בית דגן: "לא נשתף פעולה עם הקבלנים שיזכו במחיר למשתכן"

בתגובה לטענות של מועצת בית דגן ולאיום שהמועצה לא תשתף פעולה עם הקבלנים, מסרו היום גורמים באוצר כי ההתנגדות שמעלה בית דגן אינה עניינית, אולם בכוונת נציגי האוצר להיפגש ולנסות להגיע לפתרון עם ראש המועצה עוד טרם ייסגר המכרז

גגות מגורים / צילום: תמר מצפי
גגות מגורים / צילום: תמר מצפי

התנגדותה של מועצת בית דגן למכרז מחיר למשתכן ביישוב עולה מדרגה. כפי שנחשף ב"גלובס" לפני שבועות אחדים, מכרז מחיר למשתכן שפרסמה המדינה ביישוב, לבניית 266 יחידות דיור, נתקל בהתנגדות קשה מצד המועצה המקומית. כעת, לאחר ניסיונות שונים של המועצה לדחות את המכרז או להביא לשינוי תנאיו, ניסיונות שלא צלחו, מצהירים במועצה כי אם המכרז ייסגר במועד המתוכנן - הקבלנים והיזמים שיזכו בו עתידים לקבל כתף קרה מהמועצה.

"יכולתה של המועצה להשפיע על עתידה נקטעה ברגע אחד כאשר רשות מקרקעי ישראל החליטה ללא היוועצות וללא יידוע, כי כל יחידות הדיור ישווקו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן... המקרה של בית דגן הוא דוגמא לכוונות טובות שעלולות להביא לתוצאות הרבה פחות רצויות. על כן החליטה המועצה פה אחד לפעול כדי להביא לשינוי מתווה המכרז ולא לשתף פעולה עם הרשויות והקבלן שיזכה במכרז", כך כתב רו"ח רחמים תנעמי, ראש מועצת בית דגן, לנשיא התאחדות בוני הארץ ניסים בובליל.

תנעמי ביקש ליידע מראש את הקבלנים המתכננים לגשת למכרז כי הם צפויים להתקבל בהתנגדות המועצה למכרז. "אנו רואים עצמנו מחויבים לפעול בכל דרך בכדי להבהיר לכל הגורמים הרלוונטיים, כולל קבלנים אשר שוקלים להתמודד, כי המכרז פורסם ללא היוועצות עמנו ובלי שייבחנו השלכותיו על בית דגן. מכרז שמועצת בית דגן לא תוכל לשתף עימו פעולה, אם בפיתוח הקרקע, או בקידום תכנונם של מבני ציבור בשכונה ומסביב לה".

המכרז בבית דגן כבר פורסם באתר רשות מקרקעי ישראל, ובניגוד למכרזים אחרים גם חוברת המכרז המלאה כבר פורסמה. מועד הסגירה המתוכנן כפי שמופיע באתר רמ"י הוא 30 בנובמבר, כלומר בעוד שבוע וחצי. בעקבות הופעתו של ראש מועצת בית דגן בוועדת הכלכלה של הכנסת בשבוע שעבר, שבה העלה את הנושא גם בפני שר האוצר משה כחלון שנכח בדיון, נקבעה בין הצדדים פגישה בשבוע הבא. אך עובדה זו לא מנעה מהמועצה לשגר את המכתב לנציגי הקבלנים.

בתגובה לטענות של מועצת בית דגן ולאיום שהמועצה לא תשתף פעולה עם הקבלנים, מסרו היום גורמים באוצר כי ההתנגדות שמעלה בית דגן אינה עניינית אולם בכוונת נציגי האוצר להיפגש ולנסות להגיע לפתרון עם ראש המועצה עוד טרם ייסגר המכרז.

צרו איתנו קשר *5988