ערוץ 20 מעוניין להתמודד במכרז על ערוץ הכנסת

דורש לקיים את המכרז בזמן ■ מועצת הכבלים האריכה בחצי שנה את זיכיון חדשות 2 להפעלת ערוץ הכנסת

ערוץ הכנסת לוגו
ערוץ הכנסת לוגו

קבוצת אימג'ן, המפיקה את ערוץ 20, ערוץ המורשת, מעוניינת להתחרות במכרז על ערוץ הכנסת. החברה, בבעלותו של אבי בר, שלחה מכתב מטעם עורך דינה למועצת הכבלים והלוויין, בדרישה שלא תענה לבקשת הנהלת הכנסת להאריך את זיכיונה של חברת החדשות של ערוץ 2 להפעלת הערוץ.

בתוך כך, ל"גלובס" נודע כי מועצת הכבלים והלוויין החליטה להאריך בחצי שנה בלבד את הזיכיון של חדשות 2 בערוץ הכנסת, בכפוף לשימוע ציבורי. נודע כי זאת בניגוד לבקשת הנהלת הכנסת להאריך את הזיכיון בשנה מלאה, על מנת לבחון מחדש את ייעודו של ערוץ הכנסת ואת התאמתו לתקופה.

חברת חדשות 2 מפעילה את ערוץ הכנסת ב-10 השנים האחרונות, כולל שתי הארכות אוטומטיות של הזיכיון, וזיכיונה אמור לפוג בנובמבר 2016. כפי שפורסם לראשונה ב"גלובס", הנהלת הכנסת פנתה למועצת הכבלים והלוויין בבקשה לעצור את המכרז המתוכנן לערוץ הכנסת, ולהאריך, ולו באופן זמני, את הזיכיון של חברת החדשות של ערוץ 2 להפעלת הערוץ.

בכנסת טענו כי הם אינם ערוכים למכרז בקרוב, והם מבקשים לבחון את מצבו וייעודו של הערוץ לשנים הבאות. כמו כן, עלתה האפשרות כי יהיה צורך בשינוי חקיקה בכל הנוגע לאופן בו הערוץ פועל, והדבר נבחן בימים אלה. אמנם מועצת הכבלים והלוויין היא הגוף המפקח על שידורי הערוץ, אולם הכנסת משלמת מדי שנה 19 מיליון שקל לחדשות 2 תמורת הערוץ.

למרות בקשת הכנסת, יו"רית מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן-חי-שגב, התנגדה באופן כללי להארכה, אולם לבסוף השתכנעה והעבירה החלטה במועצה להאריך בחצי שנה נוספת בלבד. כעת נושא זה יעמוד במרכזו של שימוע ציבורי לפני הכרעה סופית.

בן-חי-שגב צפויה להקים צוות בראשותה, שבו תיבחן התנהלותם של ערוצי פרלמנט ברחבי העולם, לצד צורכי הכנסת והציבור הישראלי מערוץ שכזה, גם לנוכח שוק התקשורת המשתנה.

בערוץ 20 אומרים כי "הניסיון להאריך את הזיכיון לחדשות 2 בערוץ הכנסת מראש, ללא מכרז, שנה וחצי לפני תום הזיכיון שלהם, לא עומד ולא יעמוד באף מבחן משפטי. מדובר בכסף ציבורי, לא בכסף פרטי".

במועצת הכבלים והלוויין אישרו את הדברים.

צרו איתנו קשר *5988