האם אהוד אולמרט יודה בשיבוש הליכי חקירה?

עורכי דינו של רה"מ לשעבר נועדים עם פרקליט המדינה בניסיון להגיע להסדר בכלל הפרשיות בעניינו ■ עורכי דינו יבקשו חפיפה בשני עונשי המאסר שנגזרו עליו, בפרקליטות יתעקשו על הודאה בפרשת ההקלטות של שולה זקן

אהוד אולמרט / צילום: תמר מצפי
אהוד אולמרט / צילום: תמר מצפי

פגישה מכרעת: עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לשעבר דנים הערב (ה') עם פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, בניסיון להגיע להסדר כולל בשלל הפרשות המיוחסות לאולמרט, שבמסגרתו ימשכו שני הצדדים את ערעוריהם.

פרקליטיו של אולמרט שואפים לקצר ככל הניתן את משך שהותו בכלא. בית המשפט העליון גזר עליו 18 חודשי מאסר בפרשת הולילנד, ובית המשפט המחוזי גזר עליו 8 חודשי מאסר נוספים בפרשת טלנסקי. עורכי הדין יבקשו מהפרקליטות ככל הנראה שעונשי המאסר ירוצו בחפיפה ולא במצטבר.

בפרקליטות עשויים להתגמש בנושא עונשי המאסר, אך מנגד הם צפויים לדרוש מאולמרט להודות בסעיף כלשהו של שיבוש או הדחה בעניינה של ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן.

 

מכיוון שערעורו של אולמרט בתיק טלנסקי יידון כבר ביום שלישי הקרוב, ההערכה היא כי יהיה על הצדדים להגיע להבנות לפני המועד הזה.

דבר הפגישה בין הצדדים פורסם לראשונה בחדשות 2 בתחילת השבוע. מדובר בניסיון של שני הצדדים להגיע להסדר מוסכם בנוגע ל-4 פרשות שונות: העונש שנגזר על אולמרט בפרשת הולילנד, ערעורו של אולמרט על העונש שנגזר עליו בפרשת טלנסקי, הערעור שהמדינה מבקשת להגיש על זיכויו בפרשת ראשונטורס וחקירת ההקלטות של שולה זקן. 

 

צרו איתנו קשר *5988