איבגי ייחקר מחר באזהרה; חשוד בהטרדה מינית ומעשה מגונה

עם זאת, בשלב זה לא צפוי עימות בין איבגי למתלוננת ■ עד כה נאסף חומר רב על החשדות המיוחסים לשחקן, בין היתר מתיאטרון חיפה

משה איבגי  / צילום: יחצ רפי דלויה
משה איבגי / צילום: יחצ רפי דלויה

סערת משה איבגי נמשכת: כחודשיים לאחר חשיפת החשדות נגדו, הערב (ב') פורסם לראשונה כי השחקן והבמאי, החשוד בהטרדות מיניות, זומן לחקירה באזהרה - ויתבקש להתייצב מחר ביאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה). בשלב זה מיוחסות לאיבגי הטרדות מיניות ומעשים מגונים לכאורה. 

עם זאת, בשלב זה לא צפוי עימות בין איבגי למתלוננת. עד כה נאסף חומר רב על החשדות המיוחסים לשחקן, בין היתר מתיאטרון חיפה בו הועסק ובו עבדה גם המתלוננת. סנ"צ יורם נאמן יעמוד בראש צוות החקירה.

לפני כחודש וחצי הודיע איבגי כי החליט להפסיק להופיע בתקופה הקרובה בעקבות הטענות נגדו על הטרדה מינית. "נוכח גל הפרסומים המטלטלים את חיי וגורמים למשפחתי כאב רב החלטתי לקחת פסק-זמן", מסר השחקן. "אני שב ואומר כי לא פגעתי באף אדם, גבר או אישה", הוסיף. "ככל שאדרש להתייחס לדברים, אעשה זאת במקומות המוסמכים לכך ובאופן מלא".

בתחילת חודש פברואר פורסם בחדשות 2 כי על אף שבשלב זה הטיפול בעניינו של השחקן מוגדר "בדיקה", במשטרה מעריכים כי לא יהיה מנוס מפתיחת חקירה באופן רשמי ומחקירתו של איבגי באזהרה. באחת התלונות שהוגשה נגדו סיפרה עובדת לשעבר בתיאטרון חיפה על מעשה מגונה שביצע בה לכאורה השחקן, ועל-פי הידוע לא חלה התיישנות על המקרה.

"המתלוננת בטראומה"

לצד הבדיקה המשטרתית, לידי חדשות 2 הגיעו הפרטים מהליך הבירור שקיים תיאטרון חיפה לפני כשנתיים, לאחר פנייתה של המתלוננת. היא טענה אז כי המקרה לא טופל כראוי, מה שהוביל להגשת התלונה במשטרה בגין מעשה מגונה.

המתלוננת פנתה לאחראית על ההטרדות המיניות בתיאטרון וסיפרה לה כי נתנה לאיבגי חיבוק ידידותי, אלא שלטענתה החיבוק הפך מצדו לבעל אופי מיני. כשפנו לאיבגי בנושא, הוא אמר שלא לכך התכוון, והוא התקשר למתלוננת והתנצל. למרות זאת, המתלוננת ביקשה שיעבירו אותה להצגה אחרת כדי לא לעבוד עם השחקן, וכך היה.

מנגד, מהמתלוננת נגד איבגי נמסר כי היא נחרדה מהאופן שבו תואר המקרה. עו"ד ליאת בהר-כהן, המייצגת את המתלוננת, אמרה כי היא טענה שמעולם לא היה חיבוק ביניהם, והם מעולם לא היו ידידים או מכרים. "השחקן תקף אותה מינית באופן שגרם לה לטראומה שהיא לא מצליחה להתגבר עליה כפי שידוע היטב לצוות התיאטרון", אמרה עורכת הדין. ‎

 

 

צרו איתנו קשר *5988