המסר המרגיע של מנכ"ל הבנק שמרעיד היום את השווקים

סוסייטה ז'נרל פרסם דוחות מאכזבים - והמניה צוללת ■ בתקופה של חשש מיציבות בנקים באירופה, השווקים מגיבים בפאניקה עם צניחה בבורסות אירופה ובחוזים בוול סטריט ■ מנכ"ל הבנק: "2016 תהיה תנודתית, אבל אני חיובי"

פרדריק אודה / צילום רויטרס
פרדריק אודה / צילום רויטרס

השווקים ממשיכים לסעור והיום ניצבת בעין הסערה מניית הבנק הצרפתי סוסייטה ז'נרל . הבנק פרסם היום (ה') דוחות כספיים והחמיץ את תחזיות האנליסטים, ובמקביל המנכ"ל מנסה להרגיע את הרוחות, ממש כמו מנכ"ל דויטשה בנק שטען שלשום כי הבנק הגרמני "יציב כמו סלע".

סוסייטה ז'נרל הרוויח 656 מיליון אירו ברבעון הרביעי של 2015, עלייה לעומת 549 מיליון אירו ברבעון המקביל ב-2014. יחד עם זאת, אנליסטים ציפו לרווח של 663 מיליון אירו. התגובה בשווקים ברוטאלית בעוד המניה נופלת.

 

סוסייטה ז'נרל העלה את ההפרשות שלו בגין הוצאות משפטיות ב-400 מיליון אירו, אך לא סיפק הסבר לכך. סוכנות רויטרס דיווחה כי הבנק עורך חקירה פנימית בנוגע להעברות דולרים בשם ישויות הנמצאות במדינות הנתונות לסנקציות של ארה"ב, וכי החקירה הזו בתיאום עם הרשויות האמריקאיות.

 

מנכ"ל הבנק, פרדריק אודה, ניסה להרגיע היום את המשקיעים ואמר שהמחצית הראשונה של 2016 תהיה טובה לעסקי הבנק למרות התנודתיות בשווקים. לדבריו, הטלטלה בשווקים מוגזמת.

"יש יותר מדי מתח לעומת מה שקורה במציאות", הוא אמר בראיון לרשת CNBC. "המערכת הפיננסית איתנה. איכות הסקטור הבנקאית הרבה יותר טובה מכפי שהיה ב-2008".

אודה המשיך ואמר כי הלקוחות העסקיים "די חיוביים" וכי "אנחנו יודעים ששנת 2016 יכולה להיות קצת תנודתית אבל אני חיובי באשר לגוש האירו השנה".

הבנק יחלק דיבידנד של 2 אירו למניה בגין רווחי 2015 - עלייה לעומת 1.2 אירו למניה ב-2014.

סוסייטה ג'נרל סוסייטי ג'נרל Societe Generale / צלם: רויטרס
 סוסייטה ג'נרל סוסייטי ג'נרל Societe Generale / צלם: רויטרס

 

צרו איתנו קשר *5988