כשהצד השני מנוע מלהגיב. זה מעורר הרבה תהיות ושאלות. עד סוף מערכת הבחירות יהיו מדי יום מעצרים והדלפות, וזה ילווה אותנו לאורך החודשים הקרובים".

לטענת ליברמן, "מה שצרם לי במיוחד זו התגובה של הפרקליטות בנוגע למשפטו של מני נפתלי (אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, שתובע את משפחת נתניהו). ראיתי את סגנית פרקליטת מחוז ירושלים מסבירה שבתקופת הבחירות צריך לנהוג ברגישות ובזהירות ולהימנע מהשפעות פוליטיות. מוזר מאוד שדווקא בנושא של ישראל ביתנו יש לחץ הפוך להרחיב ולהגביר את החקירה. זה נראה כמו איפה ואיפה".

צרו איתנו קשר *5988