צפו במכוניות החדשות המונעות על מימן

אחרי המכוניות החשמליות וההיברידיות, כך נראה הדבר הגדול הבא בתחום הרכב: הצצה לדגמים החדשים מבית לקסוס, BMW וטויוטה שמהווים את הסנונית שמבשרת על מהפכת ההנעה במימן

חדשות הרכב טויוטה קאמרי הייבריד / צילום: יח"צ
חדשות הרכב טויוטה קאמרי הייבריד / צילום: יח"צ

הכיוון ההיברידי המובהק של טויוטה בעשר השנים האחרונות חלחל באופן טבעי גם אל מותג היוקרה לקסוס ושני המותגים חולקים רעיונות משותפים ובמקרים מסוימים גם מכלולים דומים. נראה כי תפיסת העולם הזו תישמר גם בתחום ההנעה באמצעות מימן כפי שראינו לאחרונה בטויוטה מיראי.

על-פי ידיעות שמגיעות מאוסטרליה, נראה כי ב-2017 נחזה בלקסוס LS ראשונה שמונעת במימן והמכונית תיבנה על בסיס ה-LS החדשה שכבר נמצאת בדרך אך בהתאם לדרישות הטכניות של מערכת המימן, החזית של המכונית תהיה שונה מהאל אס הרגילה לטובת פתחי אוורור גדולים יותר והיא תכלול כמובן גם מנועים חשמליים שיניעו אותה.

בזמן שלקסוס מתכננת את מכונית הפרימיום המונעת במימן, BMW תציג בתערוכת דטרויט את ספינת הדגל המימנית שלה, תשע שנים אחרי שהתחילו המהנדסים הגרמנים לעסוק בפרויקט. הפיתוח המושלם של יחידת ההנעה היה בעוכריהם של מהנדסי החברה וזה אחד הדברים שמנע מהם להציג את המכונית בצורה מושלמת בעבר למרות שדגם ראשוני הגיע לשלב נסיעות מבחן כפי שניתן לראות בתמונות הללו מלפני כמה שנים.

צרו איתנו קשר *5988